logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaka karta graficzna do Intel i3-2120, 4GB RAM, zasilacz 265W, Dell OptiPlex 790?

KrimeZ 15 Gru 2015 19:12 2526 37
Najlepsze odpowiedzi

Jaka karta graficzna będzie najbezpieczniejsza do Dell OptiPlex 790 z Intel i3-2120, 4 GB RAM i zasilaczem 265 W?

Do tego zestawu najbezpieczniej wybrać Radeon R7 250 1 GB GDDR5, najlepiej w wersji Sapphire; ta karta nie wymaga dodatkowego zasilania 6/8-pin i ma pobór mocy około 65 W, więc powinna działać z Twoim 265 W zasilaczem [#15260661][#15261443][#15261663] Wystarczy wpiąć ją do slotu PCI-E x16 i podłączyć tylko kabel od monitora [#15261855] Płyta Dell OptiPlex 790 ma PCI-E 2.0, więc teoretycznie obsłuży też inne karty graficzne [#15259471] Jako mocniejsze, ale nadal rozważane opcje pojawiły się używane HD 7790, GTX 650 Ti, R7 250X lub GTX 750 [#15260661] Przy większym budżecie polecano też GTX 750 Ti, ale do budżetu 300–350 zł i przy tym zasilaczu R7 250 była wskazana jako najbardziej sensowny wybór [#15257406][#15258328]
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA
  • #1 15243499
    KrimeZ
    Poziom 7  
    Posty: 41
    Witam chciałbym zakupić sobie kartę graficzną do komputera ponieważ tą mam zintegrowaną a to do grer sami wiecie jak to bywa a wiec podam wam wymagania mojego pc-ta


    procesor Intel(R) Core(TM) i3-2120 CPU @ 3.30GHz
    4 gb ram
    karta graficzna zintegrowana wczesniej wspominalem
    32 bitowy system Windows 7
    zasilacz 265 w ( wrazie wecej pytan to moge podesłać zdj naklejki co tam doslownie jest tam namazgrane )
    Nazwe płyty głownej mam z EVERESTA : Dell OptiPlex 790 ( moge dodac zdj płyty bo mozliwe ze wam tej nie wyszuka bo jakas ona dziwna jest )

    i wejscie pod karte graficzna to wlasnie nie wiem ale to chyba ( PCI ) ale nie jestem tego pewien :/ nie kazdy musi sie znac :P
  • REKLAMA
  • #2 15243543
    karolark
    Poziom 42  
    Posty: 14351
    Pomógł: 701
    Ocena: 2486
    Obudowę masz desktop czy tower? w pierwszym przypadku tylko karty niskoprofilowe.
  • REKLAMA
  • #3 15243936
    KrimeZ
    Poziom 7  
    Posty: 41
    Mam Tower tą normalną :P
  • #4 15254685
    KrimeZ
    Poziom 7  
    Posty: 41
    To poleci ktoś jakąś kartę graficzną ?
  • #5 15254699
    karolark
    Poziom 42  
    Posty: 14351
    Pomógł: 701
    Ocena: 2486
    Hd 7850 plus wymiana zasilacza na markowa 400-450
  • #6 15255202
    KrimeZ
    Poziom 7  
    Posty: 41
    A mógłbyś polecić także zasilacz dobry jakiś ? A góry dziki :p
  • #7 15255219
    karmel48
    Poziom 15  
    Posty: 277
    Pomógł: 17
    Ocena: 27
    "Renomowane marki to:
    Amacrox, Antec, Astec, be quiet, Chieftec, CoolerMaster, Corsair, Delta, Enermax, Enlight, Fortron (nowy, nieregenerowany), Modecom (MC, Volcano), OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens, Tagan, ThermalTake, Topower, Xilence (tylko nowe modele od 2012r), Yesico, Zalman"

    Wzięte z tematu Zasilacze
  • #8 15255235
    KrimeZ
    Poziom 7  
    Posty: 41
    A czy te wszystkie zasilacze będą pasować do płyty głównej? I jeszcze jedno pytanko do tej karty a w jakis GTX byłby pasował do tej płyty głównej jakiej mam czy musiałbym zainwestować w nową płytę ? Bo jeśli tak to bym kupił nowy komputer
  • REKLAMA
  • #9 15255610
    karmel48
    Poziom 15  
    Posty: 277
    Pomógł: 17
    Ocena: 27
    To są marki, musisz wybrać odpowiedni model, który będzia miał zasilanie 24 pinowe do płyty, zasilanie dysków sata, procesora i grafiki jeśli będzie tego potrzebować. Większość nowszych zasilaczy to oferuje.
  • #10 15255663
    R1hab
    Poziom 25  
    Posty: 930
    Pomógł: 22
    Ocena: 94
    karolark napisał:
    Hd 7850

    Na co ten stary trup, prądożerny i z kiepskimi sterownikami?
    W zależności jaki masz budżet to np. GTX 750TI
  • #11 15255692
    karolark
    Poziom 42  
    Posty: 14351
    Pomógł: 701
    Ocena: 2486
    R1hab napisał:
    karolark napisał:
    Hd 7850

    Na co ten stary trup, prądożerny i z kiepskimi sterownikami?
    W zależności jaki masz budżet to np. GTX 750TI


    Ta może i stary ale mimo wszystko wydajniejszy od gf tdp fakt lekko większe ale za to trochę tańsza.
  • #12 15255752
    R1hab
    Poziom 25  
    Posty: 930
    Pomógł: 22
    Ocena: 94
    W jednych grach wydajniejszy, w innych słabszy, co nie zmienia faktu że biorąc GTXa masz gwarancje, mniejszy pobór prądu oraz lepszą kulturę pracy.

    Obecny zasilacz zapewne uciągnął by tego GTXa bez konieczności wymiany zasilacza, jeżeli to markowy Dell.
    Autor niech da zdjęcie z tabliczki zasilacza to się zobaczy moc tego zasilacza.
  • REKLAMA
  • #13 15255769
    mario81
    Poziom 34  
    Posty: 2938
    Pomógł: 16
    Ocena: 586
    Ile masz w ogóle pieniędzy do wydania? Czy może nie ma to w ogóle znaczenia i szukasz najbardziej optymalnej karty pod ten procesor?
  • #14 15256646
    KrimeZ
    Poziom 7  
    Posty: 41
    Ta karta graficzna może być 1 GB, bo jak narazie za dużego budżetu nie mam, a poza tym jak narazie nie mam po co kupować mocnych, ponieważ nie czuję aż takiej potrzeby. Tylko to najbardziej denerwuje mnie, że nawet w takiej grze jak "CS" mam mało klatek, ponieważ wszystko spada na RAM'y przez zintegrowany procesor, więc jakiegoś GTX'a 1 GB jakbyście mogli polecieć żeby był pod tą płytę główna co teraz mam :)


    A tu jest ta nalepka z zasilacza :
    Załączniki:
    • Jaka karta graficzna do Intel i3-2120, 4GB RAM, zasilacz 265W, Dell OptiPlex 790? 20151220_191133.jpg (2.99 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #15 15257406
    R1hab
    Poziom 25  
    Posty: 930
    Pomógł: 22
    Ocena: 94
    Pod ten zasilacz z sensowniejszych kart to jak wyżej pisałem GTX 750TI lub zwykly tańszy GTX 750 (bez TI) Zasilacz masz dobry lecz małej mocy ale takie karty jak polecam to nie powinien mieć problemu zasilić.

    Masz mały budżet więc sam wybierz na którą kartę Cie stać.

