Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows nie wykrywa partycji (mini tool)

06 Sie 2015 19:02 1122 13
  • Poziom 8  
    Witam,
    ostatnio korzystałem z programu "minitool partition" i chciałem zmienić nieco rozmiary dysków. robiłem to już kilka razy i nigdy nie było żadnych problemów, tym razem jednak, wystąpił jakiś błąd i system w ogóle nie chciał się podnieść, udało mi się poniekąd znaleźć rozwiązanie i system się włączył, ale zniknęła cała jedna partycja, znaczy "tak jakby" zniknęła, gdyż jak widać na (scr.1) poniekąd system ją wykrywa, ściągnąłem program DMDE ale nie za bardzo potrafię z niego korzystać, jednak udało mi się zauważyć że - tak samo, niby jest, ale jakaś dziwna (scr.2)
    i tutaj jest moje pytanie - czy da się te dane jakoś odzyskać? uruchomić normalnie partycję?
    jeśli będzie potrzeba podam całą resztą niezbędnych informacji.

dziękuję i pozdrawiam.

Windows nie wykrywa partycji (mini tool) Windows nie wykrywa partycji (mini tool)
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    W DMDE wybierz swój dysk z urządzeń fizycznych i wstaw screen z okna partycje.
  • Poziom 8  
    Windows nie wykrywa partycji (mini tool)

Proszę, czy tak?
    Zaznacz $Noname 04, wybierz przywracaj, zastosuj i zrestartuj PC. Możesz też kliknąć PPM na tą partycję --> przywrócenie sektora rozruchowego z kopii, zastosuj, restart PC.
    BTW. Jakiś dziwny ten podział, masz zostawione 5 GB nieprzydzielone do żadnej partycji, partycja zastrzeżone przez system ma aż ponad 3 GB nie wiedzieć czemu.
  • Poziom 8  
    witam,
    zrobiłem tak jak napisałeś, własnie leci check disk, zdam relacje jak przejdzie :)

a co do tych nieprzydzielonych danych - jak mówiłem, używałem programu mini tool - chciałem odjąć po 5 giga od dysków "D" i "E" i dodać na "C" ale wystąpił błąd ... no i jestem teraz tutaj ...
    tak zapytam - są szanse na odzyskanie danych z dysku? czy spodziewać się raczej najgorszego? był prawie pełen, a 800 giga różnych danych, to jednak troszkę cenna rzecz.

pozdrawiam.
    Dane wydają się być całe, partycja powinna być widoczna. Nie połączysz tych 5 GB do C, bo to inne obszary dysku, nie połączysz końca jednej partycji z końcem drugiej, co najwyżej z początkiem, jeśli leżą koło siebie. Stan dysku ok? Pokaż jeszcze na wszelki wypadek SMART, bo użycie CHKDSK ( a o nim piszesz) na uszkodzonym dysku może dobić dane i dysk.
  • Poziom 8  
    @mati211p kiedyś za pomocą tego programu, udało mi się już 2 razy powiększyć dysk "C" jednak wciąż za mało, ciężko powiedzieć co stało się tym razem i tak szczerze, przez ten błąd nawet nie spojrzałem że te miejsca nie leżą obok siebie, bo faktycznie pamiętam wcześniejszą gimnastykę z przyłączaniem tych danych.

@Pindar o ile obsługa programu i interpretacja wyników mnie nie przerośnie, to tak zrobię zaraz po tym jak chkdsc przeleci, dzięki za pomoc i linki!
    Partycja i dane widoczne pod Windowsem po restarcie? SMART jak wstawisz to sam nie musisz diagnozować, jeśli nie potrafisz, a to takie trudne nie jest, więc sporo osób może się wtedy wypowiedzieć na temat stanu dysku.
  • Poziom 8  
    witam,
    po całej nocy chkdsk zakończył pracę, i komputer się uruchomił a partycja znów jest :) na dzień dobry przywitał mnie komunikat o "koszu" a dalej pojawił się drugi problem - nie mam w zasadzie do niej dostępu, jestem jedynym użytkownikiem komputera (w sensie że jest tylko jedno, domyślne konto) więc raczej uprawnienia dostępu powinny być narzucone z góry, a gdy próbowałem je zmienić to znów pokazał się taki kwiatek. komunikat o błędzie/odmowie dostępu pokazuje się do znacznej części plików na tym dysku.

teraz z rana, nie bardzo mam czas na sprawdzenie komputera SMARTem, ale zrobię to po pracy.

