Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna II 1.8 16v 2001r. - Lewy Xenon nie świeci.

twoway 18 Oct 2015 15:08 5085 4
    twoway
    Level 2  
    Witam, mam problem z moją Laguną.Byłem w trasie, gdy zauważyłem, że dioda od światła " krótkiego " nie świeci.Zatrzymałem się na poboczu i okazało się, że lewy Xenon nie świeci.Przed tym zdarzeniem zauważyłem, że prawemu czasem zdarza się mrugać.Co mogło się stać i w czym szukać przyczyny na początku? Może bezpiecznik? Pytanie gdzie się znajduje, bo książka od samochodu jest właśnie po Francusku i Niemiecku, więc nie ma szans na rozszyfrowanie tego.Dioda od światła drogowego się świeci, gdy zmienię światło.Proszę o pomoc.Chętnie podam więcej informacji.
    rnb_bolii
    Level 36  
    Bezpieczniki po stronie kierowcy. Lewe mijania to F7, prawe F19.
    twoway
    Level 2  
    Ok, dziękuję.Teraz sprawa wygląda tak : bezpiecznik był przepalony, nie miałem zapasowej 15 więc wsadziłem 10.Spaliła się od razu.Potem włożyłem 25, bezpiecznik się nie spalił, Xenon się nie zapalił i dodatkowo zaczęło smierdzieć spalenizną dokładnie z lewej lampy, więc szybko wyłączyłem zapłon.Będzie trzeba wymienić żarówkę, jak myślicie? Macie jakiś sposób, żeby w łatwy sposób wyciągnąć żarówkę? Naczytałem się, że w Lagunach to nie jest takie łatwe, że trzeba zdemontować zderzak, nadkola itp...
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Trzeba było wsadzić gwoździa... Jak śmierdzi spalenizną, to raczej nie będzie to skutek przepalonego palnika. Bo jakby ten był uszkodzony, to nawet po zasileniu nic by się nie stało. Smród spalenizny oznacza pewnie poważniejszą usterkę.
    domex32
    Moderator of Cars
    twoway wrote:
    Macie jakiś sposób, żeby w łatwy sposób wyciągnąć żarówkę?

Jasne, odstaw auto do elektryka, najlepiej polecanego, bo wiedzy brak, i jak się auto spali, a w najlepszym wypadku instalacja, i tak sam tego nie naprawisz.

Lampę trzeba demontować, sprawdzić przetwornice, bo prawdopodobnie dostała zwarcia.