Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy potwierdzajacy kwalifikacje zawodowe (stary) technik elektryk

15 Cze 2015 14:41 34788 212
  • Poziom 1  
    Witacie,
    jak wrażenia po dzisiejszym egzaminie?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    troche mnie zaskoczył. poprzednie egzaminy jakie robiłem z zeszłych lat zdawałem na ponad 30pkt a tutaj wątpie żęby było 25 :(
  • Poziom 11  
    Moim zdaniem nie był trudny. Zaraz zamieszczę swoje odpowiedzi
  • Poziom 16  
    Wersja X
    Odpowiedziami się zbytnio nie sugerujcie, nie chciało mi się zaznaczać poprawnych na 100% :)

Co do poziomu trudności to na pierwszy rzut oka było "o ku***" ale po przeczytaniu pierwszych zadań zmieniło się na "całkiem całkiem" także źle nie było.

Egzamin zawodowy potwierdzajacy kwalifikacje zawodowe (stary) technik elektryk Egzamin zawodowy potwierdzajacy kwalifikacje zawodowe (stary) technik elektryk Egzamin zawodowy potwierdzajacy kwalifikacje zawodowe (stary) technik elektryk Egzamin zawodowy potwierdzajacy kwalifikacje zawodowe (stary) technik elektryk Egzamin zawodowy potwierdzajacy kwalifikacje zawodowe (stary) technik elektryk Egzamin zawodowy potwierdzajacy kwalifikacje zawodowe (stary) technik elektryk Egzamin zawodowy potwierdzajacy kwalifikacje zawodowe (stary) technik elektryk Egzamin zawodowy potwierdzajacy kwalifikacje zawodowe (stary) technik elektryk
  • Poziom 2  
    Byłby ktoś tak miły i podał prawidłowe odpowiedzi do arkusza, który zamieścił kolega wyżej ? z góry dzięki :)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 14  
    Też miałem wersję X. Również bym prosił o poprawne odpowiedzi.
    CKE kiedy opublikuje odpowiedzi i arkusze ?
  • Poziom 1  
    cke.edu.pl/images/_EGZAMIN_ZAWODOWY/klucze_stary/2015_6/Technikum/t_elektryk_152_k.pdf

Musicie się uzbroić w cierpliwość, bo trochę się wiesza ich strona xD
    Musiałem tak wrzucić tego linka, bo mam za mało postów by je umieszczać :) 32 pkt zdany egzamin!

Dodano po 5 [minuty]:

Ogólnie to dla mnie egzamin nie był extra trudny, dobrze że było dużo zadań z zakresu instalacji to mogłem nadrobić punkty, najwięcej chyba straciłem na maszynach.
  • Poziom 2  
    Ja również najwięcej straciłem na maszynach, ale egzamin zdany jeszcze tylko "praktyka" :)
  • Poziom 2  
    Mi wydaje się, że był trudniejszy porównując egzaminy od 2006 roku. Ja będę miał 80% więc jestem zadowolony :)
  • Poziom 14  
    U mnie też zdane. Panowie a jak myślicie zaskoczą nas czymś niemiłym w środę ?
  • Poziom 8  
    Ten zdany na 39 punktów, ekonomiczna na 11. Gorzej będzie z praktyczną :) może znacie jakieś strony z egzaminami praktycznymi ?
  • Poziom 7  
    a macie panowie arkusz z pp? :)
  • Poziom 14  
    @kamilxio Na forum są wstawione wszystkie egzaminy z poprzednich lat. Niektóre posiadają rozwiązania z komentarzem.
  • Poziom 2  
    Mi wydaje się, że był trudniejszy porównując egzaminy od 2006 roku. Ja będę miał 80% więc jestem zadowolony :)
  • Poziom 9  
    jeszcze tylko praktyka teoria jednak zdana byłem przerażony tym co kumple mi gadali bo w błąd mnie wprowadzili (i do 19 sądziłem że oblany i czeka mnie poprawka za rok) powodzenia na praktycznym tak przy okazji mam nadzieje że nie będzie jakiegoś durnego schematu do modyfikacji (z czujnikami czy z czymś podobnym)
  • Poziom 16  
    Ogólnie całkiem spoko, będzie 80% z części pierwszej i tyle samo z drugiej. Chociaż wcześniejsze robiłem na max 70% :) Niestety te maszyny były piętą achillesową tutaj i u mnie. Chociaż co prawda popełniłem ze 2-3 głupie błędy których można było uniknąć jak np w zad 47 wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem.

