Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel pomocy - Jak zrobić w programie excel

08 Gru 2015 19:47 735 3
 • Poziom 2  
  PANIE I PANOWIE RATUJCIE...

  Potrzebuje pomocy z excel...

  jak zrobić w excel Jeżeli kolumna A2 Zostanie wypełniona kolorem zielonym to w kolumnie c2 pojawia się wartośc z kolumny b2… jeżeli kolumna A2 wypelni się na czerwono to kolumna c1 wpisuje 0,00

  mam nadzieje ze w maire jasno sie wyrazilem jesli nei to pisac postaram sie to jakos wytłumaczyc...
 • Poziom 40  
  Uzależnić wartość komórki Cx od warunku dla jakiego komórka Ax zmienia kolor.

  Z tym że jeżeli komórka Ax ma kolor wstawiany ręcznie (zaznaczam że NIE WARUNKOWO) potrzebne będzie makro zliczające kolory (czy jakoś tak) które było prezentowane kilkakrotnie na forum.
 • Poziom 2  
  Witam

  kolor w komorce A1 wstawiany recznie...

  a można prosić bardziej o jakies wskazówki bo jestem laikiem jesli chodzi o excel i nie bardzo wiem jak się zabrac za to...
 • Poziom 40  
  Bez urazy ale jeżeli jesteś laikiem w excelu to się za to nie bierz. Wymyśl coś innego.

  W Excel'u jeżeli kolor komórki zmieniasz ręcznie to (pisząc na skróty) tylko "makro" jest w stanie to zauważyć. Makro to kod w Visual Basic czyli elementy programowania. Jeżeli nie masz pojęcia o excelu podejrzewam że programowanie znasz też tylko z filmów SF wiec ... zmień sposób "określania koloru".
  Po prostu na razie "kombinuj" jedynie w sferze w której w miarę trochę możesz się znać. Jak już poznasz "więcej" excela weźmiemy się za makra :) Nie da się nauczyć biegać jak nie potrafisz chodzić.
  Np dodaj jedną kolumnę (między A i B) i zamiast zmieniać ręcznie kolor w kolumnie A w nowej kolumnie wstawiaj np literę "X" w "nowopowstałej" kolumnie, a w komórkach kolumny C (a właściwie D jak dodasz kolumnę) umieść zwykłe Jeżeli() tzn że jeżeli w komórce w kolumnie "nowopowstałej" będzie X to ma się pojawić wartość z byłej komórki kolumny B. Dodaj też formatowanie warunkowe dla kolumny A by jak jest X to ma się zmienić jej kolor.
  W miarę jasno?

  W załączeniu przykład wpisujesz tylko x w kolumnie B a komórka w A zmieni barwę a w D wypełni się wartością.