Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł CI od cyfry+ a samsung UE32D6500

22 Gru 2015 14:24 1149 12
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam pewien problem i bardzo proszę o poradę/wskazówki.
    Otóż nabyłem oryginalny moduł (HD) CI do dawnej cyfry+ (patrz: zdjęcie) i po połączeniu modułu z kartą Kameleon do TV widzi go w MENU (podświetlona opcja "Common Interface") i po wejściu w tą opcję widzi także kartę cyfry+, ale z jakiegoś powodu po wykonaniu automatycznego strojenia przy wybraniu kanałów satelitarnych wyszukuje mi tylko jakieś 27 programów (w tym ok. 20 radio) a nie 800-ileś jak na dekoderze. I do tego same zagraniczne... W menu TV miałem ustawiony kraj Czechy, ale po zmianie na PL nie ma efektów.
    Karta jest sprawna bo działa na dekoderze.
    Uprawnienia karty są aktualne jeszcze jakoś do połowy 2016 r.
    Moduł wydaje się być również sprawny bo podświetla się opcja CI w MENU. Oczywiście przewód satelitarny podłączony do wejścia sat w TV ;)
    Wyczytałem też gdzieś że przyczyną może być włączona kontrola rodzicielska ale po wejściu w ustawienia CI/kontrola rodzicielska można zmienić tylko kod PIN...
    Bardzo proszę o pomoc bo już wysiadam...

Moduł CI od cyfry+ a samsung UE32D6500
  • Poziom 35  
    Proponuję wykonać skanowanie z wyjętym modułem.
  • Poziom 43  
    BigT187 napisał:
    Bardzo proszę o pomoc bo już wysiadam...

A jakiego satelitę wybrałeś przy skanowaniu - pewnie też dane TP są już nieaktualne i trzeba je ręcznie wbijać.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dziękuję za zainteresowanie tematem.

andpol 33 napisał:
    Proponuję wykonać skanowanie z wyjętym modułem.

Przy podłączonym tv pod sat bez modułu znajduje te same kanały co z modułem, więc tak jakby nawet go nie widział (ale w MENU go wykrywa przecież...)

KOCUREK1970 napisał:
    A jakiego satelitę wybrałeś przy skanowaniu - pewnie też dane TP są już nieaktualne i trzeba je ręcznie wbijać.

Do wyboru mam tylko Astra 19.2E. W ogóle na stronie samsunga w instrukcji podłączania modułu CI w automatycznym strojeniu pokazuje się przy wyborze wyszukiwania kanałów naziemnych/kablowych/satelitarnych dodatkowo pod satelitarnymi "CYFRA+" a u mnie tego nie ma :| ale to była instrukcja dla serii ES a nie dla D, więc może dlatego... być może jednak coś z tą astrą 19.2E jest nie tak, ale jak ją zmienić na inną?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    BigT187 napisał:
    Do wyboru mam tylko Astra 19.2E.

Dlatego masz to co masz.

Jeśli nie ma tam HotBirda 13E - to pozostaje ręczne wbijanie wszystkiego po kolei.

A tv gdzie zakupiony, w jakim kraju?.
  • Poziom 10  
    Tv zakupiony w Polsce, w media markt jakoś 5 lat temu :-) a w jaki sposób wbić tam hotbirda? Ręcznie, to znaczy że każdy kanał osobno czy w jakiś łatwiejszy sposób się da? No i co jak będzie aktualizacja kanałów od cyfry? Trzeba będzie od nowa wbijać te kanały? :| Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    BigT187 napisał:
    w jaki sposób wbić tam hotbirda? Ręcznie, to znaczy że każdy kanał osobno czy w jakiś łatwiejszy sposób się da?

Całymi transponderami:
    http://www.lyngsat.com/Eutelsat-Hot-Bird-13B-13C-13D.html
    Wybierasz Swoją platformę satelitarną.
    No i sprawa najważniejsza - dekoder sat w tv musi obsługiwać DVB-S2 (HD) - jeśli tego nie obsługuje - nic z tym nie zrobisz i szkoda na to czasu.

