Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linux Fedora 22 - nie widzi udostępnionego dysku w sieci

lb478 01 Paź 2015 23:03 864 6
  • #1 01 Paź 2015 23:03
    lb478
    Poziom 9  

Tak w pełnym skrócie to problem jest już napisany w temacie, jednak wolę napisać jak to było:
    Mam starego laptopa, na którym mulił mi windows xp. Zainstalowałem Linuksa Fedora 22 z DVD z interfejsem GNOME (potem zainstalowałem XFCE) i mogłem czytać pliki z dysku. Jednak przez to że za bardzo się bawiłem tym systemem to musiałem zrobić format całego dysku. Za drugim razem zainstalowałem Fedora 22 XFCE z Live CD i pojawił się ten problem.
    Ja myślę że problem mam z samym systemem, ponieważ inne komputery w sieci, czyli w zasadzie Windowsy widzą ten dysk i mogą z niego korzystać.

Dysk jest udostępniony z komputera podłączonego do sieci LAN. Ustawione jest tak że nie trzeba być w grupie roboczej żeby mieć do niego dostęp.

Spostrzegłem jeszcze taką sprawę. Gdy miałem laptop z doinstalowanym XFCE (przed formatem), to w przeglądarce plików jak wchodziłem w sieć, to musiałem wejść jeszcze w "Sieci Windows" (nie do końca pamiętam jak to było, ale mniej więcej tak jak napisałem) i tam dopiero wybierał komputer z sieci i tam dysk.

Dostęp do dysku jak i innych komputerów z sieci straciłem wraz formatem.
    Internet działa normalnie.
    W laptopie mam włączone Wi-Fi jak i Ethernet.

Jak coś to szukałem na internecie, przez kilka dni podobnych problemów, ale nic nie udało mi się znaleźć, więc będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Jak myślicie co może być zepsute i jak można to naprawić.
    Będę wdzięczny za pomoc :)

Jeżeli napisałem w złej kategorii to przepraszam.

0 6
  • #2 02 Paź 2015 08:35
    bresio
    Poziom 19  

Nie masz dostępu, czy nie wyświetla Ci się w okienku do kliknięcia?

0
  • #3 02 Paź 2015 12:32
    lb478
    Poziom 9  

Dobre pytanie. W okienku nic nie wyświetla żeby kliknąć.

0
  • #5 02 Paź 2015 12:38
    lb478
    Poziom 9  

Nic się nie dzieje.

0
  • #6 03 Paź 2015 23:30
    lb478
    Poziom 9  

Spróbowałem dla pewności 20 razy na 30 różnych sposobów.
    Nadal szukałem po internecie rozwiązania i dalej nic.
    Może mam coś niedoinstalowanego?

0
  • #7 05 Paź 2015 10:56
    lb478
    Poziom 9  

Problem naprawiony.
    Kolobos mi troszkę pomógł :) Pokazał mi jak wejść przez terminal na dysk i nakierował mnie że to coś z Thunar'em.
    Poszukałem na internecie, co może być z Thunar nie tak. Wystarczyło zainstalować pakiet gvfs-smb i w pasku adresu napisać tak jak kolega bresio napisał

bresio napisał:

Weszło i działa tak jak chcę :)

Dziękuję za pomoc :)

0