Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jednoczesne podłączenie Funbox + VoiP oraz TP-Link W8960N z kontrolą transferu

27 Gru 2015 00:24 2613 1
  • Poziom 1  
    Witam,

posiadam obecnie 2 modemy, FunBox-1105 od Orange oraz TP-Linka W8960N i chciałbym z nich wyciągnąć funkcjonalność jednocześnie:

1. FunBox do obsługi VoiP'a (telefon stacjonarny)
    2. TP-Link jako główne urządzenie internetowe, Wi-Fi oraz LAN wraz z obsługą podziału transferu (Bandwidth Control, ważne!).

Bandwidth Control używam na codzień w TP-Linku podłączonym bezpośrednio do linii ADSL i działa bez problemów. Mam natomiast problem z tym, żeby działał on po podłączeniu przez FunBox'a.

Mój internet to Neostrada ADSL 20Mbit (więcej nie mogę w mojej miejscowości, niestety).

Próbowałem najróżniejszych kombinacji i podłączeń i doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie powinno wyglądać to następująco:

Jednoczesne podłączenie Funbox + VoiP oraz TP-Link W8960N z kontrolą transferu

Przy takim podłączeniu działa VoiP oraz internet, statyczne IP są przypisywane poprawnie po adresach MAC, lecz nie działa kontrola transferu (Bandwidth Control) z TP-Linka, gdyż nie są one przydzielone przez DHCP TP-Linka, lecz przez FunBox.

- W momencie, gdy wyłączę DHCP na FunBoxie internet nie działa w ogóle, a TP-Link przydziela IP urządzeniom poprawnie.
    - Po użyciu opcji "Enable DHCP Server Relay" w TP-Linku i użyć FunBoxa jako serwera DHCP, lecz Bandwidth Control dalej nie działa.
    - Próbowałem również zamienić kolejność modemów (ADSL->TPLINK->Ethernet->FUNBOX), ale nie działa VoiP.

Wypróbowałem mnóstwo różnych konfiguracji i nadal nie potrafię znaleźć rozwiązania, przeszukałem również wasze (i inne) fora, ale nie znalazłem odpowiedzi.

Bardzo chętnie wysłucham waszych rad lub pomysłów na zorganizowanie tego.
  • Poziom 27  
    Dobrze kombinujesz, ale czy ustawiłeś jeden z portów LAN na WAN w TP-Linku ?
    Aby Bandwidth Control działało TP-Link musi pracować jako serwer DHCP.