Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE32D6500 i moduł common interface w telewizji N na karte jak Aktywować

galuszek 12 Feb 2012 22:34 11482 4
    galuszek
    Level 2  
    Witam wszystkich . Chciałem się podzielić swoim problemem i zapytać o radę.
    Mój problem polega na tym że zakupiłem telewizor samsung UE32D6500 wraz z modułem common interface ( CI) Do tego zakupiłem Telewizje na kartę N.
    Od dawna mam Antenę satelitarną skierowaną na Hot Bird 6/8/9 at 13.0°E. Dodam że antena ma siłę sygnału 60 a jakość sygnału wynosi 100. Do tego jest jeden konwerter z 2-ma wyjściami. Jeden przewód jest podpięty do telewizora , 2-gi do dekodera cyfrowego polsatu.Moje pytanie brzmi w jaki sposób Aktywować kartę telewizji N w module CI. Sms-a już wysłałem !! Telewizor podczas wyszukiwania kanałów wskazuje ASTRE, Dekoder Cyfrowego polsatu satelitę Hot Bird ?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    galuszek
    Level 2  
    Witam.Moduł CI jest dostarczony wraz z kartą N-ki .Na stronie N-ki telewizor jest wymieniony, że z tym modułem współpracuje bez problemu. Co do wyszukania kanałów to telewizor pokazuje mi astre i tylko z niej szuka :( Nie mogę ustawić 11393V ( brak w opcjach wyboru) Może to być wina transpondera ?

Programy są włoskie i na 17 kanałów działa kilka ok 5
    wpat
    Level 22  
    Wrzuć jeszcze fotkę tego konwertera. Czy te 17 kanałów jakie znalazł odbierają i jakie to kanały?

Dodano po 31 [minuty]:

Antena jak widzę duża aluminiowa Mabo 105 lub 115, powinna śmigać przy najgorszej pogodzie o ile jest dobrze ustawiona. Stawiałbym wstępnie na kabel lub konwerter, może być niesprawny, choć jest to przyzwoity twin inverto. Widzę słabe wtyki F i na dodatek nieosłonięte, mogła dostać się woda. Fragment konwertera w kolorze czerwonym to osłona, powinna być opuszczona w dół. Podłącz kabel od tunera polsatu do tv i sprawdź jakie stacje Ci wyszuka, podłącz kabel od tv do polsatu i jakie będzie zachowanie.
    Na liście są kanały z HB i Astry, czy antena nie jest pogięta? Włoskie wskazywały by że masz HB. Przywróć ustawienia fabryczne w tv.
    galuszek
    Level 2  
    Dziękuję bardzo za pomoc koledze "mihal2002 " trafił w sedno z problemem i po restarcie telewizora okazało się że wybrałem satelitę astre a nie HotBird-a. Gdy HotBird został wybrany mogłem zmienić pasmo konwertera i teraz oczekuję na aktywację KARTY.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim którzy chcieli mi pomóc.

Reset telewizora samsung następuje w następujący sposób Menu-Plug&Play i PIN 0000