Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nieznany monitor - Wejście LNDS, co to jest?

kortyleski 29 Lis 2015 10:19 1209 6
  • #1 29 Lis 2015 10:19
    kortyleski
    Poziom 40  

Witam. Przypadkiem w moje posiadanie wszedł spory - około 50cali płaski monitor.
    Chyba plazma. Nie ma żadnej marki ani typu. Posiada złącze zasilania oraz złącze sygnałowe opisane jako lnds in. Czy ktoś się orientuje jak toto uruchomić?

0 6
  • #2 29 Lis 2015 11:04
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Najprawdopodobniej jakaś odmiana https://pl.wikipedia.org/wiki/LVDS..
    To co masz, nie jest monitorem w dosłownym tego słowa znaczeniu, tylko za pewne jakimś wyświetlaczem reklam czy innego czegoś, podczepia się do niego zaprogramowany moduł który wyświetla daną treść.
    Uruchomić na pewno się da, Chińczycy robią moduły LVDS nawet z wbudowanym tunerem, więc telewizor można sobie zrobić czy divix player, ale to nie dla początkujących zabawki.

0
  • #3 29 Lis 2015 16:42
    kortyleski
    Poziom 40  

Za kilkanaście minut dojedzie mi drugi, podobno ma jakieś naklejki. Co to znaczy początkujący? plus od minusa odróżniam, mierniki czy lutownicę też posiadam. Tu potrzeba wiedzy, informacji. A na temat tego złącza google milczy :(

Dodano po 53 [minuty]:

Wiemy więcej.
    Po pierwsze - nazywa się toto Tech Line. Z tyłu na naklejkach jest PLASMA 106-4205
    PLASMA DSP PANEL 42" SAM42V3. Złącze nazywa się LVDS. da się to jakoś podłączyć do komputera czy też dekodera DVBT?

0
  • #4 29 Lis 2015 19:30
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Można, ale odróżnianie plusa od minusa to będzie raczej o kilka poziomów za nisko ;)
    nieznany monitor - Wejście LNDS, co to jest?
    Trzeba użyć czegoś na kształt takiej zabawki, i na samym podłączeniu się nie kończy, trzeba jeszcze odpowiednio dobrać soft.

1
  • #5 01 Gru 2015 20:37
    kortyleski
    Poziom 40  

No cóż. Trzeba będzie popracować. Wystaram się o przejście ze zdjęcia powyżej . potem będziemy kombinować...

Dodano po 1 [minuty]:

No cóż. Trzeba będzie popracować. Wystaram się o przejście ze zdjęcia powyżej . potem będziemy kombinować...

0
  • #6 26 Gru 2015 19:26
    kortyleski
    Poziom 40  

Witam, Mikołaj i do mnie w tym roku zajrzał. Okazało się że czas temu jakiś poprzedni właściciel zakupił "przejściówkę". Przerosło go jednak podłączenie. Tak więc teraz w rękach mam monitor i układ elektroniczny jak na poniższych zdjęciach.

nieznany monitor - Wejście LNDS, co to jest? nieznany monitor - Wejście LNDS, co to jest? nieznany monitor - Wejście LNDS, co to jest? nieznany monitor - Wejście LNDS, co to jest? nieznany monitor - Wejście LNDS, co to jest?

Niby tajemnic nie ma . Na płytce sekcja audio została pominięta przez jakiegoś żółtego montażystę. Jest wejście VGA, zasilanie, klawiatura lokalna i wyjście. Dokumentacji oczywiście brak. Jest pomysł jak to połączyć?

0
  • #7 06 Sty 2016 14:03
    kortyleski
    Poziom 40  

Dopowiem poza podbiciem tematu. Potrzebuję opisu złącza w monitorze i nazwy tego złącza. reszta później...

0