Witam. Dziś chciałem odczytać płytę ale nic z tego nie wyszło. Mam 2 problemy:
1. Cd-rom się przycina, po wciśnięciu guzika tacka się nie wysuwa (czasami max 5mm).
2. Nie wiem czemu ale nie odczytuje płyt ani nic a przy odpalaniu komputera PC-speaker nie daje sygnału.
Mam ten napęd sporo czasu i zawsze jak się uruchamiało sprzęt był charakterystyczny dźwięk cd-romu a teraz nic. Jak chciałem płytkę uruchomić z biosu przez bootowanie i nacisnąłem klawisz to podczas próby zaczęło coś w nim wydawać dziwne dźwięki (jakby warczał).
Proszę o pomoc, dziękuję bardzo.
1. Cd-rom się przycina, po wciśnięciu guzika tacka się nie wysuwa (czasami max 5mm).
2. Nie wiem czemu ale nie odczytuje płyt ani nic a przy odpalaniu komputera PC-speaker nie daje sygnału.
Mam ten napęd sporo czasu i zawsze jak się uruchamiało sprzęt był charakterystyczny dźwięk cd-romu a teraz nic. Jak chciałem płytkę uruchomić z biosu przez bootowanie i nacisnąłem klawisz to podczas próby zaczęło coś w nim wydawać dziwne dźwięki (jakby warczał).
Proszę o pomoc, dziękuję bardzo.