logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dekoder Smart HD+ - samoczynne włączanie się o 3:00 nad ranem

ewa2204 06 Paź 2015 15:15 3471 10
REKLAMA
  • #1 15046491
    ewa2204
    Poziom 9  
    Posty: 27
    Ocena: 11
    Witam mam mały problem z dekoderem. A mianowicie kiedy wyłączę dekoder na noc, to koło godziny 3;00 nad ranem dekoder jest włączony i nie wiem co to jest. Proszę o pomoc.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 15046531
    andpol 33
    Poziom 39  
    Posty: 4141
    Pomógł: 512
    Ocena: 1144
    Może byś napisała co to za dekoder?
  • REKLAMA
  • #3 15046818
    ewa2204
    Poziom 9  
    Posty: 27
    Ocena: 11
    DEKODER GLOBO OPTICUM XS2 HD + KARTA SMART HD
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 15046896
    leszekpo59
    Poziom 28  
    Posty: 819
    Pomógł: 151
    Ocena: 263
    Witam. Znalazłem w instrukcji obsługi od Twojego dekodera, że ma on funkcje TIMER. Tam jest możliwość ustawienia, aby np codziennie włączał sie o tej samej godzinie. Podejrzewam, że tego świadomie nie robiłaś, ale przez przypadek uaktywniłaś tą funkcje. Myślę, że przywrócenie ustawień fabrycznych pozwoli usunąć niekontrolowane załączanie sie odbiornika, ale po tej operacji trzeba będzie ponownie wyszukać i zapisać kanały do pamięci dekodera.
    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #5 15047067
    ewa2204
    Poziom 9  
    Posty: 27
    Ocena: 11
    witam czy timer jest na pilocie ? czy jak zrobię ustawienia fabryczne to i usunę wgrany nie dawno nowe oprogramowanie ?
  • Pomocny post
    #6 15049050
    leszekpo59
    Poziom 28  
    Posty: 819
    Pomógł: 151
    Ocena: 263
    Witaj. Ustawienia fabryczne nie zmieniają oprogramowania samego dekodera, tylko listę zapisanych programów w jego pamięci. Jest o tym informacja w instrukcji obsługi, której fragment jest w załączniku. Pozdrawiam. //obrazki.elektroda.pl/9147867000_1444222934_thumb.jpg[/img][/url]
    Załączniki:
    • Dekoder Smart HD+ - samoczynne włączanie się o 3:00 nad ranem Timer.jpg (94.81 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #7 15049124
    ewa2204
    Poziom 9  
    Posty: 27
    Ocena: 11
    witam nic to nie dało ustawienie fabryczne . o godzinie 3.35 dekoder znowu się uruchomił.

    Dodano po 2 [godziny] 27 [minuty]:

    sp. wyłączyłam timer i wieczorem zobaczę ;)
  • Pomocny post
    #8 15050498
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35490
    Pomógł: 3839
    Ocena: 5447
    ewa2204 napisał:
    mianowicie kiedy wyłączę dekoder na noc, to koło godziny 3;00 nad ranem dekoder jest włączony

    A nie wyszukuje wtedy oprogramowania dla tego dekodera?.
    Powinna być opcja w menu tunera wyłączenia tego.
  • #9 15051433
    ewa2204
    Poziom 9  
    Posty: 27
    Ocena: 11
    witam a dokładnie gdzie ?
  • Pomocny post
    #10 15051526
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35490
    Pomógł: 3839
    Ocena: 5447
    W instrukcji powinna być taka informacja.
  • #11 15051730
    ewa2204
    Poziom 9  
    Posty: 27
    Ocena: 11
    ok zobaczę i dam znać.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z dekoderem Globo Opticum XS2 HD, który samoczynnie włącza się o 3:00 nad ranem. Inni uczestnicy dyskusji sugerują, że może to być spowodowane aktywowaną funkcją TIMER, która pozwala na automatyczne włączanie urządzenia o określonej godzinie. Proponują przywrócenie ustawień fabrycznych, co powinno usunąć niekontrolowane włączanie, jednak użytkownik obawia się, że może to wpłynąć na zainstalowane oprogramowanie. Po próbie przywrócenia ustawień fabrycznych problem nadal występuje, co skłania do dalszego poszukiwania rozwiązania w instrukcji obsługi.
REKLAMA