Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

delonghi magnifica esam 3200 - Instrukcja serwisowa

Piotr160292 27 Dec 2015 17:25 8736 5
    Piotr160292
    Level 38  
    Witam, czy ktoś mógłby się podzielić fragmentem instrukcji serwisowej dot. smarowania części w w/w ekspresie? Mam jeszcze pytanie. Czy musi to być smar dedykowany, czy można wykorzystać smar silikowy f-my Kent np? Chodzi dokładnie o taki: http://alnar.pl/kent-smar-silikonowy-s100-400ml-spray-p-7268.html . Mam rozgrzebany właśnie ten ekspres, bo zaczął świrować, tzn. raz się włączał, raz się nie włączał, samemu włączał zaparzanie kawy, przestawał reagować na jakiekolwiek przyciski i trzeba było go z wtyczki wyłączyć, aż padł na amen i w ogóle nie chciał się włączyć. Ponadto wystąpiła nieszczelność na złączce wężyka doprowadzającego wodę dla spieniacza mleka i chciałem właśnie wykorzystać okazję i go przesmarować, gdyż przy okazji szukania wskazówek naprawy natknąłem się na informację, że smarować go trzeba co 6 miesięcy, a on nie był smarowany 2 lata,albo i dłużej, bo jestem drugim jego właścicielem, więc nie wiem czy był serwisowany wcześniej. Problem w tym, że nigdy tego nie robiłem, dlatego właśnie mile widziane są wszelkie wskazówki co i jak, bo uważam, że skoro dałem radę samemu reanimować ten ekspres to i ze smarowaniem sobie poradzę, więc nie widzę sensu płacenia za serwis i jeszcze czekać 2 tyg., albo i lepiej, biorąc pod uwagę, że dam radę zrobić to samemu od ręki.
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Piotr160292
    Level 38  
    Już nieaktualne. Podjechałem do serwisu autoryzowanego, ładnie uśmiechnąłem się do serwisanta i powiedział mi co i jak. Teraz ekspres śmiga jak nówka o wiele ciszej...

Dodano po 2 [godziny] 34 [minuty]:

Jakby ktoś szukał to tu jest instrukcja rozbióri i smarowania zaparzacza: https://www.youtube.com/watch?v=n2oYwJ66BkM
    i tu rozbiórka ekspresu + kody serwisowe: http://iknowsomething.com/naprawa-ekspresu-do-kawy-delonghi-magnifica/ . Szczególnie wart jest uwagi na podniesienie i opuszczenie bloku zaparzającego, bo raz, że ułatwia on nasmarowanie ramienia przesuwającego go z tyłu obudowy to jeszcze bardzo ułatwi odblokowanie ekspresu jeżeli blok ustawi się w złym położeniu i ekpress nie będzie chiał ruszyć.
    darkal1
    Level 2  
    Odgrzebię trochę temat nie chcąc zaczynać nowego. Po czyszczeniu ekspresu oraz smarowaniu ekspres odmówił posłuszenstwa, a w zasadzie pompa? Niby działa, ze spieniacza w tescie normalnie woda tryska, lecz nie leci z zaparzacza tylko dołem.... Świetnie obrazuje to filmik: https://www.youtube.com/watch?v=_mNGPs79ajY
    tylko, ze w moim ekspresie nie ma trójnika, lecz jedna rurka, która si ę chowa z przodu.... wie ktoś może jaka moze byc przyczyna przelewania dolem?
    Piotr160292
    Level 38  
    Przecież ten ekspres jest jak budowa cepa. Ja mam zerowe pojęcie o serwisowaniu ekspresów a sam sobie z palcem w tyłku wszystko zrobiłem koło niego, chociaż ja mam inny... Twój prawdopodobnie to jest 3200S, z tego co się nie mylę, a ja mam bez S. Proponuję zrobić bypass na krańcówce od domknięcia drzwi i popatrzeć gdzie rzyga, a jak nie to chyba najprościej, ale fakt faktem najbardziej czasochłonnie będzie rozebrać cały układ dystrybucji wody i obadać uszczelki, etc... Niestety kolego, nie ma że boli... Podstawa w naprawie czegokolwiek to wiedzieć jaka jest zasada działania, wtedy wiedząc jak dokładnie coś działa jesteś w stanie określić gdzie leży problem. Dlatego mnie się wydaje, że w tym momencie podstawa to rozbebeszyć go na czynniki pierwsze i zobaczyć jak dokładnie jest zrealizowana dystrybucja wody. Chyba, że znajdzie się jakiś fachman co ma w jednym paluszku serwisowanie tych ekspresów i podpowie co spr. Wiesz co, skąd jesteś? Jeżeli masz blisko do Katowic to jestem w stanie pomóc, bo mam namiary na serwis Delonghi autoryzowany, gdzie robi bardzo w porządku gościu i myślę, ze bardzo chętnie się podzieli z Tobą wiedzą jak uderzysz do niego. Gościu jest taki w porządku, że jak miałem problemy z wyciekiem pary to po przywiezieniu grzałki sprawdził mi ją grosza nie biorąc i powiedział, że powodem są uszczelniacze na spodzie grzałki i jeszcze odsprzedał mi za śmieszne pieniądze używkę, bo tamtenn był podgnity i jeszcze powiedział, żebym sobie zamontował i spr. od razu to jak nie będzie to to zamówi nówkę i koszt tej używki odliczy od nówki, ponieważ śruby były fest zapieczone i nie szło ich odkręcić. Na szczęście mam znajomego który ma sprzęciąr to kątówką ściął mi na równo łby śrub, rozwiercił na wiertarce stołowej, zagwintował i po założeniu "nowego" spodu wszystko śmiga.
    darkal1
    Level 2  
    już go rozebrałem na części,,,, i zlozylem z powrotem. W trybie testu działa wszystko , prócz wody do zaparzacza (w spieniaczu jest) . przy próbie do zaparzacza pompka buczy, ale woda wcale nie leci...
    Jak mozesz to podeslij kontakt do tego serwisanta.
    Piotr160292
    Level 38  
    TomarkIi sobieskiego 26 K-ce.