Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak ciepłej wody w podgrzewaczu wody elektrycznym siemens dht21r

LukasMKS 09 Lip 2015 13:22 1614 8
  • #1 09 Lip 2015 13:22
    LukasMKS
    Poziom 4  

Witam, posiadam problem z podgrzewaczem wody siemens dht21r... Mianowicie gdy puszczam ciepła wodę to cieknie dosyć mocno z bojlera oraz nie mam ciepłej wody. moje pytanie brzmi jaka część jest winna tej awarii oraz jakie są koszty naprawy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jeśli potrzeba jakiś wskazówek typu zdjęcie wnętrza itd proszę pisać.

1 8
  • #2 09 Lip 2015 13:53
    Kraniec_Internetów
    Poziom 38  

LukasMKS napisał:
    Mianowicie gdy puszczam ciepła wodę

Odkręcam*
    LukasMKS napisał:
    to cieknie dosyć mocno z bojlera

Rozumiem, że urządzenie przecieka. Zdejmij obudowę, oraz sprawdź skąd cieknie (lepiej niczego nie dotykaj - mokry plastik też może pokopać)
    LukasMKS napisał:
    oraz nie mam ciepłej wody

Nie ma jej wcale, czy jest zimna?
    Nie bojler, tylko przepływowy ogrzewacz wody.

Opisz proszę dokładniej.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 09 Lip 2015 14:05
    LukasMKS
    Poziom 4  

Sory pisałem, że się nie znam i swoim niefachowym skrótem myślowym... woda leci, ale tylko zimna, a powinna ciepła być.

zdecie nr 1 to cała wnętrze tego ogrzewcza

woda cieknie tylko przy odkręceniu ciepłej wody w baterii (gdy w ogrzewaczu się włącza)...

na następnym zdjęciu jest ta część/i z której wyrażnie kapie woda

na borodwym elemencie po lewej stronie "załącza się" włącznik ktory jest odpowiedzialny za ciepłą wodę i wtedy cieknie :)

Przepraszam, że takim językiem, ale gdybym miał jakiekolwiek pojęcie sam bym zdiagnozował co jest popsute :)

1
  • #4 09 Lip 2015 14:25
    Kraniec_Internetów
    Poziom 38  

Mam pomysł.
    Czy po odkręceniu wody słychać załączenie stycznika? Takie cyknięcie?
    Na początek wyjmij wtyczkę z gniazda (wole napisać :) )
    Ten bordowy element to stycznik. Zdemontuj go ( odkręć i pokaż co jest pod spodem).
    Nie włączając go do prądu spróbuj odkręcić wodę i sprawdź, skąd dokładnie cieknie (pod stycznikiem jest iglica która uruchamia podgrzewacz gdy ciśnienie spadnie).

1
  • #5 09 Lip 2015 17:53
    LukasMKS
    Poziom 4  

znajomego zawołałem co powiedział, że "chyba" wie o co chodzi, jeśli on mi nie pomoże to prześlę wieczorem fotki tego elementu... charakterystyczne cyknięcie przy włączaniu jest :)
    Jeśli mi kolega nie pomoże odezwę się wieczorem... do usłyszenia :)

Dodano po 3 [godziny] 13 [minuty]:

zdemontowalem ten bordowy element, jest pod nim iglica i wciskając iglicę cieknie woda, wydaje mi się, że jest to element niedomontowalny.... woda chwilowo ciepła była, ale po chwili znowu ciekło i kicha... to moj kolega zdemontował itd, ale nie wiemy co można z tym zrobić co wymienić

1
  • Pomocny post
    #6 09 Lip 2015 18:58
    Kraniec_Internetów
    Poziom 38  

Gdy ciśnienie rośnie iglica idzie w dół. Gdy otwierasz krac ciśnienie spada i iglica idzie w górę załączając grzałkę.
    Zanim zaczniemy grzebać przy prądzie naprawimy przeciek.

Edit:
    Więc tak: zużyła się uszczelka oraz membrana iglicy (chyba nie muszę mówić gdzie ona jest). Padła też grzałka. Niestety blok grzewczy jest nierozbieralny podobnie jak komora iglicy. Jak to naprawić?
    Masz 2 mozliwości:
    1. Wymienić blok grzewczy.
    2. Wymienić podgrzewacz.
    Przykro mi :/

1
  • #7 10 Lip 2015 07:52
    LukasMKS
    Poziom 4  

Po skręceniu tego woda już nie cieknie, ale pojawia się inny problem.... na zdjęciu z mojego drugiego posta nad pomarańczowa "plakietka" jest bordowy przycisk reset. Woda leci ciepła już, nic nie cieknie z iglicy póki co, ale dziś rano mi ten przycisk przeskoczył i leciała zimna woda, po wciśnięciu tego przycisku woda leci ciepła, czym to spowodowane może być, i czy jest nadzieja że będzie wszystko działać bez większych kosztów?

0
  • #8 10 Lip 2015 10:50
    Kraniec_Internetów
    Poziom 38  

Reset wyskakuje, bo jest zbyt małe ciśnienie wody. Z tego samego powodu nie ciekne ci spod iglicy.
    Przy wlocie wody do podgrzewacza masz śrubkę do regulacji temperatury. Wykręć ją troszkę. Zanim zacznież się bawić napraw przeciek.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2067962.html#9830541
    Ostatni post.
    Powodzenia.
    Zanim włączysz podgrzewacz napełnij go wodą (podłącz rurę i odkręć kran by powietrze wyleciało)

0
  • #9 22 Mar 2016 20:50
    LukasMKS
    Poziom 4  

witam, po waszych uwagach podgrzewacz działał, ale ostatnio pojawił się problem, że znowu woda nie leciała ciepła. teraz w miejscu zaznaczonym czerwonym kółeczkiem przedostaje się woda i jest "iskra"...

czy coś da się jeszcze przynajmniej na kilka tygodni z tym zrobić? bo teraz nawet pranie nie moggę zrobić. Wyjąłem tą część tylko nie wiem co jest przyczyną czy uszczelka czy gwint tej częśći....

Brak ciepłej wody w podgrzewaczu wody elektrycznym siemens dht21r Brak ciepłej wody w podgrzewaczu wody elektrycznym siemens dht21r

da się coś zrobić, czy wsadzić jeszcze raz tą część, bo teraz dostawała się tam woda i nie wiem co jeszcze można zrobić.......

0