Jest na stronie www nowsze oprogramowanie dla tego tv - jeśli jest nowsze, to wgrać - choć jak piszę, tv musi obsługiwać DVB-S2 - jeśli ma tylko obsługę DVB-S - to nie uruchomisz tam Swojej platformy sat.
  • Poziom 10  
    Oprogramowanie jest aktualne. Telewizor obsługuje DVB-S2 :) czyli rozumiem, że w tv muszę odnaleźć opcję wklepania własnych transponderów i tam wpisywać je po "Frequency" z tej strony www, np. "10719 V" co pozwoli mi wyszukać stamtąd w tv dany blok kanałów? Przepraszam jeśli źle myślę, ale jestem zielony w tym temacie niestety...
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    @BigT187
    Dokładnie jak myślisz.

Skoro nie ma tam HotBirda, a tv zakupiony w Polsce - to opcja ta powinna być...

Można zrobić reset tv do ustawień fabrycznych (stracimy wszystko co do tej pory było w tv ustawione). I ustawić wszystko od nowa.
  • Poziom 10  
    Zacząłem wklepywać ręcznie te transpondery i zadziałało :) mimo to, po wklepaniu trzeciego coś mnie nakierowało na opcje satelity (nie wiem czemu wcześniej tego nie zauważyłem) i po wpisaniu pinu okazało się, że do strojenia wzięta jest pod uwagę tylko ta w/w astra i można było zaznaczyć też hotbirda :) nie wiem dlaczego domyślnie nikt tego nie ustawił i dlatego też przy ręcznym/automatycznym strojeniu tv pozwalał wyszukiwać tylko po astrze... TAKŻ WIELKIE DZIĘKI KOCUREK1970 !!!

No ale druga sprawa jest taka, że po zapamiętaniu kanałów okazało się, że są nieźle porozrzucane... na szczęście w innym temacie znalazłem w miarę aktualną listę i ją wgrałem przez usb, niemniej jednak ciekawi mnie co się stanie gdy cyfra znowu zrobi jakąś zmianę (średnio raz na m-c/2 m-ce na dekoderze trzeba było stroić od nowa ale było to automatyczne) bo wyszukiwanie po forach gotowców jest męczące i do tego jeszcze dobrze będzie jak ktoś taką listę aktualną udostępni bo samemu tworzyć to niezła sieczka. Czy jest na to prostszy sposób? Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    BigT187 napisał:
    Czy jest na to prostszy sposób?

Dekoder operatora :D - niestety nie ma innego sposobu - siedzisz i wklepujesz, albo skanujesz, albo lista przygotowana przez kogoś i niewielkie modyfikacje potem z Twojej strony - taka to już "zaleta" modułu.
  • Poziom 10  
    Dekoder (Philips PVR HD) jest tak mizerny, że szkoda gadać... Przełącza programy po 2 sekundach od wciśnięcia przycisku na pilocie, często się zawiesza, głośno chodzi (zwłaszcza w spoczynku) itp. Zachowam go jeszcze trochę jakby coś miało się stać, a na tv będę korzystał z modułu z dyskiem zewnętrznym, bo jedyny minus modułu to właśnie lista programów, ale myślę że jak raz się zrobi to później już będzie łatwiej :)
    no i może jeszcze minusem jest programowanie nagrań na samsungu, bo trzeba przez harmonogram ręcznie wbijać (z listy programów jak się wybierze jakąś audycję to nagra ją idealnie np. o 18:00 zamiast 5-10 minut wcześniej i zakończy też idealnie wg telegazety przez co często nagrania są poobcinane). Z kolei harmonogram też nie jest do końca ok, bo jak się dodaje pozycję do nagrania np. na kanale satelitarnym i później się przełączy na kanały naziemne (nawet przed planowanym nagraniem) to z powodu zmiany anteny, automatycznie usuwa tą pozycję z harmonogramu, pomimo że jest to inny sygnał ( :?: ) dla mnie to dość dziwne, ale chyba będę musiał się przyzwyczaić bo przynajmniej nagrania można później wyciągnąć na kompa, a z dekodera to lipa... :)