Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie i konfiguracja subwoofera

Gilow 13 Lis 2015 17:37 732 3
  • #1 13 Lis 2015 17:37
    Gilow
    Poziom 15  

Podłączenie i konfiguracja subwoofera

Witam. Mam kilka pytań związanych z podłączeniem i konfiguracją subwoofera.

1. Jak podłączyć sygnał do gniazd RCA skoro są dwa, a w amplitunerze mam pojedyncze wyjście na suba?

2. Do czego służy pokrętło FREQ i przełącznik PHASE ?

0 3
  • #2 14 Lis 2015 15:19
    Polon_us
    Poziom 40  

Gilow napisał:
    1. Jak podłączyć sygnał do gniazd RCA skoro są dwa, a w amplitunerze mam pojedyncze wyjście na suba?

Pojedyńcze połączenie powinno wystarczyć, ale jeśli to kolegę "boli" to można użyć dwójnik CINCH, aby obydwa gniazda były połączone. Ale nie powinno to stanowić różnicy.
    Gilow napisał:
    2. Do czego służy pokrętło FREQ i przełącznik PHASE ?

Heh, Google nie działa?
    Freq - ustawienie częstotliwości odcięcia subwoofera.
    Phase - zmiana fazy dźwięku emitowanego z subwoofera. Czasami trzeba to przestawić, aby uzyskać lepszą współpracę z kolumnami. Należy to sprawdzić empirycznie, w którym ustawieniu całość brzmi lepiej.

0
  • #3 17 Lis 2015 14:59
    marcin.waski
    Poziom 23  

Polon_us napisał:
    (...)można użyć dwójnik CINCH, aby obydwa gniazda były połączone. Ale nie powinno to stanowić różnicy.

Tym samym robisz rozgałęzienie sygnału LFE i wykorzystujesz drugą "połówkę" (prawy kanał) wzmacniacza = w praktyce nie jest to dwa razy więcej basu, ale różnica jest słyszalna ;-)

0
  • #4 17 Lis 2015 18:02
    k52
    Poziom 32  

Polon_us napisał:
    Gilow napisał:

Pojedyńcze połączenie powinno wystarczyć, ale jeśli to kolegę "boli" to można użyć dwójnik CINCH, aby obydwa gniazda były połączone.

Kabel do subwoofera typu Y ( RCA x 2RCA), nie jest czymś co trzeba szukać na krańcu świata, najpopularniejszy z tanich i solidnych Prolink TCV 3610 długość jaka chcesz :)

0