Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia Z3 (D6603) - Po sim-locku kodem brak zasięgu...

16 Cze 2015 19:48 4809 6
  • Poziom 24  
    Trafił do mnie Sony Xperia Z3 z sim-lockiem na Orange Francja jako że mam możliwość załatwienia sobie kodu to też uczyniłem ale jest problem. Telefon został odblokowany i działał ponad tydzień teraz nie widzi sieci. Sprawdzane na różnych kartach operatorskich. Osoba od której uzyskałem kod twierdzi że mam przeprogramować urządzenie. Ktoś coś może poradzić na tą przypadłość?
  • Poziom 18  
    Jeśli osoba, która twierdzi, co masz zrobić jako technik napraw telefonów, to może sama niech zajmie się tą dziedziną ? sory za offtop, ale nie trafię przemądrzałych klientów... Po zdjęciu locka kodem nie są wgrywane do telefonu żadne dane więc nie ma możliwości, żeby cokolwiek uszkodzić - SIM-Lock, a tym bardziej kodem jest usługą "wirtualną" nienamacalną i stąd nie można dać na niego gwarancji - nie jesteś serwisem autoryzowanym, który po jednej usłudze daje gwarancję na działanie wszystkich funkcji w telefonie, więc gwarancja jest tylko na to, że nie założy się ponownie SIM-Lock, a to jest mało prawdopodobne. Poza tym - tego typu usługa ma gwarancję do wyjścia klienta z serwisu, po tym nie znasz historii jego użytkowania, może mu upadł, może go czymś zawilgocił, może wgrywał do niego jakieś cuda niewidy i skąd masz pewność, że uszkodzenie o którym mowa nie powstała w wyniku takiej ingerencji ? Co gdyby klient zamówił sobie taki kod przez stronę on-line ? Zareklamowałby usterkę w takim serwsie ? A może samemu sobie ? J na Twoim miejscu odpłatnie zaproponował re-konfigurację, sprawdził ustawienia sieci itd. Dalej bym nawet nie grzebał z myślą co może być po 2 mieisiącach - wróci, że mu się nie włącza, bo 60 dni wstecz naprawiałeś mu zasięg...
    Sprawdzałeś czy jest ta sama wersja softu po zdjęciu locka ? Moż już było coś w nim grzebane

• Poziom 24  
    Zacząłbym od tego czy telefon widzi karty SIM.

Jak włożysz podczas pracy lub wyjmiesz kartę SIM to się restartuje? Może ktoś czytnik uszkodził, wielu zdolnych klientów wpycha do nich różne rzeczy lub nie stosuje tego plastiku trzymającego kartę.

Czy dzwoni bez karty na 112?

Potem bym rozebrał telefon i zobaczył w środku, to "wodoszczelne" cudo.

Kodem - nie ma bata by uszkodzić. Jak zagraniczny, to zablokowanie po IMEI też nie wchodzi w rachubę, no chyba że klikasz z Francji.
  • Poziom 24  
    Telefon podczas wkładania i wyjmowania karty się restartuje.

Dzwonienia nie próbowałem. Telefon oddany klientowi.

Rozebranie nie wchodziło w rachubę.

Telefon był przywieziony z Francji i miał działać w Polsce.
  • Poziom 28  
    Jeśli klient sugeruje zmianę oprogramowania to najprawdopodobnie próbował sam
    grzebać w oprogramowaniu.
  • Poziom 33  
    dxxx napisał:
    Jak włożysz podczas pracy lub wyjmiesz kartę SIM to się restartuje? Może ktoś czytnik uszkodził, wielu zdolnych klientów wpycha do nich różne rzeczy lub nie stosuje tego plastiku trzymającego kartę.

Czy dzwoni bez karty na 112?

Mam podobny przypadek ale nie po simlocku. U mnie nie można zadzwonić pod 112.
  • Poziom 35  
    Dorób dowód zakupu i wyślij na gwarancję. Skoro blokada ściągnięta kodem to nie ma możliwości, żeby telefon przestał działać. Płyty w Z3 i M4 są cienkie jak papier - wystarczy niewielki upadek lub przegięcie telefonu w złym miejscu i lipa z modemem.