Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak ciepłej wody w podgrzewaczu wody elektrycznym siemens dht21r

09 Jul 2015 13:22 3081 8
  • Level 7  
    Witam, posiadam problem z podgrzewaczem wody siemens dht21r... Mianowicie gdy puszczam ciepła wodę to cieknie dosyć mocno z bojlera oraz nie mam ciepłej wody. moje pytanie brzmi jaka część jest winna tej awarii oraz jakie są koszty naprawy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jeśli potrzeba jakiś wskazówek typu zdjęcie wnętrza itd proszę pisać.

• Level 1  
  • Level 7  
    Sory pisałem, że się nie znam i swoim niefachowym skrótem myślowym... woda leci, ale tylko zimna, a powinna ciepła być.

zdecie nr 1 to cała wnętrze tego ogrzewcza

woda cieknie tylko przy odkręceniu ciepłej wody w baterii (gdy w ogrzewaczu się włącza)...

na następnym zdjęciu jest ta część/i z której wyrażnie kapie woda

na borodwym elemencie po lewej stronie "załącza się" włącznik ktory jest odpowiedzialny za ciepłą wodę i wtedy cieknie :)

Przepraszam, że takim językiem, ale gdybym miał jakiekolwiek pojęcie sam bym zdiagnozował co jest popsute :)
  • Level 1  
  • Level 7  
    znajomego zawołałem co powiedział, że "chyba" wie o co chodzi, jeśli on mi nie pomoże to prześlę wieczorem fotki tego elementu... charakterystyczne cyknięcie przy włączaniu jest :)
    Jeśli mi kolega nie pomoże odezwę się wieczorem... do usłyszenia :)

Dodano po 3 [godziny] 13 [minuty]:

zdemontowalem ten bordowy element, jest pod nim iglica i wciskając iglicę cieknie woda, wydaje mi się, że jest to element niedomontowalny.... woda chwilowo ciepła była, ale po chwili znowu ciekło i kicha... to moj kolega zdemontował itd, ale nie wiemy co można z tym zrobić co wymienić

• Helpful post
    Level 1  
  • Level 7  
    Po skręceniu tego woda już nie cieknie, ale pojawia się inny problem.... na zdjęciu z mojego drugiego posta nad pomarańczowa "plakietka" jest bordowy przycisk reset. Woda leci ciepła już, nic nie cieknie z iglicy póki co, ale dziś rano mi ten przycisk przeskoczył i leciała zimna woda, po wciśnięciu tego przycisku woda leci ciepła, czym to spowodowane może być, i czy jest nadzieja że będzie wszystko działać bez większych kosztów?
  • Level 1  
  • Level 7  
    witam, po waszych uwagach podgrzewacz działał, ale ostatnio pojawił się problem, że znowu woda nie leciała ciepła. teraz w miejscu zaznaczonym czerwonym kółeczkiem przedostaje się woda i jest "iskra"...

czy coś da się jeszcze przynajmniej na kilka tygodni z tym zrobić? bo teraz nawet pranie nie moggę zrobić. Wyjąłem tą część tylko nie wiem co jest przyczyną czy uszczelka czy gwint tej częśći....

Brak ciepłej wody w podgrzewaczu wody elektrycznym siemens dht21r Brak ciepłej wody w podgrzewaczu wody elektrycznym siemens dht21r

da się coś zrobić, czy wsadzić jeszcze raz tą część, bo teraz dostawała się tam woda i nie wiem co jeszcze można zrobić.......