Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica warczy jak... -

22 Lis 2015 20:46 2793 6
 • Poziom 9  
  jak w temacie. Zakupiliśmy małą lodówkę Amici AMICA FD228.3.
  Ładna zgrabna, mała ponieważ mamy tylko niewielki aneks kuchenny.
  Od początku naszą uwagę zwróciła głośna praca lodówki a konkretnie dźwięków, warczenia, rzężenia wydobywającego się okolic zamrażalnika. Przy czym nie jest to praca, odgłos który wydobywa się stale ale od czasu do czasu i jest uporczywy. Wystawię tę Amicę na dwór bo nie jestem zadowolony. Podobnie jak i z innych sprzętów ( piekarnik nam padł po 2 miesiącach, czekamy na serwis, ciekawy jestem co powiedzą )...

  Tutaj link do lodówki http://www.amica.pl/produkty/produkt/5190-Chl...lnostojaca_z_zamrazalnikiem_na_gorze--FD228_3

  Pani w serwisie powiedziała, że to lodówka z niższej półki dlatego ma prawo przez jakiś czas się tak zachowywać gdyż wyrównują się płyny i kazała poczekać 3 miesiące jeśli nadal lodówka będzie wydobywać te dźwięki. Szczerze nie uwierzyłem od początku w tę bajeczkę, jednak odczekaliśmy z żoną 3 miesiące. Lodówka nadal działa bardzo głośno. Nigdy nie spotkałem się z podobnymi dźwiękami wydobywającymi się z lodówek. Doradźccie proszę.
 • Poziom 9  
  Masakra jakaś. Serio? Technika nie idzie do przodu tylko w tył?
  Zamówiłem serwis, przyjechało dwóch Panów i powiedziało, że mieści się w przedziale hałasu a chodzi momentami jak mała kosiarka do trawy. Powiedzieli, że mogą ją wziąć na serwis w celu zbadania czy się mieści w normach. Jakby okazało, że mieści się w normach a Pan serwisant zapewniał, że się zmieści zapłacimy za badanie 500 zł plus transport ;-) Lodówka kosztowała 1000 zł.
 • Poziom 14  
  Witam,
  Mam pytanie czy jest dobrze wypoziomowana?
  Niektóre egzemplarze chłodziarek muszą być dokładnie żeby pracować cicho i nie wydawać różnych dziwnych dźwięków: bulgotania , stękania, gwizdania itp.
 • Specjalista automatyka domowa
  michz napisał:
  Technika nie idzie do przodu tylko w tył?

  Zależy jak na to patrzeć. W lodówkach prawdopodobnie nic rewolucyjnie nowego się nie wymyśli.
  Dochodzą także ograniczenia ekologiczne co powoduje dodatkowe trudności, bo wycofywane są sukcesywnie czynniki chłodnicze o lepszych parametrach, ale bardziej szkodliwe.
  W dodatku w pogoni za jak najmniejszymi kosztami produkcji kładzie się nacisk na jak najtańsze koszt produkcji mające ogromny wpływ na cenę końcową, a co za tym idzie jakość i komfort spadają na dalsze plany.
  Winny temu jest sam konsument, który szuka przede wszystkim jak najtańszego produktu.
 • Poziom 9  
  mądre słowa to mistrz Yoda powiedziałby.

  czyli miałem kupić, droższą lodówkę? ale w tych gabarytach nie było specjalnego wyboru....
 • Poziom 43  
  michz napisał:
  Lodówka nadal działa bardzo głośno. Nigdy nie spotkałem się z podobnymi dźwiękami wydobywającymi się z lodówek. Doradźccie proszę.

  Gorenje. Nie wiem czy oglądałeś The Think - jeśli tak, to chwilami praca lodówko-zamrażarki (jeden kompresor) przypomina dźwięki z tego filmu. Rzeczywiście, z czasem ich częstotliwość spada ale na pewno nie było to 3 miesiące.

  Maszyna ma 3 lata, "krzyki" już niemal nie występują, pracuje wydajnie i bezawaryjnie. Więc pewnie tak musi być...