Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka udarowa COMPARATOR - Uszkodzony wirnik, szukam nowego lub zamiennika

04 Paź 2015 23:24 1713 5
  • Poziom 23  
    Witam,
    Dostałem w/w młotowiertarkę od kolegi. Kupił ją w Biedronce. U mnie sprawowała sie dobrze ale po jakimś czasie coś zagruchotało i przestała działąć. Otworzyłem ją i okazało się, że w środku była luźna jakaś śrubka. Podczas wiercenia w poziomie wszystko było OK ale kiedy musiałem wywiercić otwór w suficie i wiertarka byłą w pionie ta cholerna śrubka wpadła do silnika. Porwała totalnie uzwojenia przy komutatorze. Byłęm w zakładzie elektrycznym gdzie przewijają silniki i powiedziano mi, że to się nie opłac. Lepiej kupić nową wiertarkę. Mam puyanie, czy może ktoś wie gdzie można kupić części do tej wiertarki lub zamienniki. Czy można np. zastosować inny wirnik, który pasowałby gabarytami i uzębieniem ?
    Podaję dane wiertarki:
    COMPARATOR, Z1J08(A)-13, PRODUCENT: ZHEJIANG [url=https://obrazki.elektroda.pl/1838853900_1443993866.jpg]
  • Poziom 22  
    Musisz wyciągnąć wirnik i szukać wg. wymiarów lub jeżeli na wirniku jest opis to szukać wg. opisu. Znajdziesz bez większego problemu, ale cena ... . Twój opis że Zi... coś tam nic nie znaczy ponieważ Chińczycy nie mają najpewniej serwisów w Polsce.
    Przy takim uszkodzeniu wirnika obejrzyj również stojan - czy nie są porwane druty cewek. Ta śruba o której piszesz gdzieś się musiała podziać i mogła wyrządzić dużo więcej szkody... .
    Sławek
  • Poziom 23  
    Witam ponownie,
    bardzo dziękuję za informacje. Przeglądnąłem dokładnie stojan i jest on OK. Uszkodzony jest tylko wirnik. Na wirniku jest oznaczenie (nie wiem czy jest to typ, c zy jakieś wewnętrzne oznaczenie):RQ 8D0712 .łożyska to: 607Z i 608RS. Długość całego wirnika:170 mm.Karkas wirnika ma dł.: 48 mm. Długość zębatej osi: 25 mm. Średnica osi: 7 mm. Średnica karkasu: 40 mm. Średnica komutatora: 27 mm. Wentylator plastikowy , oś zębata ma cztery zęby. Może ktoś spotkał się z takim wirnikiem ?
    pozdrawiam
  • Poziom 22  
    ... poszukaj na portalu aukcyjnym wirnika o odpowiednich dla Ciebie gabarytach. przed zakupem dopytaj sprzedającego o szczegóły ( jeżeli nie ma ich w opisie aukcji).
    Może na najbliższym targowisku sprzedawca narzędzi będzie miał ww. wirnik. Oni pewnie pomogą Ci w zakupie...
    Slawek
  • Poziom 23  
    Rozwiązanie z targowiskiem okazało się najlepszym wyjściem. Kupiłem za 30 zł. i dziwne ale wszystko działa.
    Pozdrawiam