Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atmega8 - Multiprog Plus ver 2.12

Sosojowy 16 Gru 2015 21:21 681 1
 • #1 16 Gru 2015 21:21
  Sosojowy
  Poziom 1  

  Witam! Jako młody elektronik, który jeszcze ze szkoły średniej nie wyszedł, zachciałem zaprogramować jakiś mikrokontroler do migania diodą. Znalazłem w piwnicy trochę zakurzony programator Multiprog Plus v.2.12, oraz IC Program Board adaptor firmy Eliptor. Wyczytałem że można nim programować mikrokontrolery przez co bardzo się ucieszyłem. Niestety po zwiedzeniu 2 sklepów elektronicznych nie znalazłem odpowiednich AVR i Atmegi, które były opisane na stronie. Znalazłem zaś mikrokontroler Atmega8 ale okazało się iż nie pasuje do żadnej podstawki. Próbowałem kabelkami połączyć tak samo nazywające się wejścia (do których są poprowadzone ścieżki) podstawki ATmega8515 do Atmega8, ale po przeczytaniu kilku poradników zwątpiłem. Moje pytanie brzmi, czy jest w ogóle możliwość zaprogramowania tej atmegi poprzez ten programator?
  Zainstalowałem również program Atmel Studio ale nie widzi mi podłączonego programatora, po poszukiwaniach nie znalazłem rozwiązania.

  0 1
 • Pomocny post
  #2 16 Gru 2015 22:55
  vania
  Poziom 22  

  Sosojowy napisał:
  Witam! Jako młody elektronik, który jeszcze ze szkoły średniej nie wyszedł, zachciałem zaprogramować jakiś mikrokontroler do migania diodą. Znalazłem w piwnicy trochę zakurzony programator Multiprog Plus v.2.12, oraz IC Program Board adaptor firmy Eliptor. Wyczytałem że można nim programować mikrokontrolery przez co bardzo się ucieszyłem.
  Programator stworzony głównie do programowania kart FunProg itp. zbudowanych na AT90S2313, AT90S8515.
  Sosojowy napisał:
  Niestety po zwiedzeniu 2 sklepów elektronicznych nie znalazłem odpowiednich AVR i Atmegi, które były opisane na stronie.
  Bardzo stare AVR, można je jeszcze dostać np na Allegro.
  Sosojowy napisał:
  Znalazłem zaś mikrokontroler Atmega8 ale okazało się iż nie pasuje do żadnej podstawki. Próbowałem kabelkami połączyć tak samo nazywające się wejścia (do których są poprowadzone ścieżki) podstawki ATmega8515 do Atmega8, ale po przeczytaniu kilku poradników zwątpiłem. Moje pytanie brzmi, czy jest w ogóle możliwość zaprogramowania tej atmegi poprzez ten programator?
  Potrzebujesz połączyć linie MOSI, MISO, SCK, RESET, VCC, GND. Kwestia dobrania programu który obsługuje Twój programator i ma na liście ATMEGA8. Z tamtych czasów pamiętam PonyProg, ICprog. Tu masz trochę do ściągnięcia:Programy Kolejny problem to system operacyjny na komputerze. Większość tych programów działa dobrze na Win98, niektóre dało się odpalić na WinXP. Na nowszych podejrzewam że nie zadziałają.
  Sosojowy napisał:
  Zainstalowałem również program Atmel Studio ale nie widzi mi podłączonego programatora, po poszukiwaniach nie znalazłem rozwiązania.
  O tym to zapomnij.

  0
  Szukaj w 5mln produktów