Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

peugeot 207 1.4 hdi - silnik nie odpala

31 Aug 2015 19:44 2853 5
  • Level 7  
    Witam, mam problem z powyższym autem, nie odpala, byłem na zakupach w drodze powrotnej dokładnie na parkingu odpaliłem samochód ruszyłem dwa metry zgasł i już nie odpalił, odczepił się wężyk który podłączony jest pod siedzeniem z tyłu oznaczony kolorem białym, jest jeszcze zielony jak dobrze pamiętam, dzisiaj jakoś udało mi się odpowietrzyć układ paliwowy i odpalił, zgasiłem go żeby sprawdzić czy odpali i oczywiście odpalił, ale dodałem gwałtownie gazu i zgasł :-( i wróciłem do punktu wyjścia znowu nie odpala, czy mogłem coś uszkodzić? dodam że wężyk za filtrem był nie dawno wymieniany bo się przetarł, i najważniejsze jak się odpowietrza? bo wydaje mi się że dziś mi się nie chcący udało, i nie wiem jak to powtórzyć
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 7  
    pompowałem dłużej niż dwie minuty, ale obawiam się że nabroiłem choć benzyna pojawiła się w wężyku, a pompa wysokiego ciśnienia jak jest zapowietrzona to mogę ja odpowietrzyć?, już znalazłem nieszczelność myślę że to był ten odpięty wężyk przy filtrze w baku, no chyba że to tylko otworzyło puszkę Pandory

Moderated By Błażej:

Benzyna? Jesteś pewien? Więc co ty zatankowałeś?

• User removed account  
  • Level 7  
    tylko właśnie pytanie dlaczego zgasł? za krótko był odpalony i nie zdążył się ustabilizować? czy to wina faktycznej nieszczelności która gdzieś jest

Dodano po 8 [minuty]:

tak zrobię na pewno, pójdzie do mechanika, ale myślałem że może uda się mi samemu coś zrobić, już raz mi się udało odpalić, jestem laikiem jeśli chodzi o auta, ale myślałem że odpowietrzenie układu to nie problem, nic innego nie robiłem prócz pompowania gruszką i wpięcia wężyka na miejsce, tak czy siak dzięki za odp, a ten wężyk jest pod siedzeniem z tyłu tam gdzie jest pompa paliwowa w bęzyniaku, nie wiem czy disel też ma tam pompkę wydaje mi się że nie ale głowy ni dam za to uciać

Dodano po 54 [minuty]:

W roli wyjaśnienia jeszcze dodam że w wężu pojawił sie disel, w wężu obok gruszki mam na myśli ;)
  • Level 7  
    Auto nie odpalało przez czujnik przeplywu paliwa, dokladnie nie wiem jak i sie nazywa po pl. Tak czy siak, auto stało dwa tygodnie u mechanika jak mi radził kolega wcześniej, ale w końcu holowałem auto do domu i sam zabrałem sie do roboty, nie było łatwo z tym czujnikiem ale dałem rade wystąpił kolejny problem, auto gasło po przejechaniu okolo 20 km. Wymieniłem czujnik położenia wału i gitara jest χ