Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet radiowy 5GHz. Czy warto ?

16 Gru 2015 17:46 1296 13
  • Poziom 14  
    Witam!
    Mam teraz możliwość przejścia z internetu 2,4GHz na 5GHz tylko nie wiem czy widoczność nadajnika jest wystarczająca dobra. Poniżej przesyłam zdjęcia jak wygląda :
    - przed przycięciem drzewa:

- po przycięciu drzewa:

Co o tym sądzicie?
  • Poziom 30  
    Widoczność wystarczająca, dojdzie ci wymiana sprzętu.
  • Poziom 30  
    Powinnaś dostać za darmo albo za symboliczna złotówkę.
  • Poziom 36  
    Pitros 18 napisał:
    Aha, a jaki sprzęt polecacie?
    Jutro będzie u mnie mój dostawca i może coś on doradzi, ale wole być przygotowany .

Dostawcy zazwyczaj daja swoj sprzet, ktorego Ty nie mozesz , konfigurowac, zmieniac.
    Jesli odleglosc jak na zdjeciach. to cos ze stajni ubiquity (nanostation loco), albo mikrotik (jakis SXT np). Koszt kolo 200PLN za urzadzaenia WiFi N.
  • Poziom 36  
    Pitros 18 napisał:
    Aha rozumiem.
    Cytat:
    Jeśli odległość jak na zdjęciach

Odległość od nadajnika do mnie to jakieś 430m.

No cóż zobaczymy co mój dostawna mi wyczaruje.

Przy dobrej widocznosci to jest zadna odleglosc. Najmniejsze urzadzenia wlasnie typu nanostation loco sa bardziej niz wystarczajace.

Ale jak sam zauwazyles, trzeba poczekac na dostawce, bo on moze narzucac swoje rozwiazanie i nic z tym nie zrobisz.
  • Poziom 14  
    Witam!
    Był u mnie mój usługodawca i potwierdził ,ze jest dobra widoczność. Maja na nadajniku zamontować antenę dookolna 5Ghz także muszę jeszcze chwile poczekać.
    Z tego co mówili to maja mi zamontować "puszkę" czyli chyba coś takiego Link .

To dobry sprzęt ?
  • Poziom 36  
    Pitros 18 napisał:
    Witam!
    Był u mnie mój usługodawca i potwierdził ,ze jest dobra widoczność. Maja na nadajniku zamontować antenę dookolna 5Ghz także muszę jeszcze chwile poczekać.
    Z tego co mówili to maja mi zamontować "puszkę" czyli chyba coś takiego Link .

To dobry sprzęt ?

To zalezy co do tej puszki wsadza. To w linku to tylko antena, bez urzadzenia aktywnego.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Pitros 18 napisał:
    Ok kumam. No cóż zobaczymy co i jak to będzie ;p i pozostaje poczekać na telefon od nich.

Jak bedzie to juz bedzie zalezec od wielu czynników. Od tego co wsadza w ta puszke (ale puszka dedykowana pod mikrotika, wiec powinno byc OK).
    Od tego jak stabilna jest ich siec jak solidny to dostawca, jakie dostawca ma łącze.

Niestety czesto tam gdzie jest siec WiFi brak jest konkurencji, wiec ceny wysokie i dostawcy sie nie przykladaja (bo nie maja po co). Z tego tez powodu wiesc gminna niesie ze "radiówka jest be".

Pozostaje Ci zyczyc powodzenia i szczescia ;-)