Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku w Laptopie HP Pavilion DV9000

11 Paź 2015 21:51 768 4
  • Poziom 13  
    Witam .
    Posiadam laptopa Hp Pavilion DV 9000 .
    W nim taki problem że nie ma dźwięku w głośnikach.
    Przed pisaniem na forum sprawdziłem następujące rzeczy.
    -Sterowniki są najnowsze od producenta
    -rozebrałem laptopa odrobinę, by dostać się do głośników , odkręciłem je, i do zewnętrznego źródła podłączyłem je i grają .
    - do wyjścia dźwięku podłączyłem wtyczkę jack od słuchawek też grają.
    Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną ?
  • Spec od komputerów
    voltandwatt napisał:

Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną ?

Usterka na płycie wymagająca pomiarów.
  • Poziom 23  
    @voltandwatt - coś podobnego miałem, kiedy mojemu znajomemu w jego HP Pavilion ZD 7000 instalowałem Winows XP (było to gdzieś około roku 2012). Z tym barakiem dzwięku sporo się natrudziłem, gdyż na początku tak samo podchodziłem do problemu, jak Ty teraz. Dlatego do dzisiaj pamiętam o tym.:)
    Aż wreszcie coś mnie natchnęło, aby zaglądnąć do mojego archiwum sterowników dla leciwych już komputerów. Stamtąd wyciągnąłem, o ile dobrze pamiętam, tego "vinyla", którego przesyłam w załączeniu.
    Właśnie po jego zainstalowaniu ten "niecodzienny" i dokuczliwy problem totalnego braku dzwięku natychmiast ustąpił.
    Spróbuj skorzystać z tego załaczonego tu "vinyl_audiocodec_v670b" - może skutecznie pomoże w tym Twoim nieco nowszym "Hp Pavilion DV 9000".

• Spec od komputerów
    Możliwe uszkodzenie gniazda słuchawek - nie podaje sygnału wyjęcia wtyczki. Można to pomierzyć jeśli masz sprzęt (multimetr). Można też podstawić płytkę z gniazdem na próbę.