Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebna identyfikacja proca BP KOLN RCM40

02 Cze 2005 13:12 1392 10
  • Poziom 15  
    Radyjko posiada 2 proce ZC400260CFN / 8 925 900 340 -MC68HC11AE9 .Ten mi sie komunikuje wlasciwie z intarface'em.

Drugi to ZC407536CFN / 8 925 900 341 .Ten nie chce sie komunikowac jako MC68HC11AE9 . W takim razie co to za proc? Czy ten procek ma piny pokrywajaze sie z pierwszym. Chodzi mi o polaczenie z interface'em
  • Spec od car audio
    I coś mi się wydaje, że uziemiłeś kolejnego Kolna. Było popatrzeć na forum jakie są problemy z tym grajkiem. Teraz wyczyściłeś oba procki i pytanie co dalej chcesz zrobić.
  • Poziom 15  
    Mam czyste sumienie :) .Uziemil go poprzedni naprawiacz. Ja probuje go podniesc.
    Dodam tylko, ze oba procki mam wylutowane i probuje cos zrobic w zewnetrznym programatorze
  • Spec od car audio
    Problem poważny jest taki, że nie ma wsadów dobrych do tego.
  • Poziom 15  
    Do czego doszedlem: Piny 1,2 i 3 (te ktore nalezy podlaczyc do masy) pokrywaja sie w obu procesorach. Podobnie pin 26 czyli +5V. Na pin 7 i 8 podlaczony jest oscylator. Nie mam pewnosci co do Rx TX i Reset.
    Na procesorze ktory sie nie komunikuje brak oscylacji na 7 i 8 pinie. Czyzby uwalony procesor? Pomijam fakt zresetowanych wewnetrznych eeprom'ow.

Dodano po 18 [minuty]:

Zdobylem schemat i wedlug niego oba procesory powinny sie komunikowac jako MC68HC11AE9 .Piny potrzebne do podlaczenia MAX w tych samych miejscach.
    Wniosek: niekomunikujacy sie procek jest uszkodzony elektronicznie :(
  • Spec od car audio
    Nie koniecznie. To jest A8 a z komunikacją z tym akurat moga byc problemy (zwłaszcza w dziadkach). Ja już nie raz naprawiałem po tych co próbowali bootować i nie dali rady - było cięzko ale jak na razie tylko raz nie dałem rady (ktoś uwalił chyba TXD wtedy).
  • Poziom 15  
    Pomiery oscyloskopem wykazuja ca nastepuje:
    1) Podczas resetu na pin17 napiecie spada tylko z 5V do 4.2V a powinno do ~0V
    2) Jak wspomnialem brak oscylacji na kwarcu podpietm do 7 i 8 pina

Wydaje mi sie, ze gdyby procek byl dobry scylator powinien pracowac. Gdyby tak bylo mozna by uznac, ze brak komunikacji jest wynikiem niewlasciwego protokolu.
  • Poziom 25  
    Według carbase ten z końcówką 340 to MC68HC11E9 a z końcówką 341 to MC68HC11A8. Czyli tak jak napisał ci znajacy się na rzeczy djkl24.
  • Poziom 15  
    Procesor jak przypuszczalem uszkodzony elektronicznie. Oplacalnosc naprawy -zerowa :( .
  • Poziom 25  
    Cytat:
    Problem poważny jest taki, że nie ma wsadów dobrych do tego.

Djlj24 co miałeś na myśli pisząc dobrych wsadów ? Czy nikomu nieudało się odczytać tych procków w programatorze równoległym ?
    Tam znalazłem jakiś wsad do tego radia : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic290047.html -nie wiem czy dobry bo nikt jak dotąd się niewypowiedział.
  • Poziom 25  
    Trafiło mi się takie radyjko więc sprawdziłem wsad do procka po prawej czyli tego z końcówką 340 - wgrałem mu plik bez kodu czyli 340 , stary oczywiście się ulotnił. Radio się włącza bez kodu klawiatura i wyświetlacz działa normalnie niewiem jak ze stacjami bo aktualnie jestem w piwnicy i niemam głośnika by sprawdzić . Odezwe sie później.

Już sprawdziłem i wszystko OK stacje wyszukuje prawidłowo i zapamiętuje. Magnetofonu niesprawdziłem bo już na pierwszy rzut oka wygląda na uszkodzony (mechanika). Wygląda na to że zamieszczony wsad jest dobry.
    Pozdrawiam wszystkich Szatz.