Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

delonghi magnifica esam 3200 - Instrukcja serwisowa

27 Gru 2015 17:25 6078 5
  • Poziom 37  
    Witam, czy ktoś mógłby się podzielić fragmentem instrukcji serwisowej dot. smarowania części w w/w ekspresie? Mam jeszcze pytanie. Czy musi to być smar dedykowany, czy można wykorzystać smar silikowy f-my Kent np? Chodzi dokładnie o taki: http://alnar.pl/kent-smar-silikonowy-s100-400ml-spray-p-7268.html . Mam rozgrzebany właśnie ten ekspres, bo zaczął świrować, tzn. raz się włączał, raz się nie włączał, samemu włączał zaparzanie kawy, przestawał reagować na jakiekolwiek przyciski i trzeba było go z wtyczki wyłączyć, aż padł na amen i w ogóle nie chciał się włączyć. Ponadto wystąpiła nieszczelność na złączce wężyka doprowadzającego wodę dla spieniacza mleka i chciałem właśnie wykorzystać okazję i go przesmarować, gdyż przy okazji szukania wskazówek naprawy natknąłem się na informację, że smarować go trzeba co 6 miesięcy, a on nie był smarowany 2 lata,albo i dłużej, bo jestem drugim jego właścicielem, więc nie wiem czy był serwisowany wcześniej. Problem w tym, że nigdy tego nie robiłem, dlatego właśnie mile widziane są wszelkie wskazówki co i jak, bo uważam, że skoro dałem radę samemu reanimować ten ekspres to i ze smarowaniem sobie poradzę, więc nie widzę sensu płacenia za serwis i jeszcze czekać 2 tyg., albo i lepiej, biorąc pod uwagę, że dam radę zrobić to samemu od ręki.
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
  • Poziom 37  
    Już nieaktualne. Podjechałem do serwisu autoryzowanego, ładnie uśmiechnąłem się do serwisanta i powiedział mi co i jak. Teraz ekspres śmiga jak nówka o wiele ciszej...

Dodano po 2 [godziny] 34 [minuty]:

Jakby ktoś szukał to tu jest instrukcja rozbióri i smarowania zaparzacza: https://www.youtube.com/watch?v=n2oYwJ66BkM
    i tu rozbiórka ekspresu + kody serwisowe: http://iknowsomething.com/naprawa-ekspresu-do-kawy-delonghi-magnifica/ . Szczególnie wart jest uwagi na podniesienie i opuszczenie bloku zaparzającego, bo raz, że ułatwia on nasmarowanie ramienia przesuwającego go z tyłu obudowy to jeszcze bardzo ułatwi odblokowanie ekspresu jeżeli blok ustawi się w złym położeniu i ekpress nie będzie chiał ruszyć.
  • Poziom 2  
    Odgrzebię trochę temat nie chcąc zaczynać nowego. Po czyszczeniu ekspresu oraz smarowaniu ekspres odmówił posłuszenstwa, a w zasadzie pompa? Niby działa, ze spieniacza w tescie normalnie woda tryska, lecz nie leci z zaparzacza tylko dołem.... Świetnie obrazuje to filmik: https://www.youtube.com/watch?v=_mNGPs79ajY
    tylko, ze w moim ekspresie nie ma trójnika, lecz jedna rurka, która si ę chowa z przodu.... wie ktoś może jaka moze byc przyczyna przelewania dolem?
  • Poziom 37  
    Przecież ten ekspres jest jak budowa cepa. Ja mam zerowe pojęcie o serwisowaniu ekspresów a sam sobie z palcem w tyłku wszystko zrobiłem koło niego, chociaż ja mam inny... Twój prawdopodobnie to jest 3200S, z tego co się nie mylę, a ja mam bez S. Proponuję zrobić bypass na krańcówce od domknięcia drzwi i popatrzeć gdzie rzyga, a jak nie to chyba najprościej, ale fakt faktem najbardziej czasochłonnie będzie rozebrać cały układ dystrybucji wody i obadać uszczelki, etc... Niestety kolego, nie ma że boli... Podstawa w naprawie czegokolwiek to wiedzieć jaka jest zasada działania, wtedy wiedząc jak dokładnie coś działa jesteś w stanie określić gdzie leży problem. Dlatego mnie się wydaje, że w tym momencie podstawa to rozbebeszyć go na czynniki pierwsze i zobaczyć jak dokładnie jest zrealizowana dystrybucja wody. Chyba, że znajdzie się jakiś fachman co ma w jednym paluszku serwisowanie tych ekspresów i podpowie co spr. Wiesz co, skąd jesteś? Jeżeli masz blisko do Katowic to jestem w stanie pomóc, bo mam namiary na serwis Delonghi autoryzowany, gdzie robi bardzo w porządku gościu i myślę, ze bardzo chętnie się podzieli z Tobą wiedzą jak uderzysz do niego. Gościu jest taki w porządku, że jak miałem problemy z wyciekiem pary to po przywiezieniu grzałki sprawdził mi ją grosza nie biorąc i powiedział, że powodem są uszczelniacze na spodzie grzałki i jeszcze odsprzedał mi za śmieszne pieniądze używkę, bo tamtenn był podgnity i jeszcze powiedział, żebym sobie zamontował i spr. od razu to jak nie będzie to to zamówi nówkę i koszt tej używki odliczy od nówki, ponieważ śruby były fest zapieczone i nie szło ich odkręcić. Na szczęście mam znajomego który ma sprzęciąr to kątówką ściął mi na równo łby śrub, rozwiercił na wiertarce stołowej, zagwintował i po założeniu "nowego" spodu wszystko śmiga.
  • Poziom 2  
    już go rozebrałem na części,,,, i zlozylem z powrotem. W trybie testu działa wszystko , prócz wody do zaparzacza (w spieniaczu jest) . przy próbie do zaparzacza pompka buczy, ale woda wcale nie leci...
    Jak mozesz to podeslij kontakt do tego serwisanta.
  • Poziom 37  
    TomarkIi sobieskiego 26 K-ce.