Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz Apollo MPM CL 333 naprawa pompki Ulka EP8LT

Marek_Ce 27 Gru 2015 22:22 1902 4
  • #1 27 Gru 2015 22:22
    Marek_Ce
    Poziom 2  

Witam.
    Nie znalazłem informacji na w/w temat. Dlatego piszę nowy wątek. Z tego co widzę to ile modeli pompek ulka to tyle problemów.
    Problem z pompką ulka EP8LT : brzęczy lecz nie ciągnie wody... Elementy wyglądają na nie wyeksploatowane. W sumie niedawno była zakupiona nowa pompka.
    Rozebrałem pompkę wyczyściłem wszystko co można. Nie ma nigdzie niedrożności. Jednak po złożeniu efekt taki sam. Wymieniłem także diodę na nową 1N4007 oraz czujnik temperatury 2M.
    Po podłączeniu pompki bezpośrednio na 1 wlot cieczy jak i 1 wylot cieczy (bez trójników na zdjęciu kompletnej pompki z przyłączami) woda jest pompowana. Wydajność ciśnieniowa to podobno 4 bary.
    Może źle poskładałem pompkę, przynajmniej na innych modelach Ulka nie widziałem 1 elementu który występuje w tej mojej (duża kulka ze sprężynką mieszcząca się w tłoczku na zdjęciu między sprężyną a tłoczkiem)

Miał ktoś z Was problem z tym modelem?
    Jeśli nie da się tego naprawić, to jaki mogę użyć zamiennik, skoro tutaj jest 20W a zamienniki mają od 26W wzwyż? Dołączam zdjęcia pompki i elementów.

Odkurzacz Apollo MPM CL 333 naprawa pompki Ulka EP8LT Odkurzacz Apollo MPM CL 333 naprawa pompki Ulka EP8LT Odkurzacz Apollo MPM CL 333 naprawa pompki Ulka EP8LT Odkurzacz Apollo MPM CL 333 naprawa pompki Ulka EP8LT

Dziękuje za pomoc.

0 4
  • #2 28 Gru 2015 01:23
    krychu0505
    Poziom 20  

Jeżeli kolega podłączał pompkę na krótko bez trójników i pompowała to sama pompka powinna być sprawna. Wydaje mi się, że problem może tkwić w tym rozgałęźniku gdzie podłącza się wężyk od rury odkurzacza. Możliwe, że pompka zamiast zaciągać wodę zaciąga powietrze wężykiem idącym od trójnika do rozgałęźnika.

0
  • #3 28 Gru 2015 11:29
    Marek_Ce
    Poziom 2  

Nie wiem jak w innych odkurzaczach jest ale w tym, jest tak że bez podłączenia wężyka ssącego przy rurze nie ma prawa zaciągnąć wody.

Widziałem wiele filmików z napraw tych pompek z 1 wlotem i 1 wylotem wody, to woda wylatywala pod ciśnieniem a u mnie jest wylew liniowy,tak jakby pompka nie wytwarzała ciśnienia.

Zastanawiam się czym Ci spece smarowali te oringi oraz grzybki blokujące przepływ: silikon czy wazelina techniczna?

Ide dalej sprawdzać tę pompkę.

Dodaje filmik jak to działa

Jakieś podpowiedzi co ruszyć?

Moze cewka jest uszkodzona? 1163 Ohm

0
  • Pomocny post
    #4 28 Gru 2015 18:51
    krychu0505
    Poziom 20  

Faktycznie widać że to nic nie pompuje prawie. ;)
    Patrzyłem na zdjęcie elementów pompki kolegi i porównywałem z rysunkami technicznymi i nie wiem czy dobrze widzę czy nie :D , ale chyba koledze brakuje jednej sprężynki zaznaczonej na obrazku. Jeśli jest to przepraszam będziemy kombinować dalej.
    Może sam rysunek coś podpowie ;)
    Odkurzacz Apollo MPM CL 333 naprawa pompki Ulka EP8LT

2
  • #5 30 Gru 2015 23:15
    Marek_Ce
    Poziom 2  

Aktualnie poradziłem sobie z pompką i odkurzacz już śmiga.
    krychu0505 w tej pompce nie było tej sprężynki od początku. Taki śmieszny model.

Przyjrzałem się jeszcze raz temu rozgałęźnikowi i zastanawiał mnie w nim dołek przy wężyku zwrotnym.
    Pompkę rozbierałem jakiś czas temu i czekała w kolejce do naprawy.
    Okazało się że ten element z szarą kulką nie jest częścią w pompce tylko w rozgałęźniku, jako zaworek zwrotny, gdy spust nie jest wciśnięty w rękojeści. Przeglądałem setki zdjęć tych pompek i ten element przykuwał moją uwagę.
    Naprawiałem wcześniej już kilka ULEK, dlatego też przez omylność myślałem, że ta kulka ze sprężyną to jest tą 2(aczkolwiek nietypową) częścią pompki.

Dziekuje za pomoc pkt leci. Temat rozwiązany.

Dziękuję za pomoc

1