Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Potrzebny schemat ładowarki 10 ogniw 18650.

11 Sep 2015 10:22 2682 5
  • Level 2  
    Witam, jest to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość. Zepsuła mi się ostatnio ładowarka od akumulatora 18650. Chciałbym zbudować własną na większą ilość ogniw (ok.10). Mógłbym poprosić o jakieś porady i instrukcje? Nie chce żeby mi wybuchła podczas ładowania. Z góry dziękuję za pomoc :D .
    Pozdrawiam
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Jeżeli każde ogniwo ma być ładowane osobno to sprawa jest dosyć prosta. Można użyć tanich modułów ładowarek 1A opartych na układzie TP4056, do tego koszyczek na akumulator i zasilacz 5V o wydajności zależnej od ilości użytych modułów TP4056 (1A na każdy moduł).
  • Level 2  
    Mógłbym Pana poprosić o schemat? nie mogę nic wymyślić a ze schematem mógłbym szybko zbudować :D
  • Level 43  
    Przykładowy moduł TP4056 wygląda tak:

Potrzebny schemat ładowarki 10 ogniw 18650.

Z prawej strony podpinasz koszyk na ogniwo 18650, z lewej strony do punktów IN+ i IN- podpinasz zasilacz 5V 1A (dla jednego modułu ładowarki). Chcąc użyć więcej modułów łączysz ich wejścia zasilające równolegle i używasz zasilacza 5V o większej wydajności prądowej.
  • Level 2  
    Jeden moduł wystarczy na 10 ogniw?
  • Level 41  
    JANUSZ BUDOWNICTWA wrote:
    Jeden moduł wystarczy na 10 ogniw?

Przeczytaj uważnie drugi post.