Windows nie wykrywa partycji (mini tool) Windows nie wykrywa partycji (mini tool) Windows nie wykrywa partycji (mini tool)
    A jak nadasz sobie pełne prawa do wszytkich folderów, gdzie nie masz dostępu, to jaki wynik? Ewentualnie uszkodzenie części plików na partycji może być wynikiem problemów z dyskiem, dlatego poczekajmy jeszcze na SMART.
  • Poziom 8  
    witam,
    nie mogę zmienić ustawień zabezpieczeń, cały czas pokazuje się odmowa dostępu, tak samo jak próbuje zmienić właściciela. do niektórych folderów pokazuje komunikat że nie mam dostępu, a jednak mnie puszcza, a do "program files" bezwzględnie nie chce mnie wpuścić ani nadać uprawnień.
    próbowałem zmienić uprawnienia, to wywala wciąż te same błędy które zamieściłem post wyżej ...

raport ze smart'a "S.M.A.R.T. Vision report", oby to było to, bo rzekomo szedł przez kilka ładnych godzin w czasie gdy byłem w pracy.

Spoiler:
    S.M.A.R.T. Vision report

ST2000DM001-9YN164 S1E0Z0VN identify:
    ----------------------------------------------------------------------------
    | Common data about configuration |
    | ATA device |
    | Fixed disk and/or controller |
    | Model | ST2000DM001-9YN164 |
    | Serial number | S1E0Z0VN |
    | Firmware version | CC4B |
    | Capacity | 1863 Gb |
    | Interface type | SATA |
    | Bus type | ATA |
    | Identification method | ATA PT; SMART PT; SCSI PT |
    | Additional info |
    | Logical cylinders | 3876021 |
    | Logical heads | 16 |
    | Logical sectors per track | 63 |
    | Number of bytes available when performing R/W long | 4 |
    | Maximal block size for commands R/W multiple | 16 |
    | Info about logical drives |
    | Disk C:\ |
    | Volume name | [None] |
    | File system name | NTFS |
    | Volume serial number | BC4190B0 |
    | Total space | 77,1 Gb |
    | Free space | 1,5 Gb |
    | Total clusters | 20218532 |
    | Num free clusters | 396658 |
    | Sectors per cluster | 8 |
    | Bytes per sector | 512 |
    | Disk D:\ |
    | Volume name | [None] |
    | Volume serial number | 1EF86EE0 |
    | Total space | 877,6 Gb |
    | Free space | 119,6 Gb |
    | Total clusters | 230056824 |
    | Num free clusters | 31355814 |
    | Disk E:\ |
    | Volume name | [None] |
    | Volume serial number | 82E83290 |
    | Total space | 900 Gb |
    | Free space | 163,3 Gb |
    | Total clusters | 235930367 |
    | Num free clusters | 42812153 |
    | Features |
    | ÇStop timer values is standard |
    | IORDY is supported |
    | IORDY can be disabled |
    | LBA is supported |
    | DMA is supported |
    | Current logical parameters |
    | Cylinders | 3876021 |
    | Heads | 16 |
    | Sectors per track | 63 |
    | CHS mode capacity available | 7,9 Gb |
    | LBA mode capacity available | 128 Gb |
    | LBA48 mode capacity available | 1863 Gb |
    | Current block size for commands R/W multiple | 16 |
    | Available DMA modes |
    | Multiword DMA Mode 0 |
    | Multiword DMA Mode 1 |
    | Multiword DMA Mode 2 |
    | Minimal multiword DMA cycle time | 120 ns |
    | Recommended multiword DMA cycle time | 120 ns |
    | Available Ultra DMA/33 modes |
    | Ultra DMA/33 Mode 0 |
    | Ultra DMA/33 Mode 1 |
    | Ultra DMA/33 Mode 2 |
    | Ultra DMA/33 Mode 3 |
    | Ultra DMA/33 Mode 4 |
    | Ultra DMA/33 Mode 5 |
    | Ultra DMA/33 Mode 6 |
    | Active UDMA mode | UDMA 6 |
    | Supported extended PIO modes |
    | PIO Mode 3 |
    | PIO Mode 4 |
    | Minimal PIO cycle time without thread management | 120 ns |
    | Minimal PIO cycle time with IORDY | 120 ns |
    | Supported ATA standards |
    | ATA - 4 |
    | ATA - 5 |
    | ATA - 6 |
    | ATA - 7 |
    | ATA - 8 |
    | Available SATA modes |
    | SATA-I (1.5Gb/s) |
    | SATA-II (3.0Gb/s) |
    | Acoustic management |
    | Acoustic management current | 0 |
    | Acoustic management vendor | 208 |
    | Supported command sets |
    | NCQ |
    | Phy Event Counters |
    | DMA Setup auto-activation |
    | Initiating power management |
    | Software Settings Preservation |
    | S.M.A.R.T. |
    | Power management |
    | Volatile write cache |
    | Read look-ahead |
    | Host protected area |
    | Write buffer |
    | Read buffer |
    | Download microcode |
    | Advanced power management |
    | SET MAX |
    | 48-bit addressing |
    | Device configuration overlay |
    | Flush cache |
    | Flush cache ext |
    | S.M.A.R.T. error logging |
    | S.M.A.R.T. self-test |
    | General purpose logging |
    | Write DMA/MULTIPLE FUA ext |
    | 64-bit World wide name |
    | Enabled command sets |
    | Software settings preservation |
    | S.M.A.R.T. |
    | Power management |
    | Volatile write cache |
    | Read look-ahead |
    | Host protected area |
    | Write buffer |
    | Read buffer |
    | Download microcode |
    | Advanced power management |
    | 48-bit addressing |
    | Device configuration overlay |
    | Flush cache |
    | Flush cache ext |
    | S.M.A.R.T. error logging |
    | S.M.A.R.T. self-test |
    | General purpose logging |
    | Write DMA/MULTIPLE FUA ext |
    | 64-bit World wide name |
    | Security subsystem |
    | Password is set | No |
    | Drive is locked | No |
    | Drive is frozen | Yes |
    | Incorrect passwords counter overflow | No |
    | Security level | High |
    | Master code | FFFE |
    | Supporting extended security erase | Yes |
    | Âđĺě˙ ďîëíîăî ńňčđŕíč˙ (security erase) | 111 |
    | Âđĺě˙ ďîëíîăî ńňčđŕíč˙ (enhanced security) | 111 |

