Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica electronic 2522 - Jak zamontować szybę zewnętrzną

Newer 06 Sty 2016 12:26 1869 6
  • #1 06 Sty 2016 12:26
    Newer
    Poziom 8  

Witam,
    moja narzeczona postanowiła wyczyścić szyby w naszym piekarniku (podałem taki model ponieważ nie mogę znaleźć tabliczki znamionowej a w necie znalazłem zdjęcie, które przedstawiało to co mam i było podpisane). Wszystko ładnie wyczyszczone ale pojawia się problem z zamontowaniem zewnętrznej szyby. Widziałem w dolnej części piekarnika miejsca, gdzie maja być wsadzona szyba ale ona się nie trzyma i wystarczy, że ją puszczę a leci na ziemie. W załącznikach umieszczam zdjęcie:
    -kuchenki
    -zdjęcie szyby
    -zdjęcie zaczepu na szybkie
    -2 zdjęcia miejsca gdzie ona powinna być wsadzona.
    Próbowałem już wsadzić uchwyt w zaczep ale niestety szyba nie trzyma się więc nie wiem czy coś źle robię czy czegoś mi brakuje.
    Proszę o pomoc a najlepiej o jakiś instruktażowy filmik.

0 6
  • #2 09 Lut 2016 15:08
    tropikey
    Poziom 6  

witam,

mam podobną sytuację, tyle że u mnie szyba raczej nie była demontowana (w każdym razie, ja nic o tym nie wiem, ale okresowo sprzęt był używany przez kogoś innego), tylko sama odpada od drzwiczek. Zastanawiam się, czy to wina mocowań, które trzeba wymienić, bo się zużyły, czy też po prostu ktoś kiedyś tą szybę jednak ściągnął i nie zamontował jej potem tak jak trzeba i teraz to niechlujstwo się odzywa.

Jak udało się zakończyć sprawę w tym wypadku?

Pozdrawiam, Bartek

0
  • #3 09 Lut 2016 15:38
    Newer
    Poziom 8  

Niestety jeszcze nie rozwiązałem tego problemu. Na dniach będę miał trochę więcej czasu i znów będę próbował zamocować tę szybkę. Jak tylko coś wymyślę to na pewno dam tutaj znać:)

0
  • #4 09 Lut 2016 15:46
    tropikey
    Poziom 6  

dzięki :-)

w międzyczasie:

1) rozmawiałem z serwisem fabrycznym Amici i powiedzieli, że może się okazać koniecznym zakup nowej szyby z mocowaniami - koszt ok. 120 zł.
    2) na elektrodzie znalazłem podpowiedzi, że można tą szybę przymocować silikonem wysokotemperaturowym - koszt ok. 25 zł. za 300 ml.

Z oczywistych względów, wolę to drugie rozwiązanie :-D

1
  • #5 09 Lut 2016 19:35
    skryn
    Admin grupy AGD

tropikey napisał:

1) rozmawiałem z serwisem fabrycznym Amici i powiedzieli, że może się okazać koniecznym zakup nowej szyby z mocowaniami - koszt ok. 120 zł.
    2) na elektrodzie znalazłem podpowiedzi, że można tą szybę przymocować silikonem wysokotemperaturowym - koszt ok. 25 zł. za 300 ml.

Na elektrodzie czasem też banialuki się zdarzają. I bzdury do kwadratu.
    Oczywiście tak się nie da.
    W grę wchodzi tylko pierwsze rozwiązanie.

0
  • #6 09 Lut 2016 19:47
    Newer
    Poziom 8  

skryn napisał:
    tropikey napisał:

Na elektrodzie czasem też banialuki się zdarzają. I bzdury do kwadratu.
    Oczywiście tak się nie da.
    W grę wchodzi tylko pierwsze rozwiązanie.

A czy w moim przypadku też jest to konieczne? Wydaje mi się, że zaczepy są całe (chociaż na 100% tego nie stwierdzę, ponieważ to moja dziewczyna robiła i dlatego nie mogę dojść jak to złożyć;/)

0
  • #7 09 Lut 2016 19:59
    skryn
    Admin grupy AGD

Newer napisał:
    A czy w moim przypadku też jest to konieczne? Wydaje mi się, że zaczepy są całe (chociaż na 100% tego nie stwierdzę, ponieważ to moja dziewczyna robiła i dlatego nie mogę dojść jak to złożyć;/)

W nowej szybie masz zamiast zaczepów otwory na przytwierdzenie blachowkręta do ramy.
    W starym typie, masz zaczepy, które "wylatają" z ramy.
    Ot różnica.
    Jak nie masz doświadczenia, to sam tego nie nareperujesz.
    Ja sam z tymi zaczepami zawsze walczę, jak klient nie chce zakupić nowego typu zewnętrznej szyby.
    :(

1