Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie mikrokontrolera 8051

Berend 13 Lis 2015 16:25 3978 6
  • #1 13 Lis 2015 16:25
    Berend
    Poziom 14  

Witam mam problem z programowaniem mikrokontrolera 8051 w programie µvision51.

Chodzi o systemy przerwań w mikrokontrolerze, mam kod programu, ale niestety nie znam komend, tzn. nie wiem co dane komendy oznaczają:

kod programu:

Kod: apache
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Mógłby mi ktoś jakąś wyjaśnić co oznaczają dane komendy...?

• #3 13 Lis 2015 19:31
    Berend
    Poziom 14  

Dzięki za pomoc.

• #4 14 Lis 2015 16:26
    kemot55
    Poziom 30  

Kod: 8051asm
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Nie wiem czemu taki kod ma służyć.
    Szczególnie irytujące są adresy rejestrów zamiast ich symbolicznych nazw. Również ustawianie bitu (w pamięci bitowej) w taki sposób jak powyżej jest pomysłem kosmicznym.
    Poza tym umieszczenie instrukcji NOP na samym początku prowadzi do przesunięcia w tablicy przerwań i (moim zdaniem) ta instrukcja nie powinna się tam znaleźć

• #5 14 Lis 2015 19:36
    -psiak-
    Poziom 32  

kemot55, to inżynieria wsteczna, słyszałeś?

• #6 14 Lis 2015 21:28
    kemot55
    Poziom 30  

No nie do końca IE. Ten program nie wnosi nić odkrywczego a stanowi jakąś "całość" (w sensie kolejnych: RESET, przerwania, konfiguracja, program główny). Ja mam teraz wrażenie, że to jakieś zaliczenie w którym ktoś zadał sobie trochę trudu, żeby skomplikować życie w szkole. Ale dla mnie i tak jak bez sensu.

Może autor tematu napisze coś więcej?

• #7 14 Lis 2015 23:44
    Berend
    Poziom 14  

No wiecie Panowie, mam taki przedmiot jak mikrokontrolery/mikroprocesory . Mieliśmy ogarnąć systemy przerwań na wyżej wymienionym przykładzie. Te ćwiczenie jest zapewnie mega stare sądząc po wyposażeniu laboratoriów i skryptów ćwiczenia.

#kemot55 dzięki za komentarze, ja to już zrobiłem, ale porównam sobie z tym co ja mam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME