Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens WP91031-05 - Wymiana łożysk,dobór odpowiednich.

RFTiTONSIL 07 Cze 2015 22:51 822 10
  • #1 07 Cze 2015 22:51
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

Witam.Posiadam pralkę Siemens WP91031-05.W pralce skończyły się już łożyska,chcę zakupić nowe tylko nie wiem jakie.Na north.pl dostępne jest nowe ułożyskowanie za 75 zł ale czy da się wybić samo łożysko aby dało się naprawić taniej?

0 10
  • #2 08 Cze 2015 12:14
    Piotr2608

Poziom 37  

Wujek Google się kłania :)

http://north.pl/czesci-agd/czesci-do-pralek/c...105-pralki-siemens,940,WP9103105,m983351.html

Po drugie taniej nie będzie - jeśli kogoś stać na pralkę za ok 2 tyś to cena łożysk jest stosunkowo niska, przecież za wymianę Pan nie płaci. Siemens jak to Siemens do tanich firm nie należy.
    Nie przeczytał Pan instrukcji obsługi tej pralki i nie przestrzega Pan ilości wsadu, ułożyskowanie w pralce wystarcza na min. 10 lat jeśli mowa o Bosch, Siemens.

0
  • #3 08 Cze 2015 14:28
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

Mało pomocna twoja odpowiedź.Prowadzę sprzedaż AGD i ewentualną naprawę.Pralkę mam do zrobienia bo taką już przywiozłem.Chcę zrobić to taniej bo i tak sprzedam ją za 250-300 zł to dużo nie zarobię.Pralka ma już 14 lat więc łożyska wytrzymały trochę dłużej jak napisałeś.A to co mi wysłałeś to znalazłem już na początku.

Chcę się tylko dowiedzieć jakie łożyska kupić i czy da radę je wybić.Pozdrawiam

0
  • #4 08 Cze 2015 14:46
    Piotr2608

Poziom 37  

Nie czytamy ze zrozumieniem - napisałem iż łożyska wytrzymują min 10 lat a nie maksymalnie 10 lat. Nie moja wina że chce Pan zarobić kokosy na używanej pralce. Na elektrodzie nikt Panu nie pomoże - proszę zgłosić się do Siemensa i powiedzieć lub zasygnalizować iż produkują za drogie łożyska. Kogo to obchodzi ile lat ma sprzęt. Nie ma podziału cen w zależności od wieku. Dotyczy to wszystkich znanych branży. Miło było by kupić do 8 letniego Volvo łożyska o 30% tańsze od tych samych łożysk do 2 letniego Volvo.

10 lat pracy na łożyskach kosztujących 200 zł daje nam ok 20 zł rocznie amortyzacji - na moje chłopskie oko to taniej niż proszek czy kapsułki do prania.
    Bosch, Siemens, Miele - cenią swoje wyroby, wszak rzadziej wymienia się u nich łożyska niż w innych pralkach innych producentów.

Podałem linka do North - jeśli tam nie ma podanych zamienników to znaczy że taniej nie będzie, jeśli łożyska można kupić to znaczy ze stare da się wybić.

0
  • #5 08 Cze 2015 14:52
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

Po prostu chcę odpowiedź na pytanie czy łożyska da radę wybić i jakie kupić. A nie że ile chcę na niej zarobić czy porównywanie cen łożysk do volvo. Zadałem czysto techniczne pytanie.

-1
  • #6 08 Cze 2015 14:59
    Piotr2608

Poziom 37  

W linku są łożyska do Pana pralki a Pan robi dziwne wywody i ma pretensje do wszystkich. To jest pralka ładowana od góry widząc po łożyskach - taniej na pewno nie będzie. Zajmuje się Pan naprawą pralek i zadaje pytania jak nowicjusz. Gdyby to była pralka ładowana od przodu na pewno dało by się dobrać jakieś łożyska a tak psikus.

Po drugie - łożysk się nie wybija tylko odkręca czop i wychodzi cały wraz z łożyskiem.

0
  • #7 08 Cze 2015 15:51
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

No i dowiedziałem się,wystarczył jeden telefon.Łożyska po 15 zł i v-ring ale muszę do dobrać u kolegi w serwisie.Wiec można ? Można.A łożyska można wybić z koszyczka.

-1
  • #8 08 Cze 2015 15:55
    Piotr2608

Poziom 37  

Czy można okaże się po wybiciu łożysk - czy dobierze Pan odpowiednie łożysko i czy czop nie jest wybity. No można na tokarce go przejechać. Zastanawiam się czy te łożyska za 15 zł nie wyjdą drożej z robotą niż kompletne całe za 70 zł. Taniej nie znaczy taniej.

0
  • #9 08 Cze 2015 16:53
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

No tak tylko 70 zł x 2 to już z wysyłką 150 zł pomyślę jeszcze czy warto bo jak mam się narobić a zysk z tego żaden to lepiej ją na części rozebrać albo sprzedać za 100 zł koledze tak jak stoi.

0
  • Pomocny post
    #10 08 Cze 2015 18:28
    skryn
    Admin grupy AGD

Ze trzy godziny roboty dla kogoś średnio rozgarniętego (z pomocą szwagra) plus dwa razy łożyska 6204; plus dwa V-ringi Φ28. Stare łożyska z czopów wybijamy/wyprasowujemy, po uprzednim demontażu z nich pierścieni Seegera.
    I wsio w temacie.

2
  • #11 08 Cze 2015 20:20
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

Dziękuję za jedną ale pomocną odpowiedź. Zamykam

-1