Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 2 Nie działa prawa przednia szyba

28 Lip 2015 19:16 4248 4
  • Poziom 8  
    Laguna 2 2004 rocznik 1.8 benzyna 16v

Spróbuje po krotce opisać problem. Laguna zakupiona 3 m-ce temu...przy zakupie sprzedający mówił mi, że nie działa szyba przednia pasażera,że coś tam próbował wymienić, ale nie wyszło. I nie działa zarówno z przełącznika kierowcy jak i pasażera. Dziś rozebrałem boczek drzwi i sprawdzam. Siłownik na krótko działa góra/dół. Bezpiecznik OK. I o to co na tą chwile udało mi się ustalić! Wypiąłem kable z kostki przy przełączniku drzwi pasażera i teraz jest tak, że drzwi się podnoszą normalnie przełącznikiem w drzwiach pasażera,ale żeby je opuścić muszę w tej właśnie kostce zamienić przewody z siłownika drzwi miejsca ze sobą i tak na zmianę , podniosę,zamieniam kable i opuszczam...znów zamieniam i podnoszę itd. O co kaman? Dodam że przycisk w drzwiach kierowcy tylko przy próbie podniesienia drzwi pasażera powoduje takie jakby buczenie siłownika,ale szyba stoi w miejscu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Przełączniki podpinałem dwa i też tak myślałem. Później podpiąłem z tylnych drzwi i jego zachowanie takie samo. Tzn szybą opuszcza się i podnosi, ale po zamianie przewodów do siłownika miejscami. Tak jakby jakiegoś przewodu w kostce brakowało! Tylko że niby wszystko jest...

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam,że ten z tylnych drzwi przełącznik w tylnych drzwiach działa poprawnie. Nie rozegrał em jeszcze tylko drzwi od kierowcy,może tam cos nie działa.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    Palący się bezpiecznik jest skutkiem najprawdopodobniej zastosowania przełącznika tylnych szyb z przodu, sprawdź kolory wtyczki i przełącznika przód powinien być czarny tył biały analogicznie wtyczka i przełącznik.