Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

i7 4790k na płycie z chopsetem z97

09 Wrz 2015 19:47 1455 19
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich serdecznie.
    Mam zamiar złożyć komputer z procesorem i7 i proszę o znajacych temat o poradę.
    Płyta z chipsetem z97 ale jaka? Oto jest pytanie. Asus, Gigabyte, AshRock czy MSI.
    Doradźcie coś koledzy szanowni.
  • Poziom 34  
    Wśród wszystkich wymienionych najlepsza moim zdaniem jest firmy Asus.

Można iść na Asus Maximus VII Ranger/Hero, lub taniej na Asus Z97 Pro-Gamer.

Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Czesć.
    Za niecałe 400 funtów z 16 Gb ramu mam do wyboru
    1. MSI Z97 PC Mate
    2. ASUS Z97-P
    3. GIGABYTE Z97P-D3
    Dodam tylko, że próbowałem kupić w polsce i wykonałem kilkanaście telefonów ale jak usłyszano o wysyłce za granice to nie.
    Szkoda.
    Co myślicie o tych płytach? Pamięci "CRUCIAL'

Dodano po 4 [minuty]:

Aktualnie mam
    q8200
    asus p5ql pro
    8gb ram
    radeon hd4870
    500gb sataii
    ale dawno nie bawiłem sie kompami wiec bede prosił Was o pomoc w złozeniu czegoś nowoczesnego o przeznaczeniu do gier.

Dodano po 3 [minuty]:

Oczywiście za wszelką pomoc w podęciu decyzji bardzo dziekuje.

Dodano po 5 [minuty]:

Cześć.
    Z asus pro gamer zestaw moge mieć za 480L
  • Poziom 34  
    Nie ma problemu.

Ten Asus Z97-P ma za słabą sekcję zasilania żeby wydusić wszystkie soki z procesora.

Jeżeli chce Kolega trochę zaoszczędzić, można zmienić tego i7 na i5-4690k, dobrze podkręcony będzie działał w grach nawet lepiej niż ten i7.

Co do RAM, to oczywiście 2400MHz.

Nic nie napisał Kolega o karcie graficznej. Można GTX960 lub 970.

Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Grafike zostawiamy na deser.
    Skupmy się na płycie do procka 4790k. Nie chcę zaoszczędzić. Procesor i płyta. Potem dobierzemy pamięć. Myślę o Crosair. Nie o tym co proponują. Skupmy się na płycie i do tego 4790k. Reszta jakos się urodzi. Chociaz pamięci też dedykowane są do płyty.
  • Poziom 34  
    W takim razie Asus Maximus VII Hero i wydaje mi się że wszystko zostało już omówione.
  • Poziom 7  
    Jestem nowy . Jak zostało omówione to może podasz kilka linków do postów w których jest o tym mowa.
    Jak nie potrafisz pomóc to nie odsyłaj do tematów omówionych bo ja ich nie znalazłem.
    Może zostawimy ten temat kilka dni aż ktoś sie jeszcze odezwie.
    Poprostu chcę podyskutować o moim problemie.
  • Poziom 34  
    Czytać Kolegi nie nauczę, za to odpowiedziałem na zadane pytania.
  • Poziom 7  
    Może kolega powinien się nauczyć czytać....
    mój cytat z powyższego postu:
    " Jak zostało omówione to może podasz kilka linków do postów w których jest o tym mowa"
    Poza złośliwą uwagą, że nie umiem czytać i upartym faworyzowaniu asusa nic kolega konkretnego nie wniósł do dyskusji.
    Każdy nawet nie znający tematu zupełnie, potrafi zaproponować coś z górnej półki.
    Jednakże wezmę kolegi rady pod uwagę i przyjrzę się tym płytom zwłaszcza, że cały czas mam asusa płytę p5ql pro i sprawdza się znakomicie.
    Chodził mi po głowie jeszcze gigabyte.
    Do msi mam uprzedzenia, bo za czasów c2d złożyłem kilkanaście komputerów na tej firmy płytach i kilka zdarzyło się serwisować z winy płyty właśnie.
    Teraz pewno technologia jest bardziej zaawansowana a i tak robią wszystko w chinach.
    Proszę jeszcze kogoś o zabranie głosu w sprawie płyt lga1150.
    Trochę się rozpisałem. Przepraszam.
    Spróbuję jeszcze raz coś załatwić taniej w Polsce.

Tak jak pisałem grafikę na razie zostawiamy. Planuję zasilacz chiftec 600W lub 700W różnica w cenie prawie żadna.
    Jeśli chodzi o chłodzenie procesora co byście koledzy polecili?
    Jakaś wypasiona obudowa? I pamięci z crosfire ale jakie? czy pozostać przy tych proponowanych z płyta i procesorem "crucial"
    Ktoś wie w ogóle co to takiego? Oprócz tego, że ram do pc.

Dodano po 5 [minuty]:

Za wszelką pomoc i rady serdecznie dziękuję. dziękuję także koledze "markovip", że tak szybko zabrał głos i pomógł w naszkicowaniu mi obrazu jednak potrzebuję go jeszcze pokolorować. Mam nadzieje, że wspólnie się nam uda.
    Pozdrawiam wszystkich.