    Dodatkowo sprawdź czy zasilacz posiada kabelek 6pin do zasilania grafiki, podejrzewam że nie ma, tak więc trzeba będzie też przejściówkę kupić.
  • #16 15257471
    KrimeZ
    Poziom 7  
    Posty: 41
    Nie mogę znajsc tego zwykłego GTX-a same te karty wyszukuje z ti na allegro tez patrzyłem i też gtx 750 ti w sumie podajcie jakąkolwiek kartę żeby wkoncu kupić to
  • #18 15257650
    karolark
    Poziom 42  
    Posty: 14351
    Pomógł: 701
    Ocena: 2486
    Jednak moim zdaniem wymiana zasilacza na liniach 12V ma 240W to za mało.
  • #20 15257793
    KrimeZ
    Poziom 7  
    Posty: 41
    nie mam az takiego budżetu na taką kartę niestety moze byc słabsza ?
  • #21 15257809
    R1hab
    Poziom 25  
    Posty: 930
    Pomógł: 22
    Ocena: 94
    To podaj jaki masz budżet.
  • #22 15258022
    KrimeZ
    Poziom 7  
    Posty: 41
    Mam budżet około 300-350 zł
  • #24 15259049
    KrimeZ
    Poziom 7  
    Posty: 41
    Używanych kart jest mało a pozatym moja płyta główna jest jakaś dziwna .... wpisałem ją w Google i jej nie wyszukalo sprawdzałem Evarestem i Cpu-z i Tak samo nie wyświetliło informacji na jej temat :/


    Aż z ciekawości zrobiłem zdj :
    Ale chyba nie wyjdzie coś chyba z dokupienia tej karty
    Załączniki:
    • 20151221_173709.jpg (4.49 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Jaka karta graficzna do Intel i3-2120, 4GB RAM, zasilacz 265W, Dell OptiPlex 790? 20151221_173709.jpg (4.49 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #25 15259471
    mario81
    Poziom 34  
    Posty: 2938
    Pomógł: 16
    Ocena: 586
    Twoja płyta główna posiada PCI-E oraz chipset Q65, który wg oficjalnej specyfikacji ma PCI-E w wersji 2.0, więc teoretycznie każda nowa karta graficzna będzie działać bez problemu (pomijam wymagania odnośnie zasilacza).

    Niestety, oficjalna specyfikacja Twojego PC nie podaje wersji PCI-E.
    http://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/optiplex-790/pd
    http://www.dell.com/downloads/global/products/optix/en/optiplex-790-tech-guide.pdf

    Czasami PCI-E w wersjach starszych niż 2.0, może sprawiać problemy z najnowszymi kartami. Jednak skoro oficjalnie chipset Q65 posiada PCI-E 2.0, to raczej musisz taki mieć.

    Ale zrób tak, aby być 100% pewnym, ściągnij program GPU-Z
    https://www.techpowerup.com/downloads/SysInfo/GPU-Z/
    Odpal i zobacz co jest w polu "Bus interface", a następnie napisz tutaj.
  • #26 15259522
    KrimeZ
    Poziom 7  
    Posty: 41
    Masz tu zdj tego bo ja juz nie mam słów xd
    Załączniki:
    • jjjj.png (54.58 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Jaka karta graficzna do Intel i3-2120, 4GB RAM, zasilacz 265W, Dell OptiPlex 790? jjjj.png (54.58 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #27 15259580
    mario81
    Poziom 34  
    Posty: 2938
    Pomógł: 16
    Ocena: 586
    Hehe, no tak ;) Zapomniałem, że jedziesz na zintegrowanej, więc nie wyświetli takich informacji.

    Ale nie szkodzi, jest inny sposób, który powinien pokazać wersję PCI-E.

    Ściągnij HWiNFO
    http://www.hwinfo.com/download.php
    Odpal, nie zaznaczaj nic obok sensors-only oraz summary-only, te pola mają być czyste. Kliknij "Run". Możesz zamknąć te dwa małe okienka. W głównym oknie daj "Save Report", wybierz "Text Logfile", kliknij "Browse", podaj jakąs nazwę i wskaż np. pulpit. Dalej. Tutaj zaznacz tylko i wyłącznie "Bus". Zakończ.
    Umieść tutaj zapisany plik tekstowy.
  • #28 15259678
    KrimeZ
    Poziom 7  
    Posty: 41
    http://www.4shared.com/file/faTf1Pneba/text.html Masz tu stronke bo tu się nie udało mi tego dodac jako załącznik :/

