Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Polo 9n silnik benzyna 1,4 FSI nierówna praca silnika

romii1 02 Sie 2015 20:14 3345 5
  • #1 02 Sie 2015 20:14
    romii1
    Poziom 2  

Posiadam polo z 2003r. VW Polo 9n silnik benzyna 1,4 FSI nierówna praca silnika Silnik benzyna 1,4 FSI 16V, 63kW i mam problem z nierówną pracą silnika. Na wolnych obrotach zachowuje się tak jakby co jakiś czas /nieregularnie/ nie palił na jeden gar. Diagnostyka u mechanika wykazała: świece , cewka, czujnik spalania stukowego błąd stały nr 16712, czujnik wałka rozrządu błąd stały 17748.Wymienił wszystko na nowe 4 świece, dwie cewki i czujniki, problem pozostał nadal a mechanik umywa ręce i wini wadliwe czujniki lub do do elektryka sprawdzić przewody . Proszę o schemat elektryczny to sam zmierzę miernikiem wiązki przewodów. Może ktoś miał taki problem i ma jakieś sugestie.

0 5
  • #3 02 Sie 2015 22:29
    1769758
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 04 Mar 2016 16:28
    norbi45
    Poziom 33  

Proponuję na początek wyczyścić przepustnicę. ( nie widzę, by mechanik to zrobił) U mnie pomogło. Miałem falujące obroty na postoju, a niekiedy i gasł.
    Wyczyściłem przepustnicę, ale odpiąłem od niej kabelek i po wyczyszczeniu i włożeniu z powrotem przy pierwszym odpaleniu silnik nie reagował na pedał gazu (tylko wolne obroty). Potem najpierw wcisnąłem pedał gazu i zapaliłem silnik. Zaczął reagować, ale był bardzo niestabilny i nieprzewidywalny na pedał gazu. Po ok. pięćdziesięciu kilometrach miejskiej jazdy "dziwnej reakcji na pedał gazu" wszystko się unormowało. Nie robiłem adaptacji przepustnicy i od roku jeździ jak igła.

1
  • #5 07 Kwi 2016 18:34
    romii1
    Poziom 2  

Przepustnica była czyszczona , podmieniany był sterownik /komputer/ silnika, elektryk sprawdził instalację i stwierdził, że łańcuszek rozrządu przeskoczył o jedno ogniwo i dlatego silnik pracuje nierówno. Mechanik potwierdził, że łańcuszek przeskoczył i ustawił rozrząd. Nadal to samo .

0
  • #6 11 Sie 2016 19:46
    romii1
    Poziom 2  

Samochód sprzedałem, przyjechał mechanik popatrzył posłuchał odkręcił kurek od wlewu oleju i stwierdził , że silnik bierze olej. Samochód wcześniej był u mechanika /Gorzów Wlkp. ul. Marynarki Wojennej/ fachowiec powymieniał czujniki, świece i cewki zapłonowe i stwierdził, że jeszcze trzeba jechać do elektryka . Elektryk sprawdził i stwierdził, że przeskoczył łańcuszek . Drugi mechanik ustawił rozrząd. Problem nie został rozwiązany. Brawo panowie specjaliści tylko do programu usterka. Wystarczyło odkręcić kurek wlewu oleju przyłożyć rękę i stwierdzić, że zamiast dmuchać na zewnątrz powietrze to on je wciąga.

2