Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres DeLonghi Magnifica ESAM 3000B - woda wylewa się na tackę

Zielyna 17 Dec 2020 21:59 2337 22
 • #1
  Zielyna
  Level 4  
  Witam. Od jakiegoś czasu borykam się z takim problemem, że przy robieniu kawy woda wylewa się w środku ekspresu. Prawdopodobnie gdzieś z zaparzacza albo infuzora, nie jestem w stanie dokładnie określić ponieważ leje się na wszystkie strony. Długo szukałem przyczyny i pierwsze co znalazłem to wymiana uszczelek w zaparzaczu jak i infusorze. Kupiłem cały komplet, wymieniłem, nasmarowałem, przeprowadziłem oględziny i nie zauważyłem żeby coś było z nimi nie tak. Problem nadal występuje. Doradzi ktoś co może być przyczyną?
 • #3
  pawmarpo
  Level 12  
  Witam w termobloku uszkodziła Ci się uszczelka. Ekspres DeLonghi Magnifica ESAM 3000B - woda wylewa się na tackę
 • #4
  Zielyna
  Level 4  
  Wszystkie uszczelki sa nowe, te w termkbloku jak i zaparzaczu
 • #5
  pawmarpo
  Level 12  
  To może nakrętka napędu zaparzacza, bo na filmie widać, że pod wpływem ciśnienia automat zaparzający opuszcza się w dół i woda przelewa się między uszczelkami, które zaznaczyłem wcześniej.
 • #6
  Zielyna
  Level 4  
  Faktycznie, nie zauważyłem tego. Tylko nie wiem o ktora nakrętkę chodzi,
 • #7
  pawmarpo
  Level 12  
  Na zdjęciu zaznaczona na czerwono (w tym modelu jest trochę inny mechanizm, lecz taka sama nakrętka). Ekspres DeLonghi Magnifica ESAM 3000B - woda wylewa się na tackę
 • #8
  Zielyna
  Level 4  
  No jest delikatny luz na niej gdy próbuję przesuwać ja gora dol a rozumiem ze nie powinno być go wcale tak?
 • #9
  pawmarpo
  Level 12  
  Minimalny luz na boki tak, góra dół nie. Ewentualnie odkręciła się blokada osi z gwintem w górnej części windy. Przepraszam a masz może nr katalogowe tych uszczelek z bloku zaparzającego?
 • Helpful post
  #11
  pawmarpo
  Level 12  
  Ok dziękuję, ale nie o te uszczelki chodzi, te są zaparzacza, pytałem o te w termobloku.
  Ok znalazłem
 • #12
  Zielyna
  Level 4  
  A mozna gdzies dokupić sama te nakretke? Bo jak tak patrze to sa tylko cale zestawy
 • #13
  pawmarpo
  Level 12  
  Wyjmij cały mechanizm i sprawdź, czy to na pewno nakrętka, bo jak pisałem wcześniej może to być również luz na ośce ( są tam dwa łożyska oporowe, górne i dolne).
 • #14
  Zielyna
  Level 4  
  Dobra, jutro wezme sie za rozebranie i zobacze co i jak, dzięki za pomoc
 • #15
  Zielyna
  Level 4  
  Rozebralem go i nie wiem co dalej, łożyska, nakretka i ten plastik wydają się być ok. Ale zastanawia mnie jedna rzecz. Sruba od góry jest dokręcana nakretka M5. Ona ma być normalna czy samokontrujaca? Bo jak ja odkręciłem to wypadł malutki element, wydaje mi się ze to mogl byc teflon ale pewny nie jestem.

  Dodano po 12 [minuty]:

  Dorzucam zdjecie, moze cos przykuje twoja uwagę Ekspres DeLonghi Magnifica ESAM 3000B - woda wylewa się na tackę
 • #16
  pawmarpo
  Level 12  
  Witam nakrętka M5 samokontrująca. Wszystko powinno być spasowane i dokręcone. Sprawdź jeszcz dobrze czy gwint na mosiężnej nakrętce nie jest wyrobiony, bo mimo że widać że jest może przeskakiwać pod obciążeniem.
 • #17
  Zielyna
  Level 4  
  Gwint jest dobry, nie ma żadnego luzu jak nakręcam nakretke na śrubę. Sprwdzalem ja nawet sprawdzianem do gwintow i jest ok. Jedyny luz jaki jest to między ta nakretka a tym plastikiem, od 0.5 do 1 mm. Tak to wygląda w oryginale czy ona ma wchodzić tam pasownie?
 • #18
  pawmarpo
  Level 12  
  Taki luz może być, a nakrętka M5 była dobrze dokręcona?
 • #19
  Zielyna
  Level 4  
  Tak, ale ten teflon byl zniszczony i mogla dobrze nie kontrować. No nic, złożę wszystko, zaloze nowa nakretke, nasmaruje, sprawdzę po złożeniu czy nie ma żadnych luzów i zobacze czy cos pomogło. Jak nie to chyba sie poddam bo juz nie wiem co mogłoby być przyczyną

  Dodano po 4 [godziny] 38 [minuty]:

  Po złożeniu przekladni żadnych luzow nie było. Skręciłem wszystko do kupy i problem nadal występuje. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły prosze pisać.
 • Helpful post
  #20
  pawmarpo
  Level 12  
  Witam po przeanalizowaniu jeszcze raz problemu, (o ile górną część termobloku złożyłeś prawidłowo, jak na zdjęciu) stawiałby na te dwa oringi, które wskazywałem na początku( nie zawsze nowe znaczy dobre), lub pękniętą plastikową tuleję, w którym chodzą.
  Mam jeszcze jedną sugestię, wejdź w tryb serwisowy, zaparzaczem zjedź w dolne położenie i załącz pompę, być może wtedy będzie łatwiej postawić diagnozę. Pozdrawiam i życzę sukcesów.

  Ekspres DeLonghi Magnifica ESAM 3000B - woda wylewa się na tackę
 • Helpful post
  #21
  pawmarpo
  Level 12  
  Witam czy udało się naprawić ekspres? Dziś miałem taki sam przypadek, na pierwszy rzut niewidoczne pęknięcie w termo bloku widoczne na załączonym zdjęciu. Może przyda się innym w łatwiejszej diagnozie. Pozdrawiam Paweł

  Ekspres DeLonghi Magnifica ESAM 3000B - woda wylewa się na tackę
 • #22
  Zielyna
  Level 4  
  Witam, jeszcze nie rozwiązałem z braku czasu, moze w najbliższych dniach znajdę chwilę i sprawdzę jeszcze raz czy termoblok nie jest uszkodzony. Ale dzięki za podpowiedz
 • #23
  Zielyna
  Level 4  
  Z braku możliwości dopiero teraz wzialem się ponownie za ten ekspres i faktycznie tak jak kolega wyżej pisal ten platik byl pęknięty w ledwo co widocznym miejscu, kupilem uzywany, wymieniłem i działa. Dzięki wielkie wszystkim za pomoc.