Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

thomson 25du24e icc17 kod 27

darekxg 28 Maj 2005 20:44 2106 4
  • #1 28 Maj 2005 20:44
    darekxg
    Poziom 14  

witam temat Icc17 był wielokrotnie omawiany wszystkie porady zawarte w poprzednich postach przerobilem. sprawa wyglądała następująco po załączeniu próbkował 3 razy i wyskakiwał kod 27 trafo ewidentnie uszkodzone(zwarcie międzyuzwojeniowe) w miejsce oryginalnego trafo 10566060-p2 dałem PRX8316 jednoczesnie wymieniłem przepalony bezpiecznik zl11 podmieniłem na nowy IF01 (TDA8351) niestety po wymienienu wyżej wymienionych elementów zasilacz dalej próbkuje Zwarłem kolektor TL71 do masy celem wyłączenia układu zabezpieczeń nie pomogło następnie przerwałem obwód kontroli BCL poprzez odłączenie diody DL74 - bez zmian. Zblokowałem napięcie 8v poprzez zwarcie 4 nóżki IP95 do masy Pomiary podstawowych napięć wskazuje na duże ich zaniżenie to jest USYS tylko 58V u VIDEO tylko tylko 80V a zamiast 8V tylko 1,2V napięcie wyjsciowe z małej przetworniczki wynosi tylko 3V zamiast 6,8V sprawdziłem diody zenera DP20 DP21 DP22 są sprawne brakuje napięcia 5,7v na 7 końcówce IP20(TS3702CD) pozostałe napięcia dla tego układu w porządku wymieniłem kondensator CP10. W dalszym ciągu bez zmian Przy próbach startu widac jak zaczyna swiecic ekran lecz wywala kod 27

0 4
  • #2 28 Maj 2005 23:12
    bonzo f
    Poziom 29  

nie znam tego modelu ale na chybil trafil .mapiencie na proca 5v czy jest .podstawilbym pamiatke,monitorem magistrali czy sa jakies ruchy na magistrali czy uklady odpowiadaja.sprawdzil bym pion przy przestrzale trafa wszystko mozliwe.cos moze obciazac trafo.dzis nie jestem na silach naswietlone oczy
    pozdrawiam

0
  • #3 30 Maj 2005 18:50
    darekxg
    Poziom 14  

przed wymiana trafo byl przepalony bezpiecznik na lini VRETRACE (ZL11) zasilanie proca jest. Dzisiaj nawet udalo mi sie telewizor chwilowo odpalic pojawilo sie niebieskie tlo z liniami powrotow dioda wskazywala kod 26 co jest raczej norma po wymianie trafo a przy nie wyregulowanym napieciu zazenia zdazylem zmiezyc Usys bylo tak jak nalezy gdzies po okolo 10 sekundach tlo zmienilo kolor na szary i nastapil przeskok iskry w podstawce kineskopu i telewizor wylaczyl sie po czym probkowal 2 razy i wyswietlil kod 27 testera szyny nie posiadam wiec nie mam jak sprawdzic co sie dzieje na szynie

0
  • #4 30 Maj 2005 20:48
    euro2L
    Poziom 41  

Wymień podstawke.sprawdz płytke PK.,wymień scalak na PK ,wymień 3 diody od RGB 1N4148

0
  • #5 03 Cze 2005 21:58
    darekxg
    Poziom 14  

zrezygnowalem z naprawy telewizor trafil do "madrzejszych rak" dziekuje za zainteresowanie i chec pomocy temat uwazam za zamkniety

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo