Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka Parkside PSBM 850 - Nie działa regulacja prędkości w włączniku

06 Wrz 2015 19:32 2814 7
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Wczoraj podczas wiercenia otworów w profilach stalowych przestała działać regulacja prędkości obrotów w wiertarce Wiertarka Parkside PSBM 850. W tej wiertarce regulacja prędkości działa(ła) w przycisku (im mocniej wciśniesz tym szybciej się kręci) oraz w dodatkowym pokrętle. Obie funkcje przestały działać i wiertarka włącza się tylko na pełne obroty.
    Nie znam się na naprawach sprzętu, ale wydaje mi się, że jest to uszkodzony włącznik o symbolu FA2-6/1BE(E).
    Gdzie można kupić taki włącznik albo jakiś odpowiednik?
  • Fabryka Prądu

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdż tu:
    www.selmex.pl/go.live.php/PL-H58/WebShop.html?type=SOTQ%3D&ref=SNw%3D%3D

Katalog włączników:

PS. Często udało mi się taki naprawić/ potencjometr/ triak!
  • Poziom 26  
    mateusch napisał:
    ..wydaje mi się, że jest to uszkodzony włącznik o symbolu FA2-6/1BE(E).Gdzie można kupić taki włącznik albo jakiś odpowiednik?
    Wpisując w netowej wyszukiwarce typ tego wyłącznika otrzymujesz sporą ilośc linków i do sklepów i do aukcji. Jest to bardzo popularny łącznik stosowany w praktycznie wszystkich wiertarkach made in China, czy wszystkich poniżej 150 zł. Marny jest w nim mechanizm, a wchodzące w jego skład małej wielkości elementy wysypują się po rozebraniu. Trzeba dać te 20 parę złotych, a najlepiej przy jedynych kosztach przesyłki kupić 2 szt. - będziesz miał zapas :|
    Pozdrawiam
  • Fabryka Prądu
  • Poziom 10  
    101pawel napisał:
    Wpisując w netowej wyszukiwarce typ tego wyłącznika otrzymujesz sporą ilośc linków i do sklepów i do aukcji.

No właśnie nie. Sporo jest FA2-6/1BEK a nie FA2-6/1BE(E)
    Jeśli znalazłeś ten model podaj linka.
  • Poziom 26  
    mateusch napisał:
    101pawel napisał:
    Wpisując w netowej wyszukiwarce typ tego wyłącznika otrzymujesz sporą ilośc linków i do sklepów i do aukcji.

No właśnie nie. Sporo jest FA2-6/1BEK a nie FA2-6/1BE(E)
    Jeśli znalazłeś ten model podaj linka.
    Znalazłem w Czechach na Słowacji a najwięcej w Rosji. Aha, jeden sklep w Niemczech, niedaleko - w Dreźnie ma ich 10 po 10€. Linków Ci nie podam, bo nie wierzę, że po wpisaniu typu łącznika do wyszukiwarki nie widzisz odsyłaczy. Widzę też problem; polega na tym, że możesz być jedynym, bądź jednym z nielicznych posiadaczy wiertarki PSBM 850 w kraju. Wiertarka ta - typowa chińszczyzna w jednym egzemplarzu była sprzedana w 2014r na polskim portalu handlowym - jako używka, w cenie 19 zł, z dopiskiem "tani import". Skoro nie była sprzedawana w kraju, to nie pojawią się do niej części zamienne, a sprowadzenie łącznika z zagranicy to jego koszt plus drugie tyle kosztów przesyłki. To może wynieść ca 50 zł. Tymczasem na ww. portalu handlowym oferują takiej klasy wiertarkę, ba, nową wiertarko - wkrętarkę sieciową w cenie 60 zł z roczną gwarancją! Myślę, tak, - używaj tej wiertarki bez regulacji obrotów (jeszcze niedawno nie było innych), natomiast kup sobie nową; za 150 zł będzie już wiertarką przyzwoitą.
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    ... udaj się na najbliższe targowisko i kup u handlarza narzędzi, nie przejmuj się typem byle kształt spustu i wymiary były odpowiednie- aby Ci się zmieścił do wiertarki.
    Sławek
  • Poziom 26  
    Sławek K napisał:
    ... udaj się na najbliższe targowisko i kup u handlarza narzędzi, nie przejmuj się typem byle kształt spustu i wymiary były odpowiednie- aby Ci się zmieścił do wiertarki.
    Wyobrażasz sobie, że handlarz na targowisku ma większy wybór niż Allegro albo eBay? "Kształt spustu i wymiary były odpowiednie" to ma dokładnie ten wyłącznik, którego mateusch szuka. Żaden inny go nie zastąpi, bo na tym polega sztuka. Otwarłeś kiedyś takie elektronarzędzie - osadzenie wyłącznika jest tak zmyślnie zaprojektowane, że pasuje tylko dla konkretnej serii wyrobów tej chińskiej fabryki. Co tu dużo mówić, zdjęcie w pierwszym poście jest dobrej jakości, widzisz tam jakieś możliwości wstawienia innego wyłącznika. Problemem nie jest przecież ilość torów prądowych, ich dopuszczany prąd czy rozwiązanie regulacji obrotów, a nawet skok przycisku; - jednym jedynym problemem jest różnorodność kształtów. Nie znajdzie się na targowisku nic co podejdzie do tej wiertarki, chyba, że dla rozwiązania, w którym ten targowiskowy łącznik zostanie przymocowany do wiertarki na zewnątrz poprzez omotanie go do jej uchwytu taśmą. Możesz podpowiedzieć, ze można tą obudowę lub przycisk podpiłować, czy podszlifować, ale czy ma to sens, skoro za stówę można kupić dwie takie nowe wiertarki.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za próbę pomocy. Niestety nie rozumiem dlaczego tyle negatywnych opinii na temat tego sprzętu. Za pomocą tej wiertarki wyremontowałem 99% domu (wiercenie, mieszanie zaprawy itp). Wcześniej po miesiącu padła wiertarka bosch, Parkside mam już 6 lat...