Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips 42pfp5332 - dobór dekodera i anteny

15 Cze 2015 17:18 969 13
  • Poziom 7  
    Witam,

Posiadam telewizor Philips 42pfp5332 i niestety nie wiem jaki dekoder i antenę musiałbym kupić do odbioru cyfrowej telewizji. Najchętniej wybrałbym antenę pokojową (mniejszy problem z instalacją..) ale nie wiem czy będzie wszytko ok.

załączam dane lokalizacji i proszę o pomoc:
    http://www.sat-charts.eu/nadajniki.php?id=MXBnbGcmNHBnczg=
  • Poziom 39  
    W takim układzie "bryndza", pozostaje jedynie zastosować dekoder DVB-t + antena lub DVB-S + antena satelitarna i po sprawie, lokalizacja wydaje się być w zasięgu kilku nadajników, co się tyczy anteny pokojowej to bym był ostrożny w zastosowaniu jej.
  • Poziom 30  
    Katowice "Kosztowy", antena zewnętrzna kierunkowa bez wzmacniacza na początek.
    Tuner np. Opticum.
  • Poziom 7  
    Dziękuje za odpowiedzi. Jeżeli moglibyście polecić konkretne modele anteny i tunera w miarę rozsądnej cenie byłbym wdzięczny.

Widzę na portalu aukcyjnym zestaw: "CYFROWY ZESTAW DVB-T ANTENA KIERUNKO+DEKODER/TUNER" - nadawałoby się?

i jeszcze jedno: ta antena pokojowa to rzeczywiście słaby pomysł?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    morrph napisał:
    Jeżeli moglibyście polecić konkretne modele anteny i tunera w miarę rozsądnej cenie byłbym wdzięczny.

No cóż - tuner obojętnie co do 100 zł (i tak za 2 lata poleci na śmietnik), a antena - popatrz co mają sąsiedzi i kupić to samo.
  • Poziom 37  
    Na dziś fajna propozycaj tunerów to Wiwa z seri MC(pilot uczący się HD90MC, HD95MC)- obsłużysz jednym pilotem obydwa sprzęty. czułość te tunerki mają tez wzorową. Opticum'y mają czasem powolny , denerwujący interface.
  • Poziom 43  
    maryann napisał:
    Na dziś fajna propozycaj tunerów to Wiwa z seri MC

maryann napisał:
    Opticum'y mają czasem powolny , denerwujący interface.

W sensie awaryjności sprzętu, to:
    O Wiwach powinien powstać tutaj osobny dział...
    O Opticumach - nikt nic (tutaj) nie słyszał...
  • Poziom 37  
    W Wiwie psuło się tylko jedno- pamięci, które na gwarancji serwis sprawnie wymieniał. Opticum'ów miałem kilka i możliwe wszystko- nawet zasilacze, procki i moduły z głowicą. Co z tego, że "poważne" usterki mają rzadziej, skoro chodzą jakby cały czas były zepsute... Nie, dziękuję!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 37  
    Rozumowanie jak rozumowanie- mam obserwacje, na może juz tysiącach przypadków. Oczywiście 30% punktów za uniwersalny pilot.
  • Poziom 43  
    Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić sprzęt innego producenta - producentów dekoderów DVB-T jest sporo i każdy znajdzie coś dla siebie - oczywiście, to wiąże się z wyższą ceną, często z dużo wyższą ceną - każdy może sam zdecydować.

Szkoda tylko, że autor nie przejawia (już) żadnego zainteresowania własnym tematem.