Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G50-80 - Wyłączenie karty graficznej zintegrowanej

14 Lis 2015 14:24 4857 28
  • Poziom 4  
    Witam!
    Chciałbym wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną Intel HD Graphic 5500, a włączyć dedykowaną AMD RadeonR5 M330. Mój laptop to Lenovo 16gn ram, i7, win 10. Podczas gry w Euro Truck Simulator 2 trochę klatkuje mi a gdy sprawdzałem na monitor catalyst to tylko pracowała karta intel. Dodam, że wszędzie wybierałem opcje wysoka wydajność a tutaj wygląd mojego BIOSa. Sterowniki są aktualne. Proszę o pomoc z góry dziękuję.
  • Spec od komputerów
    Czy w menadżerze są obie karty widoczne?
  • Poziom 4  
    Nie posiadam takiej opcji jeżeli prawym klawiszem myszki.
    Nie jestem w tym dobrze obcykany ale jeżeli wybiorę opcję UMI (jest to pokazane załączniku) to wtedy w menadżerze urządzeń pojawia mi się karta Intela.
  • Poziom 4  
    Mam ustawione na Discrete ciągle
  • Spec od komputerów
    Ponawiam pytanie czy Radeon jest widoczny w menadżerze urządzeń?
  • Poziom 4  
    tak jest widoczny, ale i tak nie odpala się w grze
  • Spec od komputerów
    Sterowniki zaktualizowane?
  • Poziom 29  
    Może układ graficzny do wymiany? Jeżeli po aktualizacji sterowników nic się nie dzieje? GPU-Z znajduje grafikę?
  • Spec od komputerów
    Eidems napisał:
    Może układ graficzny do wymiany?

Też skłaniam się ku tej tezie.
  • Poziom 4  
    tak GPU-Z znajdue grafikę. Laptop jest nowy mam go od połowy września. Właśnie przeinstalowałem windowsa jak wszystko zainstaluje to wyśle screena z GPU-Z
  • Poziom 29  
    mati4007 napisał:
    tak GPU-Z znajdue grafikę. Laptop jest nowy mam go od połowy września. Właśnie przeinstalowałem windowsa jak wszystko zainstaluje to wyśle screena z GPU-Z

To jak GPU-Z widzi grafikę, to reinstalacja sterowników i obciąż grafikę np. gpu furmarkiem. Miałem sytuację podobną z innym laptopem ale tam ani reinstalacja driverów nic nie dała ani gpu-z nie widzał gpu, ani żaden test nie mógł jej obciążyć - układ BGA był do wymiany.
  • Poziom 4  
    Jeśli gpu-z widzi tzn , że z układem jest wszystko ok ?
  • Spec od komputerów
    mati4007 napisał:
    Jeśli gpu-z widzi tzn , że z układem jest wszystko ok ?

Niekoniecznie.
  • Poziom 4  
    jeśli mógłbyś wytłumacz mi jeszcze raz wszystko po kolei co mam zrobić . Mam nadzieję że nie będę musiał oddawać go na gwarancję. Jakiś czas temu śrubka od budowy mi wyleciała znalazłem ją na łóżku i przy wkręceniu jej zarysowałem ją to nie będzie powodem nie przyjęcia laptopa na gwarancję?
  • Poziom 22  
    Przerabialiśmy w serwisie juz coś takiego.
    Po 1 zaktualizować sterowniki do karty Intela (bo to ona odpowiada za przełączanie) przy okazji sprawdź czy w opcjach zasilania nie masz włączonego profilu oszczędzania energii.
    Po 2 sprawdzić na innej grze, ew. np. w furemarku
    Po 3 aktualizacja bios (do zrobienia z pod Windowsa, do pobrania na stronie producenta).
    Jeśli to nie pomoże w w kilku aplikacjach/grach nadal nie będzie się przełączać, zadzwonić do Lenovo, będą mogli coś podpowiedzieć.

Ps. Z powodu zarysowanej śrubki nie mają prawa odmówić naprawy gwarancyjnej .
  • Poziom 4  
    Przy ręcznym wybieraniu przy pozycji Step 1 mam wybrać : Notebook graphics ?

Dodano po 2 [godziny] 17 [minuty]:

coś z tego jest ktoś w stanie coś wywnioskować ? Lenovo G50-80 - Wyłączenie karty graficznej zintegrowanej Lenovo G50-80 - Wyłączenie karty graficznej zintegrowanej
  • Poziom 4  
    jest ktoś w stanie mi jeszcze coś podpowiedzieć ?
  • Poziom 33  
    Za przełączanie kart odpowiada AMD Enduro, który znajduje się w Catalyst Manager jak na screenie poniżej. Jeżeli dana gra tam jest trzeba ustawić wysoka wydajność (high perfomance). Jeżel aplikacji tam nie ma należy ją dodać ręcznie. Nie spodziewaj się cudów wydajność tego Radeona jest kilka % większa niż zintegrowanego Intela. Przyrost wydajności aplikacji 3D będzie praktycznie zerowy. Nie wiem po co producenci stosują takie rozwiązanie (dedykowane GPU o tej samej wydajności co GPU w procesorze). Chyba po to żeby dedykowana grafika padła i unieruchomiła całego laptopa.
  • Poziom 4  
    no mam ustawiona wysoka wydajność i nic :/
  • Pomocny dla użytkowników
    Argennto_1 napisał:
    Nie wiem po co producenci stosują takie rozwiązanie (dedykowane GPU o tej samej wydajności co GPU w procesorze)

To się nazywa marketing. Można wtedy napisać "dedykowana karta graficzna z 2GB pamięci!". Na aukcji można też napisać tak:
    Cytat:
    Lenovo G50-80 sprawdzi się w codziennej pracy z dokumentami i multimediami, nie zabraknie Ci również mocy, jeśli zdecydujesz się uruchomić najnowsze gry - zadba o to wydajna, dedykowana karta graficzna.

Dodano po 1 [minuty]:

mati4007 napisał:
    no mam ustawiona wysoka wydajność i nic :/

Może sterowniki doszły do wniosku, że to integra Intela ma wyższą wydajność... ;) Może właśnie zmień to ustawienie.
  • Poziom 4  
    To czyli jak bo nie do końca rozumiem, mam zmienić na intelu na niską wydajność a na amd zostawić wysoką?
  • Poziom 4  
    To na stacojnarnym kompie który ma prawie 6 lat mam AMD 1GB i chodzi GTA V bez problemu a tu nawet ETS 2 nie chce chodzić normalnie ...
  • Spec od komputerów
    mati4007 napisał:
    To na stacojnarnym kompie który ma prawie 6 lat mam AMD 1GB i chodzi GTA V bez problemu a tu nawet ETS 2 nie chce chodzić normalnie ...

Nie porównuj tej grafiki do karty w komputerze bo to inna półka.
  • Poziom 4  
    przy włączonym ETS 2 Lenovo G50-80 - Wyłączenie karty graficznej zintegrowanej