Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY KDL50W829 -parowanie z soundbar'em

10 Sie 2015 04:08 3036 13
  • Poziom 11  
    Witam.
    Czy komuś udało się podłączyć soundbar z tym tv w taki sposób że do podgłaszania używa tylko pilota od tv. Chodzi o podgłaszanie soundbaru pilotem od tv.
    Moj kolega ma ten soundbar co ja (lg) podłączony kablem optic i od razu mu tak zesparowało ze nie musi używać pilota od soundbara do podgłaszania.
    Trochę to denerwuje że trzeba używać 2 pilotów.
    Dodam ze tv kumpla to tez lg tak jak soundbar ale nie wiem czy to powinno mieć jakieś znaczenie.
  • Poziom 10  
    Mam podobny problem tylko że soudbar Sona a TV Sharp. A po podłączeniu soudbara opricalem musisz ściszać tv do 0 ??
  • Poziom 41  
    Może jakieś dane tego sound-bar? Model/producent?
  • Poziom 11  
    Witam.
    Dzięki za odpowiedź.
    Tak Czarek, tv mam zciszone do 0 bo jak podgłaszam tv to wtedy dźwięk idzie z 2 urządzeń.
    Model soundbara to lg 2530a
    Wysłałem to samo pytanie do sony community.
  • Poziom 41  
    malone32 napisał:
    Dodam ze tv kumpla to tez lg tak jak soundbar ale nie wiem czy to powinno mieć jakieś znaczenie.

Akurat to ma znaczenie. Wg instrukcji tego sound-bar - regulacja poziomu pilotem telewizora jest możliwa przy zastosowaniu systemu "LG Sound Sync".
    W przypadku wspomnianego kolegi ma on dwa urządzenia LG wspierające ten standard.

Tu, w tym przypadku to nie występuje.

Moim zdaniem, kolega mógłby spróbować uaktywnić czy to Bravia Sync lub Sync Menu w TV i sprawdzić, czy ten sound-bar zareaguje na to. Pewności nie ma, ale spróbować można. Nic się nie uszkodzi.

Po uaktywnieniu w/w opcji pewne zmiany w ich ustawieniach są konieczne np. przy SynC Menu trzeba odpowiednio ustawić opcje:
    -> cytat z instrukcji telewizora

[Wybór urządzenia]
    Umożliwia wybór urządzenia zgodnego z BRAVIA Sync, przeznaczonego do sterowania za pomocą pilota telewizora.
    [Sterowanie urządzeniem]
    Wyświetla menu, opcje i listę tytułów podłączonego urządzenia albo wyłącza urządzenie.
    [Dźwięk przez głośniki telewizora]/[Dźwięk przez system audio]
    Przełącza wyjście dźwięku pomiędzy telewizorem i podłączonym urządzeniem audio.

Powodzenia :_)
  • Poziom 10  
    malone32 napisał:
    Witam.
    Dzięki za odpowiedź.
    Tak Czarek, tv mam zciszone do 0 bo jak podgłaszam tv to wtedy dźwięk idzie z 2 urządzeń.
    Model soundbara to lg 2530a
    Wysłałem to samo pytanie do sony community.

I jak sony coś odpowiedziało ?
  • Poziom 41  
    Czarekboss napisał:
    I jak sony coś odpowiedziało ?

Dot.: sony kdl50w829b parowanie z soundbar'e​m

Aby sterować soundbarem telewizor musi być z nim połączony kablem HDMI. Przewód optyczny przekazuje jedynie dźwięk, a nie sygnał sterujący głośnikiem.

Pozdrawiamy,

Sony Polska
  • Poziom 10  
    Aha czyli wiadomo optycznym leci stał sygnał i nie można go kontrolować
  • Poziom 41  
    Czarekboss napisał:
    optycznym leci stał sygnał i nie można go kontrolować

Przewód optyczny przekazuje jedynie dźwięk, a nie sygnał sterujący głośnikiem.
  • Poziom 11  
    Dzięki za zainteresowanie tematem.
    "Aby sterować soundbarem telewizor musi być z nim połączony kablem HDMI. Przewód optyczny przekazuje jedynie dźwięk, a nie sygnał sterujący głośnikiem.

