Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba NB520 - Instalacja systemu z pendrive

mati23066 16 Cze 2015 16:18 693 3
  • #1 16 Cze 2015 16:18
    mati23066
    Poziom 2  

Witam,

Laptop spadł z biurka, po czym odpalanie systemu potrafiło trwać 10-20 minut. Myślałem że to może być wina systemu, laptop nie był formatowany dobre 2 lata, więc postanowiłem go sformatować i wgrać nowy system. Wykonałem recovery disk na pendrive za pomocą Toshiba Recovery Media Center. Po przestawieniu w Biosie na start z USB odpaliła się instalacja, sformatowało dysk lecz sama instalacja nie ruszyła ponieważ wyskoczył error że nie znalazło jakiegoś pliku. Nagrałem więc na pendrive za pomocą programu Windows USB/DVD Download Tool system Windows 7 Starter. W tym przypadku podczas uruchamiania komputera nie odpala się instalacja tylko migoczący kursor w lewym górnym rogu na czarnym tle. Taki sam efekt wystąpił przy próbie odpalenia pendrivem z Windows 8.1 NT. Dysk w Biosie jest widoczny, lecz nie wiem jak z tego poziomu sprawdzić czy jest w pełni sprawny. Czy podczas upadku mogła uszkodzić się inna część powodująca taki efekt?

0 3
  • #3 16 Cze 2015 17:38
    mati23066
    Poziom 2  

W MHDD nie wykrywa mi dysku. Za to w Biosie go wykrywa.
    Toshiba NB520 - Instalacja systemu z pendrive Toshiba NB520 - Instalacja systemu z pendrive

0
  • Pomocny post
    #4 16 Cze 2015 18:39
    boro1234567
    Spec od komputerów

Dysk do wymiany.

1