Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec vaillant VKS 17E schemat podłączenia - instalacja elektryczna

adammc 04 Cze 2005 14:32 5749 8
  • #1 04 Cze 2005 14:32
    adammc

Poziom 26  

witam potrzebny mi jest schemat do podłączenia(inst elektryczna) pieca vaillant VKS 17E ponieważ piec pochodzi z Austrii i chyba nie jest kompletny:poucinane kable brak czujników itp
    za pomoc z góry dziękuję.

• Pomocny post
    #3 06 Cze 2005 20:39
    alpa eco
    Poziom 13  

Czy możesz załączyć zdjęcie.Może jest podobny do któregoś europejczyka.Pozdrawiam.

Dodano po 23 [minuty]:

Z mojego rozeznania będzie podobny do VK1.Różnica najprawdopodobniej polega na zastosowaniu naczynia wyrównawczego/taka czerwona bańka/.Zdjęcie pomoże.

Dodano po 6 [minuty]:

Jak dojdziemy co mamy i z jaką automatyką to wyślę instrukcję serwisową.

• #4 07 Cze 2005 00:11
    adammc

Poziom 26  

witam oto zdjęcia:
    -------------------------------------------------------------------------------------
    a własciciel stwierdził ze go kupił za 1000euro zaśmiałem się w tważ mu bo to stary piec z 1992roku no ale chałpe postawił samochód spoko ma ale na nowy piec go już nie stać tylkoi wziął ten pewno za 100 euro a nie za 1000
    Posty i zdięcia scaliłem POLO2

• #5 07 Cze 2005 16:12
    alpa eco
    Poziom 13  

Wysyłam dokumentacje.Zauwżyłem,że termometr też jest uszkodzony.Jeszcze problemem będzie przystosowanie do spalania odpowiedniego gazu.Musisz sprawdzić jakie są dysze.Daj znać czy dokumentacja się pokrywa. Miłej zabawy
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Po dokładnej obserwacji zdjęć dopatrzyłem się,że kocioł przystosowany fabrycznie był do gazu płynnego /tj.propan techniczny/.
    Posty scalone a Instrukcja pieca przeniesiona do "Schematy inne"POLO2

• #6 07 Cze 2005 20:13
    adammc

Poziom 26  

a ile kosztuje taka przeróbka
    i jak wyglądać mają te dysze możesz umieścić jakiś szkic bo ja na gazie się nie znam, smieszne trochę bo gość który to zakładał rury , gaz itp. się nie kapnął o tym :lol: coś mi się wydaje ze właściciel nie zaoszczędzi na tej inwestycji

Dodano po 3 [godziny] 43 [minuty]:

cha teraz sobie przypominam jak mielismy pierwszą kuchenke gazową na butle a po kilku latach przyłączyli nam gaz to ojciec wymieniał dysze czy to o to chodzi ..
    a instrukcję przeglądałem może sie nada jak pojade na miejsce to rozkręcę to i popatrze dokładnie na razie dzięki a spoko ta instrukcja bo nawet typ czujnika i charakterystykę jego podali R=f(T)
    wygląda na termistor NTC

• #7 07 Cze 2005 21:40
    alpa eco
    Poziom 13  

Na pewno trzeba wymienić dysze ale najprawdopodobniej również coś trzeba zrobić przy zespole gazowym,regulacja na 100%,a może wymiana cewki modulacyjnej.Bez u-rurki/mikromanometru/ nie ma co startować.Robota dla uprawnionego serwisu.Czy gość będzie zainteresowany?

Dodano po 52 [minuty]:

Na części czekać trzeba około 2 tygodni,cena-nie mało.Znalazłem oryginalną dokumentacje ale po krzyżacku i na dodatek mało czytelną dla laika.

• #8 09 Cze 2005 23:06
    adammc

Poziom 26  

witam
    -jeżeli chodzi o przeróbkę części gazowej ,to mnie to wcale nie interesuje, :roll: niech się właściciel o to martwi ja zaś mam to tylko podłączyć od strony elektrycznej dlatego prosiłem o schemat a co do schematów elektronicznych czy elektrycznych to nie ma znaczenia w jakim państwie powstały istnieją przecież jakieś normy itp. :wink:

• #9 26 Mar 2015 03:16
    gieroj
    Poziom 12  

Witam.

Po latach jeszcze komuś przyda się ta instrukcja:)
    Nie mogę jej znaleźć w dziale "instrukcje" - być może ktoś usunął.
    Czy można prosić jeszcze raz?

Z góry dzięki. Pozdrawiam,
    Gieroj.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME