Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW nawigacja MK2 - biały ekran podczas załączania

djlj24 29 Wrz 2015 11:50 876 1
 • #1 29 Wrz 2015 11:50
  djlj24
  Spec od car audio

  Nawigacja BMW MK2 współpracująca z ekranem 4:3 i tunerem telewizyjnym w modelu E38. Objaw jest taki, że w momencie otwarcia drzwi pojawia się biały ekran (powinien pojawić się pasek statusu z datą i godziną), dopiero załączenie kluczyka powoduje pojawienie się na chwilę paska statusu (widać czasem zmianę czcionki jakby przejście z trybu tunera TV na tryb czytnika nawigacji), po czym dopiero pojawia się menu. Gdy nawigacja była całkiem martwa (uszkodzone zasilanie od złącza do przekaźnika) to na tunerze TV startowało wszystko w miarę normalnie (tj. pasek statusu pojawiał się czasem kiedy trzeba albo nie pojawiało się nic co mniej wkurzało niż biały ekran).
  Jak już wystartuje to działa normalnie (nawigacja także). Czasem się zdarza jednak zwis i biały ekran pozostaje przy czym radio pracuje.
  I teraz mam zagadkę czy to problem z niekompatybilnością tunera TV (rok 2002) i czytnika nawigacji (z 1997), czy też jeszcze coś innego. Nawigacja i monitor była dołożona przez kogoś, łącznie ze wzmacniaczem DSP (było audio + MID + wzmacniacz HiFi). Trudno powiedzieć czy to kiedyś działało poprawnie, na pewno wyjścia ze wzmacniacza były podłączone niewłaściwie, jakby ktoś to zamontował a potem poddał się z dalszą walką.

  0 1
 • #2 13 Paź 2015 13:34
  djlj24
  Spec od car audio

  Trafił się czytnik MK3, postawiłem go na test i jest lepiej - zamiast białego ekranu pojawia się logo na start, jednak zostaje do momentu przekręcenia kluczyka a belki statusu nie ma dalej (ciekawe czy w MK3 była czy została zastąpiona poprzez logo).

  0