Tak w pełnym skrócie to problem jest już napisany w temacie, jednak wolę napisać jak to było:
Mam starego laptopa, na którym mulił mi windows xp. Zainstalowałem Linuksa Fedora 22 z DVD z interfejsem GNOME (potem zainstalowałem XFCE) i mogłem czytać pliki z dysku. Jednak przez to że za bardzo się bawiłem tym systemem to musiałem zrobić format całego dysku. Za drugim razem zainstalowałem Fedora 22 XFCE z Live CD i pojawił się ten problem.
Ja myślę że problem mam z samym systemem, ponieważ inne komputery w sieci, czyli w zasadzie Windowsy widzą ten dysk i mogą z niego korzystać.
Dysk jest udostępniony z komputera podłączonego do sieci LAN. Ustawione jest tak że nie trzeba być w grupie roboczej żeby mieć do niego dostęp.
Spostrzegłem jeszcze taką sprawę. Gdy miałem laptop z doinstalowanym XFCE (przed formatem), to w przeglądarce plików jak wchodziłem w sieć, to musiałem wejść jeszcze w "Sieci Windows" (nie do końca pamiętam jak to było, ale mniej więcej tak jak napisałem) i tam dopiero wybierał komputer z sieci i tam dysk.
Dostęp do dysku jak i innych komputerów z sieci straciłem wraz formatem.
Internet działa normalnie.
W laptopie mam włączone Wi-Fi jak i Ethernet.
Jak coś to szukałem na internecie, przez kilka dni podobnych problemów, ale nic nie udało mi się znaleźć, więc będę bardzo wdzięczny za pomoc
Jak myślicie co może być zepsute i jak można to naprawić.
Będę wdzięczny za pomoc
Jeżeli napisałem w złej kategorii to przepraszam.
Mam starego laptopa, na którym mulił mi windows xp. Zainstalowałem Linuksa Fedora 22 z DVD z interfejsem GNOME (potem zainstalowałem XFCE) i mogłem czytać pliki z dysku. Jednak przez to że za bardzo się bawiłem tym systemem to musiałem zrobić format całego dysku. Za drugim razem zainstalowałem Fedora 22 XFCE z Live CD i pojawił się ten problem.
Ja myślę że problem mam z samym systemem, ponieważ inne komputery w sieci, czyli w zasadzie Windowsy widzą ten dysk i mogą z niego korzystać.
Dysk jest udostępniony z komputera podłączonego do sieci LAN. Ustawione jest tak że nie trzeba być w grupie roboczej żeby mieć do niego dostęp.
Spostrzegłem jeszcze taką sprawę. Gdy miałem laptop z doinstalowanym XFCE (przed formatem), to w przeglądarce plików jak wchodziłem w sieć, to musiałem wejść jeszcze w "Sieci Windows" (nie do końca pamiętam jak to było, ale mniej więcej tak jak napisałem) i tam dopiero wybierał komputer z sieci i tam dysk.
Dostęp do dysku jak i innych komputerów z sieci straciłem wraz formatem.
Internet działa normalnie.
W laptopie mam włączone Wi-Fi jak i Ethernet.
Jak coś to szukałem na internecie, przez kilka dni podobnych problemów, ale nic nie udało mi się znaleźć, więc będę bardzo wdzięczny za pomoc
Jak myślicie co może być zepsute i jak można to naprawić.
Będę wdzięczny za pomoc
Jeżeli napisałem w złej kategorii to przepraszam.