logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

HP LaserJet 2420 - Drukarka nie drukuje po wifi, jedynie po kablu

robertpatryk 11 Gru 2015 15:46 3465 6
REKLAMA
  • #1 15230918
    robertpatryk
    Poziom 9  
    Posty: 5
    Witam wszyskich serdecznie,
    biurowa drukarka HP LaserJet 2420 nie drukuje po sieci Wi-Fi, drukuje natomiast po kablu - sieci Ethernet. Co ciekawe, drukuje po Wi-Fi tylko z MacBooka.
    Wszystkie ustawienia, tj. port, sterownik, wydają się w porządku. Windows XP jak i Windows 10 wykrywają ją w sieci po wpisaniu portu, ale nie drukują.
    Co mogę jeszcze zrobić?
  • REKLAMA
  • #2 15231005
    gabrjel
    Poziom 20  
    Posty: 274
    Pomógł: 30
    Ocena: 46
    Może najpierw spróbuj podłączyć WiFi i wydrukuj raport i go tutaj wstaw.

    Do gdybania można zaliczyć:
    -firmware update;
    -inne sterowniki;

    no i czy możesz wskoczyć do JetDirect/PrinServera z komputera Windows.
  • REKLAMA
  • #3 15231070
    robertpatryk
    Poziom 9  
    Posty: 5
    Niedokładnie opisałem połączenie.
    Drukarka podłączona jest do sieci Ethernet, dalej poprzez switche do routera.
    Mam wstawić tutaj diagnostykę drukarki? Strona konfiguracji + strona jetdirect?
  • #4 15231078
    gabrjel
    Poziom 20  
    Posty: 274
    Pomógł: 30
    Ocena: 46
    robertpatryk napisał:
    Niedokładnie opisałem połączenie.
    Drukarka podłączona jest do sieci Ethernet, dalej poprzez switche do routera.
    Mam wstawić tutaj diagnostykę drukarki? Strona konfiguracji + strona jetdirect?


    Tak z JetDirect, wydruk.

    A drukowanie po WiFi - bezpośrednio ? (drukarka musi mieć taką funkcję chyba WiFi direct).
    Jeśli zamiast kabla to trzeba ją podłączyć do sieci WiFi z routerem.
  • REKLAMA
  • #5 15231120
    robertpatryk
    Poziom 9  
    Posty: 5
    Nie, nie bezpośrednio - wszystko po kablu Ethernet do routera, poprzez który MacBook drukuje bezprzewodowo.
    HP LaserJet 2420 - Drukarka nie drukuje po wifi, jedynie po kablu

    HP LaserJet 2420 - Drukarka nie drukuje po wifi, jedynie po kablu
  • REKLAMA
  • #6 15232025
    gabrjel
    Poziom 20  
    Posty: 274
    Pomógł: 30
    Ocena: 46
    robertpatryk napisał:
    Nie, nie bezpośrednio - wszystko po kablu Ethernet do routera, poprzez który MacBook drukuje bezprzewodowo.
    HP LaserJet 2420 - Drukarka nie drukuje po wifi, jedynie po kablu

    HP LaserJet 2420 - Drukarka nie drukuje po wifi, jedynie po kablu


    Jeśli masz w sieci DHCP - to przełącz konfigurację nas DHCP i zarezerwuj adres IP na serwerze DHCP/routerze

    stawiałbym na źle wpisane DNS'y - powinny być wewnętrzne (router) a nie publiczne z internetru

    Mac drukuje za pomocą innego protokołu.
  • #7 16867035
    robertpatryk
    Poziom 9  
    Posty: 5
    Pomógł reset drukarki oraz ponowna konfiguracja sieci

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z drukarką HP LaserJet 2420, która nie drukuje przez Wi-Fi, lecz działa poprawnie przy połączeniu kablowym. Drukarka jest podłączona do sieci Ethernet, a MacBook może drukować bezprzewodowo. Użytkownicy sugerują kilka rozwiązań, w tym aktualizację oprogramowania, sprawdzenie ustawień DHCP oraz DNS, a także reset drukarki i ponowną konfigurację sieci, co ostatecznie pomogło rozwiązać problem.
REKLAMA