Pozdrawiamy,

Sony Polska"
    Taka była odpowiedz Sony.

Tak jak mówi Polon_us pewnie chodzi o LG sync i dlatego u kumpla to działa. Chociaż Sony o tym nie wspomniało że gdyby soundbar był Sony to byłoby ok, mówi tylko że musi być podłączone przez HDMI a ten soundbar nie ma wejścia HDMI.
    U mnie próbowałem Bravia Sync ale nie znajduje mi urządzeń.
    Trzeba chyba będzie kupić soundbar Sony i sprawdzić czy pójdzie na optycznym kablu.
    Wynika z tego że można sparować przez optyczny kabel ale muszą być 2 urządzenia tej samej firmy skoro u kumpla działa albo Sony jest trochę do tyłu i jeszcze na to nie wpadli.
  • Poziom 41  
    malone32 napisał:
    Trzeba chyba będzie kupić soundbar Sony i sprawdzić czy pójdzie na optycznym kablu.

Sugerowałbym nie robić tego. Już lepiej kupić sound-bar, który obsługuje HDMI ARC. Tak jak to Sony napisało w swojej odpowiedzi.
    malone32 napisał:
    Wynika z tego że można sparować przez optyczny kabel ale muszą być 2 urządzenia tej samej firmy skoro u kumpla działa ...

malone32 napisał:
    Przewód optyczny przekazuje jedynie dźwięk, a nie sygnał sterujący głośnikiem.

Starałem się znaleźć więcej informacji o tej funkcji LG Sound Sync. Niewiele można znaleźć, jak to działa. Z instrukcji wiadomo, że mozna regulować poziom dźwięku i wyciszenie sound-bara - tylko to można zrobić.
    I tak na dobrą sprawę, jeśli się dobrze zastanowić, to w zasadzie telewizor nie musi sterować bezpośrednio wzmocnieniem dźwięku w owym urządzeniu.

Ten sam efekt można osiągnąć regulując poziom głośności w sygnale cyfrowym przekazywanym z telewizora do sound-bar. A to można bez problemu zrobić - nie ma żadnych przeszkód technologicznych.

Po prostu cyfrowa odmiana tego, co w świecie analogowym jest znane jako wyjście o regulowanym poziomie sygnału.
    A wyciszenie sygnału to już jest pestka.

I jak na razie, tylko LG ma taką możliwość, nie spotkałem się jeszcze z wyrobem innego producenta z taką funkcją.
  • Poziom 11  
    Dzięki bardzo za odpowiedzi.
    Właśnie o to wyciszanie soundbara mi chodzi, o nic wiecej.
    Ciekaw jestem czy działa tak samo Bravia Sync... (2 urządzenia Sony)
    Zostawię to chyba tak jak jest i tyle.
    Chyba nie ma co dalej drążyć tematu, chyba że ktoś ma jeszcze jakąś sugestię.
  • Poziom 11  
    Uzyskałem odpowiedź od Sony.

.."W przypadku połączenia soundbara Sony oraz TV Sony poprzez kabel optyczny uzyskałabyś taki same efekt jak w przypadku soundbara LG oraz TV Sony. To znaczy bez regulacji głośności soundbara.

Wyjście optyczne w TV Sony ma stały poziom dźwięku na wyjściu. W przypadku TV LG może być inaczej i miec regulowane wyjście optyczne - musiałbyś podac model TV LG kolegi to można zerknąc w instrukcji.

Jedyne co mogę zaproponować to podłączyć TV Sony za pomocą wyjścia jack (słuchawki/audio) i ustawienie wyjścia audio na regulowane. Wówczas zgłaśnijąc na pilocie będzie głośniej słychać w soundbarze"

Wiec wszystko jasne. Zamykam temat.