ST2000DM001-9YN164 S1E0Z0VN S.M.A.R.T.:
    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    | ID# | Parameter | Value | Threshold | Worst | Raw |
    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    | 1 | Raw Read Error Rate | 119 | 6 | 99 | 204247304 |
    | 3 | Spin Up Time | 95 | 0 | 95 | 0 |
    | 4 | Start/Stop Count | 99 | 20 | 99 | 1800 |
    | 5 | Reallocated Sectors Count | 100 | 36 | 100 | 0 |
    | 7 | Seek Error Rate | 84 | 30 | 60 | 4598972373 |
    | 9 | Power-On Hours Count | 86 | 0 | 86 | 12498 |
    | 10 | Spin Retry Count | 100 | 97 | 100 | 0 |
    | 12 | Device Power Cycle Count | 99 | 20 | 99 | 1824 |
    | 183 | Runtime bad block (Total) | 100 | 0 | 100 | 0 |
    | 184 | End-to-End error | 100 | 99 | 100 | 0 |
    | 187 | Reported UNC error | 100 | 0 | 100 | 0 |
    | 188 | Command timeout | 100 | 0 | 98 | 32 |
    | 189 | Vendor specific | 91 | 0 | 91 | 9 |
    | 190 | Airflow Temperature | 57 | 45 | 55 | 756744235 |
    | 191 | G-Sense Error Rate | 100 | 0 | 100 | 0 |
    | 192 | Power-Off Retract Count | 100 | 0 | 100 | 73 |
    | 193 | Load/Unload Cycle Count | 97 | 0 | 97 | 6702 |
    | 194 | Temperature | 43 | 0 | 45 | 60129542187 |
    | 197 | Current Pending Sector Count | 100 | 0 | 100 | 0 |
    | 198 | Uncorrectable Sector Count | 100 | 0 | 100 | 0 |
    | 199 | UltraDMA CRC Error Rate | 200 | 0 | 200 | 0 |
    | 240 | Head Flying Hours | 100 | 0 | 253 | 104101417333058 |
    | 241 | Vendor specific | 100 | 0 | 253 | 972372052984 |
    | 242 | Vendor specific | 100 | 0 | 253 | 7407671046670 |

SanDisk Ultra 4C530123301015123015 identify:
    | Common data about configuration |
    | Model | SanDisk Ultra |
    | Serial number | 4C530123301015123015 |
    | Firmware version | 1.00 |
    | Capacity | 14,9 Gb |
    | Bus type | USB |
    | Identification method | SCSI PT |
    | Info about logical drives |
    | Disk G:\ |
    | Volume name | [None] |
    | File system name | FAT32 |
    | Volume serial number | ACB7198C |
    | Total space | 14,9 Gb |
    | Free space | 12,7 Gb |
    | Total clusters | 976602 |
    | Num free clusters | 831416 |
    | Sectors per cluster | 32 |
  • Spec od pamięci masowych
    Stan dysku O.K. :D

Zobacz czy pod tą dystrybucją będziesz miał dostęp do plików na tej problemowej partycji:
    Parted Magic
    http://www.majorgeeks.com/mg/getmirror/parted_magic,1.html
  • Poziom 8  
    Jak konkretnie użyć tego programu? wypalić iso na płytę i bootować z cd? czy zamontować na wirtualnym napędzie? a jeśli tak, to jak się bootuje z wirtualnego napędu?
    edit: posiadam program daemon tools lite