logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Ekspress Saeco RI9345/11 - Via Venetto de Luxe - marna kawa po wymianie sitka

bigle 22 Gru 2015 10:11 1623 2
REKLAMA
  • #1 15260980
    bigle
    Poziom 11  
    Posty: 61
    Ocena: 33
    Ekspres robił dobrą kawę z pianką crema ale woda słabo leciała - postanowiłem wyczyścić sitko (górne przy głowicy). Raz już to robiłem i faktycznie było mocno zapchane i trochę pogięte, miałem zapasowe to wymieniłem. No i okazało się, że teraz kawa robi się marna - nie ma pianki, smakuje jak lura. Po wymianie sitka powinno być super a jest do kitu. Nad sitkiem jest sprężynka a na niej jakby silikonowy koreczek, który chyba zamyka dopływ wody i pary na sitko i dalej na kawę w kolbie - może sprężynka się zużyła i jest za miękka albo za twarda? Nie wiem co z tym zrobić, szkoda ekspresu bo służy mi kilka lat i byłem z niego bardzo zadowolony.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 15262743
    nioop

    Specjalista AGD
    Posty: 3359
    Pomógł: 503
    Ocena: 3330
    Ogólnie nie wydaje mi się by problem leżał w sitku głowicy
    Ekspres ten robi perfekcyjne creme (piankę) dzięki zaworkowi w samej czarce..
    Być może zbiegiem okoliczności przy wymianie sitka nastąpiła usterka w czarce..
    Konto firmowe:
    Kawa i Naprawa - Serwis AGD
    Powstańców Śląskich 63, Warszawa, 01-355 | Strona WWW: https://www.kawainaprawa.eu
  • #3 16047726
    bigle
    Poziom 11  
    Posty: 61
    Ocena: 33
    Faktycznie uszkodzony zasobnik na kawę z filtrem.
    Zakupiłem sprawny używany i jest OK. :)
REKLAMA