    Więc polecilbyś jakaś kartę oprócz tego gtx 750 ti ? bo na nową to trochę za drogo a używane bym musiał trochę szukać więc jak bys mógł takie podać 3 karty jakie Ty byś najbardziej włożył do tego komputera tak gdzieś do 350 zł :p ( tylko żeby ten zasilacz uciągnał xd )
  • #29 15260450
    n.vision
    Poziom 31  
    Posty: 1761
    Pomógł: 107
    Ocena: 258
    Wiesz co, pol roku temu kupilem uzywana Radeon HD 7770 za 250zl i jestem zadowolony. Ceny na allegro, jesli bierzesz udzial w aukcjach czesto sa znacznie nizsze. Albo polowanie na dobra oferte "kup teraz". Takie cos zajmie Ci kilka dni, ale sporo mozna oszedzic.

    Koledzy doradzaja 7850, sam chcialbym miec taka karte, ale prawda jest taka, ze to za mocna karta na ten procek, chociaz lepiej miec za mocną, niz za slaba.

    Jesli wiec nie masz kosmicznych wymagan, 7770 to porzadny sprzet w sensownej cenie. Choc tylka nie urwie, miedzy ta karta a integra jest przyjemna przepasc. Np. BF3 multiplayer dziala mi na srednio-wysokich w 1600x1080. Przeszedlem na tej karcie GTA V, choc z pewnymi zmniejszeniami grafiki. Wiekszosc nowych gier dziala.

    Pozdrawiam

    Dodano po 59 [minuty]:

    Btw, te karte bez spiny obaluzy Twoj dobry, ale slaby zasilacz. Ma slaba linie 12V2 na karte grafiki, dlatego lepiej, zeby nie bral takich kozakow jak 7850, ale powinna dzialac u Ciebie jeszcze 7790. To karta moncniejsza niz 7770, ale slabsza niz 7850. Plyta glowna tez jest ok, obsluguje pci e x16. Przejsciowke od zasilacza do karty zwykle sprzedaje sie z karta. Jesli nie, kupisz za 3zl na aukcji allegro. Reszty platformy nie warto zmieniac, jesli nic sie nie psuje. Na 1155 sa chyba bardzo tanie procesory do i7 wlacznie, bo nikt juz nie produkuje takich plyt glownych. Nie jestem pewien czy to byl socket 1155. Sam sprawdz ceny, mi na telefonie to niewygodnie
  • #30 15260661
    mario81
    Poziom 34  
    Posty: 2938
    Pomógł: 16
    Ocena: 586
    KrimeZ napisał:
    http://www.4shared.com/file/faTf1Pneba/text.html Masz tu stronke bo tu się nie udało mi tego dodac jako załącznik :/

    Więc polecilbyś jakaś kartę oprócz tego gtx 750 ti ? bo na nową to trochę za drogo a używane bym musiał trochę szukać więc jak bys mógł takie podać 3 karty jakie Ty byś najbardziej włożył do tego komputera tak gdzieś do 350 zł :p ( tylko żeby ten zasilacz uciągnał xd )

    Wg HWiNFO, masz tam PCI-E 2.0, więc teoretycznie każda karta będzie działać.

    A odnośnie karty graficznej do 350 zł, jeśli chodzi o nowe, pozostaje Radeon R7 250 1GB GDDR5. A z używanych i szybszych, najlepiej HD 7790 albo GTX 650 Ti, ewentualnie R7 250X lub GTX 750. Jednak skupiłbym się na dwóch pierwszych.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje karty graficznej do komputera Dell OptiPlex 790 z procesorem Intel i3-2120, 4GB RAM i zasilaczem 265W. W dyskusji poruszono kwestie dotyczące kompatybilności kart graficznych, zasilaczy oraz budżetu. Rekomendowane modele to GTX 750 Ti, GTX 750, Radeon HD 7770 oraz R7 250, które nie wymagają dodatkowego zasilania. Użytkownik został również poinformowany o konieczności sprawdzenia specyfikacji zasilacza oraz możliwości zakupu używanych kart graficznych w przystępnej cenie. Ostatecznie, użytkownik zdecydował się na zakup R7 250, która ma niski pobór mocy i nie wymaga dodatkowych kabli zasilających.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA