Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Merit Lilin - zestaw do domowego CCTV. Prośba o opinie.

22 Lip 2015 21:56 1074 7
  • Poziom 8  
    Witam,
    Zastanawiam się na kupne używanego zestawu do CCTV w nowym domu.
    Z tego względu że nie jestem bardzo głęboko w temacie proszę was o pomoc.
    Czy ma to sens i czy w ogóle jest to warte.
    Teraz trochę detali zestawu.
    6x LILIN LR6122EX
    specyfikacja
    1x LILIN NVR-109-2TB
    z dyskiem 2tb
    specyfikacja

Na całość gwarancja do 10/16
    Do tego 19" monitor.C
    Cena to ~8200zł
    Dodam że nie jest to absolutnie żadna reklama

Z góry dziękuje.
  • OptexOptex
  • Poziom 8  
    Nikt nie ma czasu na pomoc ?
  • OptexOptex
  • Poziom 26  
    Ten zestaw to trochę noname... a w dodatku dość drogi... :)
    Zobacz sobie ofertę Hikvision, powinno być niewiele drożej, a generalnie marka dobrze znana i w razie w.... nie będziesz miał problemu z serwisem.
  • Poziom 21  
    Jaki noname...chyba nie miałeś z niczym innym niż hik i dahua do czynienia...
  • Pomocny post
    specjalista-kamery przemysłowe
    Powiem tak..... Lilin to marka bardzo stara i jakością wykonania bije hika czy dahua.

8600 to brutto czy netto ? Bo jak brutto - to cena OK, jak netto -to nie OK

Kamery są jak najbardziej OK :) i cenowo wychodzą fajnie
    Rejestrator - ma już ponad 2 lata (2 lata temu weszła seria tych rejestratorow) - ale dobrze dziala i ma miejsce na 4 dyski (możesz sobie zrobić długie archiwum)

za brutto - ja bym brał
  • Poziom 8  
    jpl napisał:
    Powiem tak..... Lilin to marka bardzo stara i jakością wykonania bije hika czy dahua.

8600 to brutto czy netto ? Bo jak brutto - to cena OK, jak netto -to nie OK

Kamery są jak najbardziej OK :) i cenowo wychodzą fajnie
    Rejestrator - ma już ponad 2 lata (2 lata temu weszła seria tych rejestratorow) - ale dobrze dziala i ma miejsce na 4 dyski (możesz sobie zrobić długie archiwum)

za brutto - ja bym brał

Witaj, tak to 8600 to cena którą place z Vat. tylko czy jeżeli zestaw był by za mocny to jest możliwość odsprzedania go w takiej cenie bo w bardzo mało jest tego sprzętu w Polsce.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Powiem tak... kamery kopułki z IP-66 obiektywami zmiennymi 2,8-12 - średniej półki w hurcie kosztują około 1000-1200pln brutto - ty masz nawet IP-67 (kopułki z dobrymi zmiennymi obiektywami są bardzo drogie), czyli masz kamerę za 1000 - suma 6000 kamery.
    Dysk twardy obecne 2TB kosztuje 360 pln brutto.
    Monitor - to wydatek 500pln obecnie.
    Więc masz około 7000 pln bz rejestratora.
    Rejestrator.... jest ze średniej półki - posiada 4 dyski twarde ale średni bitrate nagrywania - czyli masz rejestrator wyceniony na 1600pln brutto. Średnia cena takich rejestratorów to 1000-1300 pln (hiki czy dahua).

Wg mnie zestaw nada się na 3-4 lata pracy i będzie działać OK.

Co do odsprzedaży... mówię to jako osoba która kiedyś robiła dużo na merit lilin i wie że ten sprzęt po prostu kosztuje już więcej o 50% u producenta niż inne rzeczy na rynku. Poza tym jakość była zawsze dobra i wszystko działało latami (włącznie z obrotówkami które działają do dziś ponad 10 lat).
    Jeżeli trafisz na kogoś kto zna ten sprzęt - to za tyle odsprzedasz... jeżli będziesz szedł do firm robiących na hik/bcs - nikt ci tyle nie da - co najwyżej będą szukali okazji i obetną cenę przez 50%.

Oczywiście zachęcam cię do licytacji - ten kto chce to sprzedać w takiej cenie na pewno jeszcze zejdzie (obecnie lilin na polskim rynku jest w odwrocie - pewnie zostały komuś stany magazynowe) - ja bym się potargował jeszcze o 10%-20% w dół.

Podejdź do tego tak - jak nie kupisz - to nic się nie stanie - w tych pieniądzach kupisz co innego o podobnych parametrach jakościowych. Tutaj poprostu płacisz za markę.
  • Poziom 8  
    Bardzo Dziękuje za informacje.
    Jestem w trakcie negocjacji ceny.
    Zobaczę co się da zrobić.

Chce ten sprzęt użyć do monitoringu mojego domu w stanie 'prawie do zamieszkania' :)
    Stacja bazowa dla rejestratora to dom rodziców oddalony około 200mb.
    I tutaj jest pytanie jak PoE sobie poradzi przy takich odległościach ?