Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Eberspacher d1l 24v Jak podłączyć z sieci 230v

hubertedyta 30 Dec 2015 19:07 1284 8
 • #1
  hubertedyta
  Level 10  
  Witam koledzy mam taki problem, potrzebuje wymyślić jakiś transformator (zasilacz) aby dało się podłącz ogrzewanie w garażu bez użycia akumulatorów. Ogrzewanie to jest na 24v i docelowo planuje zamontować to ogrzewanie w przyczepie kempingowej. Jak wszyscy wiemy na kempingach jest ogólnie dostępne zasilanie 230v natomiast w samochodzie osobowym to tylko 12v. Jakie zasilanie byście mi polecili żeby to ruszyło. Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje
 • #2
  Franio2000
  Level 14  
  sądzę że najtańszym rozwiązaniem będzie kupienie farelki na 230v (ok 30 - 40 zł).
 • #3
  Stanisław Chwalisz
  Level 34  
  Dwa aku w szereg po12V i jednocześnie prostownik zasilany z 230V i hula.
 • #4
  hubertedyta
  Level 10  
  Nie chcę kupować 2 akumulatorów,tylko jakiś transformator plus mostek gretza.
  pytanie tylko jaki transformator wytrzyma rozruch (ok. 30A) bo potem prąd jest znikomy. Pytanie tylko jaki transformator to wytrzyma?
 • #5
  kwok
  Level 39  
  1800W mocy oddawanej za 200ml ropki + trochę prądu = cirka 1zł. Dodatkowy kłopot z zasilaniem, odprowadzeniem spalin i pojemnikiem na paliwo, do tego urządzenia nie można przestawić w razie potrzeby.
  Zakup farelki 2000W to jednorazowe 50zł + 1,1 - 1,2 zł za godzinę grzania. Poza przedłużaczem nic więcej nie potrzeba i do tego mobilność urządzenia.

  Dodano po 7 [minuty]:

  hubertedyta wrote:
  Pytanie tylko jaki transformator to wytrzyma?

  Taki co poda te 30A bez zbytniego spadku napicia bo się Eber wyłączy. Następny problem to to że prąd z prostownika można określić jako jednokierunkowy tętniący a z aku stały. Nie wiadomo czy Eber będzie poprawnie pracował na prądzie z prostownika.
 • #6
  DJ ANNUS
  Level 31  
  Są zasilacze 28V z zasilaczy serwerowych . Tylko to wchodzi w grę. Albo zasilacze przemysłowe 24V.

  Dostępność ogromna i wszechobecna.
 • #7
  domin122
  Level 16  
  To zależy ile chcesz wydać pieniędzy. Mamy na firmie prostownik 12/24V. Daje około 60A na luzie ( na rozruch może dać dużo więcej, ale w tym temacie nie ma takiej potrzeby). Kosztował 1,5tys. Drugi zrobił szef z spawarki - Ebera uciągnie bez problemu bo u nas też uruchamiamy piece za ich pomocą. Spawarkę kupił za jakieś 500zł plus jego własna przeróbka. Jeden mankament obu urządzeń - waga.
 • #8
  Stanisław Chwalisz
  Level 34  
  Za darmo nie da się zrobić.
 • #9
  hubertedyta
  Level 10  
  Witajcie panowie, bardzo dziękuje za zainteresowanie moim tematem. Na początek chcę powiedzieć że nie oczekuje nic za darmo a po drugie to mam takie ogrzewanie sprawne,dlatego nie farelka z przedłużaczem przez cały ogród. Jest też chyba kluczowy powód dla którego chcę to zrobić, a mianowicie obiecałem mojemu 11 letniemu synowi że mu zamontuje to ogrzewanie w tej przyczepie, więc sami rozumiecie że nie mogę teraz sobie odpuścić. Obiecałem mu to za poprawę wyników w nauce. Mam nadzieje że rozumiecie powagę sytuacji i pomożecie mi w dobraniu jakiegoś zasilacza do tego ogrzewania. Jakieś namiary na te transformatory przemysłowe 28v.