Dodano po 4 [minuty]:

Jeśli chodzi o przejście z i7 na i5 nie jest to złe rozwiązanie jednak i5 nie obsługuje hyper-threading co jest wymagane do niektórych gier.

Dodano po 4 [godziny] 59 [minuty]:

witam
    uznałem, że do wyboru mam 2 płyty
    1. MSI Z97 Gaming 3
    2. ASUS Z97 PRO GAMER

no i tu już totalny dylemat.
  • Pomocny dla użytkowników
    Kolego, a może lepszą opcją byłaby nowa podstawka LGA1151? Czyli np. płyta Asus Z170 PRO GAMING i procesor i5-6600K / i7-6700K.
    Albo obadaj w brytyjskich sklepach promocję MSI, ponieważ w niektórych polskich sklepach jeśli kupisz konkretną płytę główną i konkretną kartę graficzną MSI, dostaniesz częściowy zwrot kasy: https://cashback.msi.com/pl/pl/pages/cashback/qualifying Przykładowo za płytę MSI Z170A Krait Gaming i grafikę MSI GTX 970, otrzymasz zwrot 160 zł, czyli wystarczy na "darmową" kość 4GB DDR4, ciekawa opcja. W sumie, to samo dotyczy również płyt MSI Z97.

Pamięć Crucial jest bardzo dobra.
  • Poziom 7  
    i5 nie obsługuje ht

Dodano po 1 [minuty]:

kleciłem coś takiego

Intel i7-4790k BOX + SilentiumPC Spartan PRO-B

ASUS Z97 PRO GAMER

1x Crucual Ballistix Sport 8GB 1600MHz CL9

HDD Seagate 1TB ST1000DM003

Zasilacz Chieftec 600/700W 80+ GPS-700A8
  • Poziom 7  
    podam dwie konfiguracje do wyboru

Konfig nr 1
    procesor Intel i7-4790k BOX
    chłodzenie SilentiumPC Spartan PRO-B
    płyta ASUS Z97 PRO GAMER
    napęd DVD_RW - dodałem od siebie, jak nie potrzeba to wyrzucimy
    1x Crucual Ballistix Sport 8GB 1600MHz CL9
    Corsair Carbride SPEC- 02 BLACK USB3.0 MID-TOWER
    zasilacz Chieftec 700 80+ GPS-700A8
    grafika Asus STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5

Konfig nr 2

procesor Intel i7-6700k BOX
    chłodzenie SilentiumPC Spartan PRO-B
    płyta MSI Z170A GAMING PRO
    napęd DVD_RW - dodałem od siebie, jak nie potrzeba to wyrzucimy
    1x Crucual Ballistix Sport 8GB DDR4 2400MHz
    Corsair Carbride SPEC- 02 BLACK USB3.0 MID-TOWER
    zasilacz Chieftec 700 80+ GPS-700A8
    grafika Asus STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
  • Poziom 22  
    brałbym konfig nr 2 dlaczego???
    ponieważ ma cpu najnowszej generacji-bez "K" na końcu ale na 4,2 w turbo się napędza no i DDR4-większa wydajność względem ddr3
  • Poziom 2  
    Cześć . Widzę że składasz komputer tak jak ja . Powoli a dobry . Ja wszystko zamawiam na amazon uk i jeżeli mieszkasz w Anglii to nawetnawet masz wysyłki za darmo . Ja zakupiłem i7 4790k który ma możliwość kręcenia na oc do 4.5 a z tego co czytałem spokojnie można go do kręcić do 4.6-4.7 do tego zakupiłem Msi z97 gaming 7 i nie mam zastrzeżen do tej płyty . Czytałem dużo na jej temat i ogólnie jak dla mnie jest boska zresztą wszystkie z97 są spoko i nie wieże ze miałbyś jakieś zastrzeżenia po zakupie którejkolwiek. Ja wybrałem wygląd smoka który czeka jeszcze na graficzna od msi gtx 970 :) możesz spokojnie zamienizamienić ten i7 na i5 jak kolega wspomniał ale jeżeli masz czas nie namawiam mógłbyś zaoszczędzić i zakupić lepsza kartę graficzną która jest bardziej przydatna . Ale podsumowując wybierz płytę z segmentu z97 poczytaj sobie na temat tych i jak już masz kupić to bierz gaming 7 . Na Amazonii dałem za nią 130 cy 150 euro wiec nie jest tak strasznie pozdrawiam .
  • Poziom 7  
    I5 nie obsługuje technologii ht.
    a co kolega lukasz muyżli o nowym i7-6700k
  • Poziom 7  
    Co Panowie sądzicie o i7-5820k?

Dodano po 4 [godziny] 23 [minuty]:

witam
    proszę o pomoc w konfiguracji
    zaczęło się
    kupiłem 5820k
    jaką płytę główną żeby go nie zmarnować i miało to sens
  • Poziom 7  
    Hej.
    Temat do zamknięcia.
  • Poziom 7  
    Witam.
    Napisałem przecież temat do zamknięcia.
    Czy może mam zrobić ortografa żeby wylądował w koszu?
    Panie administratorze, proszę zamknąć temat.
    Dziękuje.
  • Poziom 34  
    Pan administrator ma ważniejsze sprawy na głowie, a temat może sam kolega sobie zamknąć...
  • Poziom 7  
    Tak właśnie zrobię. Dziękuję koledze za poradę.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Witek