W środe będzie gorzej... Liczę na jakąś instalację elektryczną czy prostownik czy coś takiego. Broń Boże silników/styczników...
  • Poziom 16  
    @luklas944 Styczniki i silniki to takie moje osobiste słabe strony że tak powiem, kilka osób ode mnie z klasy je lubi :) Ja wolałbym coś związanego bardziej z instalacjami elektrycznymi domowymi bądź energoelektroniką.
  • Poziom 8  
    O mi również udało się zdać część pierwszą :D :D
    Teraz szukam części drugiej wiecie gdzie mogę ją znaleźć.? Może ktoś tu wstawi>
  • Poziom 16  
    Druga jako ta z PP jest wstawiona. A druga jako ta ze środy będzie pewnie w środę :D
  • Poziom 1  
    egzamin zawodowy teoretyczny (stary)2015 elektryk-czy ktoś posiada arkusze?

Nie dubluj postów i dbaj o pisownię!
    [_P_]
  • Poziom 16  
    Są kilka postów wyżej i nie zamierzam ich drugi raz wklejać zaśmiecając forum.
  • Poziom 10  
    Jak Wam poszło? U mnie zad 2 odpowiedziałem C :/ Mam 6-7 błędów na 50 oraz 3-4 w 2częsci egzaminu. Jak na klasę zaoczną jestem zadowolony z wyniku.
  • Poziom 14  
    Co doradzicie panowie na praktyczny egzamin? Jakieś sugestie?
  • Poziom 14  
    Ja mam tylko cichą nadzieje że tematem będzie instalacja domowa.
  • Poziom 13  
    Takie jedno pytanie, z tego co przegladalem zadania z poprzednich lat jeśli jutro bedzie do zrobienia algorytm to forma tego algorytmu jest dowolna nie musi byc koniecznie graficzna?
  • Poziom 14  
    Algorytmu dość dawno już nie było.

Dodano po 1 [minuty]:

Panowie a posiada ktoś jakiś wzór jak napisać całą pracę? Co gdzie, jakie dane zawierać?
  • Poziom 14  
    Miałem na myśli coś takiego:
    1 Temat
    2 założenia
    opis uszkodzenia
    schemat obwodu głównego
    schemat układu sterowania
    wyniki pomiarów w obwodzie głównym
    wyniki pomiarów w układzie sterowania
    3 wykaz prawdopodobnych uszkodzeń
    *brak zasilania w jednej fazie
    *przerwa w wyłączniku
    *niepoprawne działanie stycznika
    *brak ciągłości przewodów w obwodzie głównym
    *brak ciągłości przewodów w układzie sterowania
    *asymetria lub przerwa w uzwojeniu silnika
    *przepalony bezpiecznik
    *przepalona cewka stycznika
    *itp…
    4 wykaz prac (algorytm)
    * sprawdzenie obecności napięcia
    *wyłączenie napięcia
    * sprawdzenie braku napięcia
    *sprawdzenie ciągłości przewodów w obwodzie głównym
    *sprawdzenie ciągłości przewodów w układzie sterowania
    *sprawdzenie działania zestyków styczników
    *sprawdzenie działania wyłączników lub (i) bezpieczników
    *sprawdzenie rezystancji uzwojeń silnika
    *sprawdzenie rezystancji cewek styczników i przekaźników (jeśli są)
    *itp…
    *uruchamiamy układ włączając napięcie, jeśli nie działa poprawnie
    to wracamy na początek aby jeszcze raz
    przeprowadzić pomiary, zlokalizować
    usterkę, podjąć próbę naprawy.
    jeśli układ działa poprawnie to koniec.
    5 Wnioski
    *obecność napięć w obwodzie głównym
    *stan połączeń w obwodzie głównym
    *stan połączeń w obwodzie sterowania
    *stan aparatów w obwodzie głównym i sterowania
    *stan wyłączników
    *stan cewek styczników i przekaźników
    *stan silnika
    6 Rodzaj uszkodzenia i sposób usunięcia usterki oraz przyczyny jej powstania
    7 Wskazania eksploatacyjne
    *urządzenie powinno być eksploatowane zgodnie z przepisami BHP
    *urządzenie powinno być eksploatowane zgodnie instrukcjami DTR
    *podczas eksploatacji urządzenie musi być w pełni sprawne
    *należy regularnie wykonywać przeglądy techniczne
    *obsługa powinna posiadać odpowiednie uprawnienia do obsługi urządzeń
    8 Wykaz przyrządów i narzędzi
    *odpowiedni zestaw kluczy
    *próbnik napięcia (neonówka)
    *miernik uniwersalny
    *omomierz
    *woltomierz