Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

centrala platan sigma połączenie USB

04 Sie 2015 11:22 3630 5
  • Poziom 9  
    Nie mogę podłączyć centrali sigma poprzez kabel USB. Instaluje sterowniki z katalogu
    C:\Platan\Centrale\Drivers\Platan USB Driver
    Ale niestety program Sigma PC pokazuje błąd komunikacji. W programie Sigma PC ustawiam oczywiście komunikację na USB. Próbowałem już instalować centralne na dwóch systemach win7 x32 i win vista czy ma to w ogóle jakieś znaczenie jaki system? Najpierw miałem problem z zainstalowanie samej centrali za raz po podpięciu USB jak ją wykrywa. Ale w końcu ręcznie wskazałem sterownik i jak juz się udało zainstalować pokazuje nadal błąd komunikacji ale to może dlatego że zainstalowana centralę ładuje na port com17. Próbowałem także ustawić komunikację na ten port com17 w programie Sigma PC ale to samo błąd komunikacji.
    Ogólnie potrzebuję odczytać biling z centrali za poprzedni miesiąc. Do sczytania bilingu mam program BilCent. Jestem kompletnie zielony w tym temacie i z centrala telefoniczna mam doczynienia pierwszy raz w pracy także proszę o wyrozumiałość.
  • Poziom 9  
    Zamykam temat problem rozwiazany: nalezy instalowac sterownik centrali z katalogu: C:\Program Files\Platan\Centrale\Sigma\driver_USB
    a nie jak ja z katalogu C:\Platan\Centrale\Drivers\Platan USB Driver jesli oczywiscie łaczymy centrale za pomoca zwykłego kabla USB typ B.
  • Poziom 1  
    Czesc dalo by rade kolego podeslac ten program sigma pc??
  • Poziom 9  
    Cześć. w załączeniu przesyłem program który sam mi udostępnił jakiś serwisant - SigmaPC wraz z instrukcją instalacji sterownika.
    Archiwum spakowane 7zipem.
    SigmaPC.7z Download (20.28 MB)Punkty: 1 dla użytkownika
    Nie wiem jak to będzie u Ciebie ale u mnie na początku kilka razy zadziało prawidłowo a potem zaczął wyskakiwać jakiś błąd uniemożliwiający połączenie z centralą. Próbowałem zmieniać kompa, przeinstalowywać programy (SigmaPC+sterowniki i BilCent), zmieniać kable USB ale nic nie pomogło. Dlatego dałem sobie spokój z tą centralą bo i tak nie chcieli mnie wysłać na szkolenie z obsługi tych central a serwisantem tych central nie jestem także całkiem odpuścili temat centrali do puki działa to działa. Temat centrali wróci jak coś się popsuje ale ja się już tym nie zajmuję także nie moje zmartwienie. Z ciekawości może kiedyś się powrócę do tego tematu dlaczego nie działa samo połączenie PC centrala. Jak coś się zmieni to na pewno o tym napiszę.
  • Poziom 1  
    PaviAN26 napisał:
    Cześć. w załączeniu przesyłem program który sam mi udostępnił jakiś serwisant - SigmaPC wraz z instrukcją instalacji sterownika.
    Archiwum spakowane 7zipem.

Nie wiem jak to będzie u Ciebie ale u mnie na początku kilka razy zadziało prawidłowo a potem zaczął wyskakiwać jakiś błąd uniemożliwiający połączenie z centralą. Próbowałem zmieniać kompa, przeinstalowywać programy (SigmaPC+sterowniki i BilCent), zmieniać kable USB ale nic nie pomogło. Dlatego dałem sobie spokój z tą centralą bo i tak nie chcieli mnie wysłać na szkolenie z obsługi tych central a serwisantem tych central nie jestem także całkiem odpuścili temat centrali do puki działa to działa. Temat centrali wróci jak coś się popsuje ale ja się już tym nie zajmuję także nie moje zmartwienie. Z ciekawości może kiedyś się powrócę do tego tematu dlaczego nie działa samo połączenie PC centrala. Jak coś się zmieni to na pewno o tym napiszę.
  • Użytkownik usunął konto