Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens WP91031-05 - Wymiana łożysk,dobór odpowiednich.

RFTiTONSIL 07 Jun 2015 22:51 1128 10
Bosch
 • #1
  RFTiTONSIL
  Level 18  
  Witam.Posiadam pralkę Siemens WP91031-05.W pralce skończyły się już łożyska,chcę zakupić nowe tylko nie wiem jakie.Na north.pl dostępne jest nowe ułożyskowanie za 75 zł ale czy da się wybić samo łożysko aby dało się naprawić taniej?
 • Bosch
 • #2
  Piotr2608

  Level 41  
  Wujek Google się kłania :)

  http://north.pl/czesci-agd/czesci-do-pralek/c...105-pralki-siemens,940,WP9103105,m983351.html

  Po drugie taniej nie będzie - jeśli kogoś stać na pralkę za ok 2 tyś to cena łożysk jest stosunkowo niska, przecież za wymianę Pan nie płaci. Siemens jak to Siemens do tanich firm nie należy.
  Nie przeczytał Pan instrukcji obsługi tej pralki i nie przestrzega Pan ilości wsadu, ułożyskowanie w pralce wystarcza na min. 10 lat jeśli mowa o Bosch, Siemens.
 • Bosch
 • #3
  RFTiTONSIL
  Level 18  
  Mało pomocna twoja odpowiedź.Prowadzę sprzedaż AGD i ewentualną naprawę.Pralkę mam do zrobienia bo taką już przywiozłem.Chcę zrobić to taniej bo i tak sprzedam ją za 250-300 zł to dużo nie zarobię.Pralka ma już 14 lat więc łożyska wytrzymały trochę dłużej jak napisałeś.A to co mi wysłałeś to znalazłem już na początku.

  Chcę się tylko dowiedzieć jakie łożyska kupić i czy da radę je wybić.Pozdrawiam
 • #4
  Piotr2608

  Level 41  
  Nie czytamy ze zrozumieniem - napisałem iż łożyska wytrzymują min 10 lat a nie maksymalnie 10 lat. Nie moja wina że chce Pan zarobić kokosy na używanej pralce. Na elektrodzie nikt Panu nie pomoże - proszę zgłosić się do Siemensa i powiedzieć lub zasygnalizować iż produkują za drogie łożyska. Kogo to obchodzi ile lat ma sprzęt. Nie ma podziału cen w zależności od wieku. Dotyczy to wszystkich znanych branży. Miło było by kupić do 8 letniego Volvo łożyska o 30% tańsze od tych samych łożysk do 2 letniego Volvo.

  10 lat pracy na łożyskach kosztujących 200 zł daje nam ok 20 zł rocznie amortyzacji - na moje chłopskie oko to taniej niż proszek czy kapsułki do prania.
  Bosch, Siemens, Miele - cenią swoje wyroby, wszak rzadziej wymienia się u nich łożyska niż w innych pralkach innych producentów.

  Podałem linka do North - jeśli tam nie ma podanych zamienników to znaczy że taniej nie będzie, jeśli łożyska można kupić to znaczy ze stare da się wybić.
 • #5
  RFTiTONSIL
  Level 18  
  Po prostu chcę odpowiedź na pytanie czy łożyska da radę wybić i jakie kupić. A nie że ile chcę na niej zarobić czy porównywanie cen łożysk do volvo. Zadałem czysto techniczne pytanie.
 • #6
  Piotr2608

  Level 41  
  W linku są łożyska do Pana pralki a Pan robi dziwne wywody i ma pretensje do wszystkich. To jest pralka ładowana od góry widząc po łożyskach - taniej na pewno nie będzie. Zajmuje się Pan naprawą pralek i zadaje pytania jak nowicjusz. Gdyby to była pralka ładowana od przodu na pewno dało by się dobrać jakieś łożyska a tak psikus.

  Po drugie - łożysk się nie wybija tylko odkręca czop i wychodzi cały wraz z łożyskiem.
 • #7
  RFTiTONSIL
  Level 18  
  No i dowiedziałem się,wystarczył jeden telefon.Łożyska po 15 zł i v-ring ale muszę do dobrać u kolegi w serwisie.Wiec można ? Można.A łożyska można wybić z koszyczka.
 • #8
  Piotr2608

  Level 41  
  Czy można okaże się po wybiciu łożysk - czy dobierze Pan odpowiednie łożysko i czy czop nie jest wybity. No można na tokarce go przejechać. Zastanawiam się czy te łożyska za 15 zł nie wyjdą drożej z robotą niż kompletne całe za 70 zł. Taniej nie znaczy taniej.
 • #9
  RFTiTONSIL
  Level 18  
  No tak tylko 70 zł x 2 to już z wysyłką 150 zł pomyślę jeszcze czy warto bo jak mam się narobić a zysk z tego żaden to lepiej ją na części rozebrać albo sprzedać za 100 zł koledze tak jak stoi.
 • Helpful post
  #10
  User removed account
  Level 1  
 • #11
  RFTiTONSIL
  Level 18  
  Dziękuję za jedną ale pomocną odpowiedź. Zamykam