Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon mp560 - Różnice podzespołów Canon mp560 i mp550

slachu 02 Paź 2015 18:28 1242 5
  • #1 02 Paź 2015 18:28
    slachu
    Poziom 7  

Mój mp560 przestał drukować PGBK. Nie zgłasza przy tym żadnych błędów (w tym w trybie serwisowym. Ponieważ mam zupełnie nową głowicę (myślałem, że wystarczy wymiana głowicy, ale na MP560 też brak PGBK), kupiłem używaną mp550 z uszkodzoną głowicą (B200). Na tej drukarce moja głowica drukuje idealnie, ale brakuje mi niektórych funkcji (WiFi, duplex) i chciałbym poprosić jakiegoś znawcę tematu o informację, co należałoby przenieść z dawcy do mojego MP560, żeby drukował PGBK lub w drugą stronę, co przenieść z mojego MP560 do MP550 żeby miał WiFi i duplex i działał na sterowniku do MP560.

Dziękuję i pozdrawiam,
    slachu

0 5
  • #3 03 Paź 2015 19:35
    slachu
    Poziom 7  

To, do czego podałeś linka faktycznie mogłoby być przyczyną. Głowica w mojej drukarce (od spodu) po jej wyjęciu wymagała przeczyszczenia izopropanolem. Pełno było na niej od spodu częściowo zaschniętego czarnego tuszu. Możliwe, że "pompka" nie daje rady odprowadzić czarnego tuszu z głowicy i że przepełniony jest ten element pochłaniający pod karetką w miejscu parkowania. Zwłaszcza, że wcześniej udrażniałem głowicę i wielokrotnie włączałem czyszczenie (i tzw. dokładne czyszczenie) głowicy PGBK i tuszu czarnego nie ubywało z pojemnika (a chip wskazywał zużycie).

Jak to sprawdzić? Rozumiem, że trzeba rozkręcić obudowę i obejrzeć miejsce parkowania karetki?
    Jeśli chodzi o moje umiejętności, to raczej dam sobie radę, jak znajdę gdzieś service manual do tej drukarki...

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie,
    slachu

0
  • Pomocny post
    #4 03 Paź 2015 20:45
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 04 Paź 2015 09:40
    slachu
    Poziom 7  

Próbowałem czyszczenia głowicy PGBK za pomocą kupionych na All... cartridge'y czyszczących i jak dotąd nie rozpuściło. Jest gdzieś dobrze opisany ten sposób, może coś źle robiłem? Może sam płyn czyszczący był nieodpowiedni?
    Ja też wolałbym rozkręcać jak już pozostanie tylko desperacja:)

1
  • #6 13 Lis 2015 17:00
    slachu
    Poziom 7  

Po wielokrotnym czyszczeniu głowicy (ze sterownika) z użyciem płynów czyszczących okazało się, że był to problem przytkania zaschniętym tuszem "ssaka" odpowiadającego za zasysanie tuszu z głowicy PGBK. Dzięki Słudze WSI udało się problem usunąć. Dziękuję i pozdrawiam, prosząc jednocześnie o zamknięcie wątku.

Pozdrawiam,
    slachu

0
  Szukaj w 5mln produktów