Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Orion VH- 2898 HiFi - Magnetowid nie rozpoznaje kaset LP

piotrex73 15 Sie 2015 11:46 339 6
  • #1 15 Sie 2015 11:46
    piotrex73
    Poziom 10  

Od wczoraj w moim magnetowidzie zauważyłem dziwną przypadłość, która wcześniej nie miała miejsca. Otóż magnetowid przestał rozpoznawać kasety LP i traktuje je jako kasety SP, obraz i dźwięk jest przyśpieszony. Dodatkowo przestał działać zegar na wyświetlaczu (minuty i sekundy się nie przesuwają) oraz przestał działać system ATR. Dodam tylko, że stało się to nagle, a po za tym nic z tym magnetowidem nie robiłem, abym mógł gdzieś go uszkodzić.
    Czy da się w jakiś sposób naprawić te dolegliwości, czy wymagana jest wizyta w serwisie?

0 6
  • #3 16 Sie 2015 15:49
    piotrex73
    Poziom 10  

Wszystko na pierwszy rzut oka wydaje się działające, tylko niektóre z kondensatorów są gorące

0
  • #4 16 Sie 2015 16:50
    niewolno2
    Poziom 39  

piotrex73 napisał:
    Wszystko na pierwszy rzut oka wydaje się działające, tylko niektóre z kondensatorów są gorące

Oględziny wizualne jak najbardziej są potrzebne ale to nie wszystko jakieś pomiary kolega przeprowadził?

0
  • #5 16 Sie 2015 17:09
    piotrex73
    Poziom 10  

Tak szczerze, to prawie wcale nie znam się na elektronice i robię większość rzeczy w ciemno ucząc się jednocześnie.
    Nie prowadziłem pomiarów, sprawdzałem to "na oko".

0
  • #6 16 Sie 2015 17:19
    niewolno2
    Poziom 39  

Naprawa sprzętu nie polega na wymianie elementów na chybił trafił tylko na poprawnym z diagnozowaniu usterki i wymianie uszkodzonych elementów. Co się tyczy kondensatorów jak to kolega nazwał "są gorące" można się im dokładnie przyjrzeć i sprawdzić czy "trzymają" parametr i dlaczego "są gorące".

0
  • #7 10 Kwi 2018 15:02
    amq0
    Poziom 7  

Jeśli licznik nagrania stoi to może być zabrudzona lub uszkodzona głowica odczytująca impulsy upływu sekund (ścieżka taktująca) to też jest przyczyną braku rozpoznania prędkości taśmy, spróbuj przeczyścić głowicę nieruchomą w jej dolnej części

0