Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie amplitunera - Jak podłączyć amplituner z dekoderem i z telewizorem

tomasz19111 28 Lis 2015 20:35 1413 4
  • #1 28 Lis 2015 20:35
    tomasz19111
    Poziom 2  

Witam

Mam problem chciałem podłączyć dekoder nc+ pod amplituner (ONKYO) kablem HDMI a póżniej drugim kablem ampituner z telewizorem LG.Wcześniej tak miałem połączone z telewizorem samsung teraz mam LG i pojawia mi się komunika na dekoderze HDMI OFF.Muszę czekać jakieś 20 - 30 minut i po tym czasie wraca mi sygnał.Choć czasem nawet czekam godzinę.Zmieniałem kable HDMI i nic nie pomogło może jest jakiś inny sposób.Jak podłącze dekoder z telewizorem kablem HDMI to wszystko działa ale chciałbym używać kino domowe.
    Proszę o pomoc

0 4
  • Mitronik
  • Mitronik
  • #3 29 Lis 2015 00:54
    Polon_us
    Poziom 41  

Wypadałoby podać model/producent posiadanego sprzętu.

0
  • #4 29 Lis 2015 12:30
    tomasz19111
    Poziom 2  

Dekoder nc+ ampituder onkyo TX SR-606 telewizor LG 55lb671V

0
  • #5 29 Lis 2015 21:01
    Polon_us
    Poziom 41  

Cóż, z tego co wyczytałem, jest to w zasadzie wina dekodera. Proszę zobaczyć tą stronę -> Link

Jeżeli dekoder pracuje poprawnie z telewizorem, a kolega chciałby mieć dźwięk z dekodera w kinie, to jest to do zrobienia.

Jeżeli tylko dekoder jest używany, to można połączyć wyjście cyfrowe audio z dekodera i podłączyć je wzmacniacza. Kolega nie podał modelu dekodera, ale owe wyjście jest w zasadzie normą.

Można również połączyć telewizor z wzmacniaczem tym samym połączeniem tj. cyfrowe wyjście audio z TV do wzmacniacza. Choć bardziej sugerowałbym pierwszy wariant.

0