Czy w tym obwodzie dla t<0 i t>0 w ogóle kiedykolwiek popłynie prąd przez cewkę?
Dane: $$E=10[V] \quad R=1[\Omega] \quad L=1[H]$$
Dla t<0 prąd nie popłynie przez ten opornik na samym końcu po prawej stronie tylko popłynie przez cewkę i ten opornik pod tą cewką?
I zaś dla t>0 nie ma źródła więc prąd będzie zerowy, tak?
Podsumowując, czy:
dla t<0 (prawidłowe jest):
$$I_{E}=\frac{E}{R+\frac{1}{2}R}=6\frac{2}{3}$$
I zaś: $$i(0-)=I_{E} \cdot \frac{R}{2R}=3\frac{1}{3}$$
A dla t>0:
$$i(t->\infty)=0$$ ??
Dane: $$E=10[V] \quad R=1[\Omega] \quad L=1[H]$$
Dla t<0 prąd nie popłynie przez ten opornik na samym końcu po prawej stronie tylko popłynie przez cewkę i ten opornik pod tą cewką?
I zaś dla t>0 nie ma źródła więc prąd będzie zerowy, tak?
Podsumowując, czy:
dla t<0 (prawidłowe jest):
$$I_{E}=\frac{E}{R+\frac{1}{2}R}=6\frac{2}{3}$$
I zaś: $$i(0-)=I_{E} \cdot \frac{R}{2R}=3\frac{1}{3}$$
A dla t>0:
$$i(t->\infty)=0$$ ??