Witam.
Od jakiegoś czasu (pona pół roku) napęd DVD-ROM dziwnie reaguje na przycisk wysuwania tacki. Gdy włączę komputer i chcę otworzyć tackę, zaczyna migać LED, długo się zastanawia i... nic - LED gaśnie. Drugie naciśnięcie powoduje natychmiastowe otwarcie tacki. Zamknięcie i ponowne otwierania/zamykania zachowują się normalnie. Objaw taki pojawia się tylko przy 1-szym otwieraniu tacki zaraz po włączeniu komputera. Nawet jak chcę otworzyć np. po 2 godzinach pracy. Każde następne jest OK.
Znalazłem już na niego co prawda sposób - naciskam, zaczyna migać, naciskam 2-gi raz, przestaje migać i za 3-cim razem się otwiera. Potem już normalnie działa. Wyglada to tak, jakby za 1-szym razem chciał otworzyć tackę ale nie mógł, wciskając 2-gi raz każę mu się "zamknąć" i 3-ci raz go dopiero otwiera.
Spotkał się ktoś z czymś takim? DVD czyta normalnie płyty, nie ma problemu, tylko to otwieranie jest upierd**we. Nagrywarka za to zachowuje sie normalnie.
Co go boli?
Konfig:
1 kanał IDE = HDD
2 kanał IDE = CD-RW
RAID = ew. kieszeń (ale z reguły nieczynna)
S-ATA = DVD-ROM
płyta główna i proc - ABIT NF7S + AthlonXP 2200+ (niepędzony)
Od jakiegoś czasu (pona pół roku) napęd DVD-ROM dziwnie reaguje na przycisk wysuwania tacki. Gdy włączę komputer i chcę otworzyć tackę, zaczyna migać LED, długo się zastanawia i... nic - LED gaśnie. Drugie naciśnięcie powoduje natychmiastowe otwarcie tacki. Zamknięcie i ponowne otwierania/zamykania zachowują się normalnie. Objaw taki pojawia się tylko przy 1-szym otwieraniu tacki zaraz po włączeniu komputera. Nawet jak chcę otworzyć np. po 2 godzinach pracy. Każde następne jest OK.
Znalazłem już na niego co prawda sposób - naciskam, zaczyna migać, naciskam 2-gi raz, przestaje migać i za 3-cim razem się otwiera. Potem już normalnie działa. Wyglada to tak, jakby za 1-szym razem chciał otworzyć tackę ale nie mógł, wciskając 2-gi raz każę mu się "zamknąć" i 3-ci raz go dopiero otwiera.
Spotkał się ktoś z czymś takim? DVD czyta normalnie płyty, nie ma problemu, tylko to otwieranie jest upierd**we. Nagrywarka za to zachowuje sie normalnie.
Co go boli?
Konfig:
1 kanał IDE = HDD
2 kanał IDE = CD-RW
RAID = ew. kieszeń (ale z reguły nieczynna)
S-ATA = DVD-ROM
płyta główna i proc - ABIT NF7S + AthlonXP 2200+ (niepędzony)